Píše se rok 1980, Candy Montgomeryová je žena a matka v domácnosti, která udělala všechno správně – měla dobrého manžela, dvě děti, krásný dům, dokonce i pečlivě plánovala a páchala přestupky – ale když v ní narůstá tlak konformity, její činy volají po troše svobody. Dokud jí někdo neřekne, aby byla zticha. A bude to mít smrtící následky. (Disney+)

BarbarellaHa

Já teda čekala mnohem větší pecku, tohle byl takovej průměr prdu. Ale musí se uznat, že takhle se sekyrkou by to chtěla umět nejedna cérena a poslední díl byl pěkně ukázanej! Jo a Justin Timberlake je slizáček k nepoznání, takže pro jeho pipiňácký fanynky asi jasná volba! Jo a stejně si myslim, že to byla pěkná svině🐷 ()

Sopholojong

Jessica Biel v poslednych rokoch prudko otocila smerovanie svojej kariery, ktore vyvrcholilo vynikajucou rolou v Sinnerovi. A v Candy dokazuje, ze to nebola ziadna nahoda. Svoju postavu naplnuje nervoznou energiou a divak tusi, ze dokonaly domcek z kariet tejto zeny sa v urcitom bode zruti. Starostliva manzelka a "pecujuci" matka vs. podvadzajuca mrcha a nekompromisna vrahyna. Prave sceny po vrazde su elektrizujuce, napinave, dychavicne... Jessica sa jednoducho sustreduje ako ostrielana matadorka (opakovanie fraz, neprirodzene prikyvovanie) a jej postava vie, ze dni kym ju chytia, sa skracuju. Vykon hodny Emmy. Kvoli nej a trojici nahravacov (odkopnuta Melanie - manzel, ktory podvadza a nema cas - manzel, ktory nic netusi) sa tato miniseria oplati. Kvoli comu sa uz oplati menej, je vsetka ta vztahova rovina, ktora predchadzala fatalite. Stres okolo deciek, riesenia vztahov v spalni, ranne argumenty, posedenia v bistre, volejbalek - toto mame dnes v kazdom druhom seriali. PS: Z toho zakrvaveneho opusteneho dojcata ma striaslo. PS2: Scena pichania Jessicy odzadu (na stojaka) nemoze sklamat. 7/10 ()

sh4ris

Za něco stály pouze dva poslední díly, jinak to byla nuda. Celkem zklamání, nicméně celé sérii nemůžu upřít velmi dobré herecké výkony i kameru. ()

KarlN

Jessica Biel bude nádherná a charismatická i kdyby se jí maskéři na jejích vlasech a tváři "pomstili" mnohem více, než v téhle sérii...navíc s Pablo Schreiberem se výborně doplňují. Dále vysoko hodnotím, zejména po shlédnutí dokumentu a fotek ze skutečné události, že se podařilo tvůrcům převést vše z reálu do seriálové podoby tak uvěřitelným a vtahujícím způsobem. Sice trošku nastavováno, jako vždy, ale celkem rychle jsem se tempu vyprávění a skokům v ději přizpůsobil...a závěr, je opravdu strhující. Navíc co a proč se tak stalo, včetně rozsudku, odpovídá skutečným událostem. Sečteno a podtrženo, pět hvězd za celek. ()

negativ

Bylo zajímavé sledovat alternativní zpracování té samé události jako v seriálu Láska a smrt. Nicméně toto zpracování bylo méně záživné, hlavní hrdinka taky nebudila takové emoce jako sestra od dvojčat Olsenových a rovněž skoky v čase mi přišly takové chaotické a samoúčelné. Že si se samotnou vraždou "vyhrají" daleko víc jsem ale tušil od začátku, to byl opravdu masakr. ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)