Za hranicí

• USA Outer Range
Drama / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, (2022–2024), 13 h 4 min (Minutáž: 42–62 min)

Vämpiriüs

Seriál začíná s dobrou myšlenkou, jenž scénárista doslova utopí s maglajzu vztahů, které jedou snad ve smyčce. Kladně mohu hodnotit, že postavy mohou místy vykročit z řady a jet si na vlastní písničku. Neodpustitelné je, že si vesele pozmění časovou smyčku, ale na budoucnost to prakticky nemá téměř žádný vliv. Tedy dva drobné vlivy ve vzpomínce a přímém napojení na minulost se projeví, ale ty větší zásahy nikoliv. Je zde absolutně nevyužitý potenciál a spíše než Mysteriózní / Sci-Fi mi to připomínalo více Telenovelu. Rozhodně nemohu doporučit a spíše seriál označím za ztrátu času. ()

Ironhead

První série byla zajímavá, měla atmosféru a byl to slušný rozjezd. Moderní western šmrncnutý sci-fi navíc drsňák Josh Brolin v kovbojském klobouku, to je vždy trefa. ;) Bohužel už druhá série to celkem  slušně pohřbila, aneb scénáristi z toho dělají čím dál větší bizárek. Asi inspirace v Twin Peaks, ale velmi špatném Twin Peaks, holt ne každý je David Lynch. A s časovými paradoxy si tu příliš hlavu nelámou, vlastně vůbec :oZ Škoda, protože obsazení, kamera, prostředí... to vše mělo určitě větší potenciál. ()

Forrestovi

Šlo to od desíti k pěti, resp. od 3 hvězd k odpadu. Seriál nabízí zajímavou myšlenku, to je ale vše. Jinak se na to moc koukat nedá a při mnohých scénách jsem si říkala: „Co je tohle do pr….kenný vohrady zase za úlet?“. Co ty rádoby „psychologické scény“, ještě k tomu divně kamerou nasnímané? Navíc co postava, to prazvláštní individuum, jehož/jejíž myšlenkové pochody by nerozlouskl ani Sigmund Freud. Upřímně pochybuju, že jim rozumějí samotní scénáristé, protože jsou všichni naši hrdinové od půlky série prostě nevěrohodní. A na vrchní sektářku Autumn se dalo koukat max. první 2 díly. Pak už byla protivná jak tři osiny v zadku. Navíc vše důležité, dá -li se tak označit nějaký děj Outer Range, se odehrávalo vždy v závěrečných 5-ti minutách každého dílu, což mi připomíná příšerný nešvar telenovel. A třešničkou na tomhle zkaženým dortu,  který by i pejsek s kočičkou upekly lépe, byla ta nepasující a casto až přehnaně dramatická hudba. Je mi úplně jedno, jak tohle dopadne. Druhou a případnou další sérii (proboha jen to ne!) určitě vynechám. PS (spoilery!): Proboha proč Royal házel mrtvolu do té díry, když přece věděl, že ta díra mrtvolu časem vrátí zpět?! ()

rostsoft

Je to celý zmatený a divně natočený, každopádně jsem se u toho pěkně nudil, a co se týče konce? Ten byl fakt eňoňuňo! Asi bude snaha o další sérii. Děkuji, ale té se fakt nezúčastním. ()

JohnDark

Outer Range, Mysteriózny sci-fi, USA 2022-2024, 1. séria 8 častí, 2. séria 7 častí, H: Josh Brolin, Imogen Poots, Lili Taylor, Tom Pelphrey, Tamara Podemski, Lewis Pulman, Noah Reid, Shaun Sipos, Olive Abercrombie, Will Patton, Isabel Arraiza, 60% ()

Hansolo35

No nic. Dal jsem tomu šanci, ale za mě nebetyčná nuda. Farmáři a kovbojové mě nikdy moc nebrali a ta jedna díra v zemi a bizon se dvěma šípy ve mě tajemno nevyvolal. Vlastně jediné zpestření je hospodská rvačka se zabitím. ()