Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Překrásná Rose (Marilyn Monroe) se chystá zavraždit svého manžela. Chce ho dohnat k šílenství svým flirtováním se všemi muži, které potká a pak utéct se svým milencem. Celé drama se odehrává v těsné blízkosti Niagárských vodopádů, které se stávají důležitou součástí příběhu. (Guild Home Video)

Videa (1)

Trailer

Recenze (49)

MM11 

všechny recenze uživatele

Jeden z filmů, které nejsou s Marilyn, nýbrž stojí na Marilyn. Královsky obsazené drama/noir ze začátku nemá vůbec tempo, režisér Hathaway (který přitom později přesvědčil nejednou o kvalitách) chrlí bezradně co nejbarevnější obrázky a ani nemůže příliš vyvést s přílišně literárním scénářem, jenž neměl opustit papír. Než se divák zorientuje a zjistí, oč se tady hraje, je dobrá půlhodina v tahu. Následně se film poněkud zvedne a narůstá napětí, ale problém přetrvává už v samotném zárodku, protože ani Marilyn Monroe a překvapivě ani jindy spolehlivý Joseph Cotten příliš nezvládají charakterní herectví. Niagara se může opřít ještě o další herce, nic netušící dvojice manželů zatáhnutá do toho všeho je však ukázková rodinka padesátých let, pro což já nemám příliš pochopení. Konec je díky nad užité zadní projekci a svítícímu technicoloru docela zábavný, přesto je to spíš taková nezamýšlená zábava. Tohle neříkám často, ale asi by to chtělo remake, ten příběh má na víc. A mám za to, že znát zákulisí vzniku by mohlo být snad ještě o něco zábavnější než ten konečný výsledek. ()

Gianni_B 

všechny recenze uživatele

NOIR FILM KOKOŘÍN 2013. Barevný film, jehož noirovost je dána především formálním uchopením některých scén. Děj není příliš komplikovaný (a dle mého názoru je v něm nejméně jedna výrazná trhlina), ale je to všechno natočeno dostatečně působivě, abyste se ani chvilku nenudili (k působivost samozřejmě přispívá i prostředí Niagarských vodopádů). ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Zvolit romanticky profláklé, až prefabrikované místo, kde páry masově trávívaly svatební cestu, jako dějiště rozpadu nefunkčního manželství, je samo o sobě vtipný a ironický nápad. Setkání jedné zdravé americké dvojice jak z reklamy na optimismus s druhým párem, který je prolezlý zkažeností a deziluzí, vytváří značně třeskavou směs. Jako voda nezadržitelně teče v prudkém proudu k vodopádu, ani tady se nedá zabránit tragédii oboustranně zraňujícího vztahu. ____ V manželském páru psychicky narušeného žárlivého veterána a po svobodě a dobrodružství toužící kokety se dá stejně dobře fandit oběma, oba je nenávidět, anebo si vybrat svého favorita a druhého zavrhnout. Vinu ale nesou stejnou. Vyzývavá Marilyn (tady vrtěla pozadím tak mocně, až působila jak parodie na sebe sama) a nezvladatelný Cotten rozehráli partii, která končí na zvonici v atmosféře téměř navozující pozdější Vertigo. ___ Od střetu na zvonici vůbec film nasadí temnější způsob vyprávění, mnohé nechává domyslet si divákovi a drásavé napětí vzbuzuje zdánlivě neutrálními záběry na kliky dveří, tichá lanka zvonkohry.... ve spojení s předešlým dějem, který dává tušit, že pod klidným povrchem právě zuří boj na život a na smrt. ____KOUSEK DĚJE Závěrečný pád do slova a do písmene strhne zoufalou trosku muže na úplné dno, odkud není návratu a on se o to ani nepokusí. Tahle opožděná svatební cesta přinesla šťastnější manželské dvojici nečekané rozšíření obzorů. /21. 10. 14./ ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Marilyn je kosť, a v tej dobe musela čo do zvodnosti vynikať ešte oveľa viac. Herecky to z jej strany tiež nie je zlé, aj keď jej rola je na rozdiel o samotnej herečky plochá. Príbeh je viac romantické krimi, než triler - ono, trilerových prvkov je tam fakt málo. Ale film je napriek tomu, keď teda odoberiem nudnejší začiatok a krivkajúci záver, pozerateľný a originálne zasadenie do Niagarských vodopádov mu dodáva fajn netradičnú atmosféru. Kvitujem tiež, že vo farbe. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Rok 1953 už plně patřil MM. Měla štěstí na trojici filmů, které zabodovaly. Niagara ještě neobratně nabízela hlavně Marilynin surový sexepeal (kromě skvělých exteriérů), ale bylo jasné, že pro příště se už nebude plýtvat její energií na vedlejší roličky a levné produkce. Po Niagaře byla MM součástí už jen drahých, případně barevných či CinemaScopových produkcí. Žádná béčka. Čím si to zasloužila? Obyčejným napínákem o ženušce, která plánuje se svým milencem vraždu manžela. A takových příběhů znal Hollywood mnoho, jednou to byla Barbara Stanwycková, jindy Lana Turnerová, ale tentokrát to byla skandální holka z nahého kalendáře, která uhrála klevety i vlastní ambice. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (20)

  • Počas natáčania na „autobusovej stanici“ a pri veži s názvom Rainbow Tower je počuť zvonkohru v tejto veži. Stavba veže bola dokončená v roku 1947 a v nej možno nájsť 55 zvonov s celkovou hmotnosťou vyše 43 ton. Hralo sa ručne štyrikrát denne až do začiatku roku 2000, kedy bol komisiou mosta Niagara Falls nainštalovaný automatizovaný systém. (westerns)
  • Walter Reisch o obsadení Marilyn Monroe do negatívnej úlohy: "Keď som sa dozvedel, že má hrať šialenkyňu a nie dobré dievča, tak mi napadlo: 'Panebože!' Bolo to najkrajšie dievča v celých Spojených štátoch amerických. Báli sme sa, či jej to bude po vôli, ale nakoniec nemala žiadne námietky - práve naopak." (Arsenal83)
  • Počas natáčania zostali hviezdy a štáb v hoteli General Brock (od roku 2008 je názov hotela Crown Plaza Niagara Falls-Fallswiev), pričom Marilyn Monroe bývala na izbe číslo 801. (westerns)

Reklama

Reklama