Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

3DD!3

Skvěle ponurá atmosféra a až na kost vyhublý Christian Bale, který určitě všem co si chtějí zachovat "štíhlou linii" nasadí brouka dohlavy, vás určitě ohromí. Reznik je úžasná postava a pointa jeho příběhu vás prostě dostane. A ano i když jste viděli KLUB RVÁČŮ má MECHANIK pořád co nabídnout. Hodně silné 4*. ()

Le_Chuck

Skvelá dark záležitosť a to nielen vďaka Baleho hazardu so zdravím. Spleť paranoických pocitov človeka na okraji psychyského kolapsu je dotvorená výbornou kamerou a old-schoolovským soundrackom, ktorý mi evokoval Hitchcockovu éru. Čo sa týka final pointy, tak naokolo je to dobre zhrnuté. Neprekvapila, ale mala myšlienku a sadla ako riť na šerbel, bez zbytočných otázok. I keď náročný divák bude trochu sklamaný. ()

Fr

KDO JSI ??? Trevor Reznik je..... Film o úplným zmagoření vyprávěný ,,NORMÁLNĚ“ s dokonale zahalenou pointou. Příběh na rozdíl od Ch.Bale geniální asi není, ale temný ,,snový“ filtr, podivná nálada a divně chovající a hrozně vypadající Bale stojí za vidění. Bohužel krom těchto kladů, to u mě bylo ,,jen“ čekání na pointu. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chybí mi na ruce několik prstů a zajímám se o možné způsoby vyřešení mého problému. 2.) Nespal jsem už několik měsíců. A dobře vím proč!. 3.) Nemám, ale opravdu NEMÁM čistý svědomí. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

T2

Rozpočet$5milionovTržby USA $1,082,715Tržby Celosvetovo $8,203,235„ Christian Bale zachádza za hranice herectva a do úlohy dáva viac než by bolo zdravé, z jeho postavy sa stáva herecky precítená nemohúcna troska a tak ako vypadá zúbožene na vonkajšok a o to ešte horšie vykresľuje svoj vzovnajšok. “ _Režisér tohto filmu je u širokého publika pomerne neznámy, je to Američan Brad Anderson, ktorý musel vďaka producentom filmu aj zo štábom pocestovať do Španielska aby tam natočil neskutočne silný príbeh odohrávajúci sa práve na území Spojených štátov a aj preto malo o niečo sťaženejšie podmienky, lebo museli mestečko v našej Európe prerobiť v niektorých detailoch na to pravé americké, čo teda u filmároch nebýva zvykom aby klasicky americký príbeh z tamtoho prostredia odišli filmovať na náš kontinent. A na veľké prekvapenie svoju úlohu pri tomto projekte zvláda nadmieru výborne doslova v určitých medziach až dokonalo. Vystavanie smutného príbehu do určitých temných vnútorných fáz mu ide lebo pochopil, že na hlavnom protagonistovi sa dá postaviť pevný základ celého príbehu o upadajúcom schizofrenikovi. Jednoznačne je vidieť že ponechal Christianovi určitú voľnosť v stvárnení, lebo jednak ísť kvôli vyziabnutému výzoru za nejaký možný limit schudnutia na slabunkých 55 kilogramov, je už čo povedať a popri tom ešte v zúboženom tele zahrať chorú utápajúcu myseľ, to už hraničí za možnosťami nie hereckého ale ľudského chápania. V porovnaní stvárnenia ohľadom schizofrénie od herca Russella Crowa ako Johna Nasha zašiel Bale ešte omnoho ďalej, aj keď režisér nevykresľuje obrázky zrovna tak čarokrásne ako v Oscarovej Čistej duši, on sa zameral na túto nepríjemnú vec viac s tej temnejšej stránky. Príbeh nemá priamočiarosť čo sa stáva v tomto prípade výhodou, hlavne na konci keď nám niektoré úsečné scénky dorysovávajú celistvosť smutného príbehu a hlavne aj vnútornú podstatu ako môže malí zlomový moment zmeniť celý život. Miestami to vypadá ako hra na mačku a myš ale potom príde rozuzlenie a všetko čo vypadalo ako psychicky nátlakový proces na jednu osobu sa zmení na dokonale vnútorné skresľovanie mysle, čiže schizofrénia. Jednoducho nič nie je tak ako to na prvý pohľad vypadá. _ „ V príbehu nám režisér poukazuje ako môže malí zlom v živote obrátiť celý život na ruby. “ _Herecké obsadenie je okrem herca ako je Christian Bale v úlohe Trevora Reznika, dosť neznáme a pre príbeh slušne fungujúce, či už Reznikova priateľka Stevie v podaní Jennifer Jason Leigh, ďalej jeho druhé ja pomenované ako Ivan (John Sharian) alebo aj Michael Ironside(Vesmírna pechota) v úlohe dokaličeného robotníka Millera, hrávajúce dosť zaujímavé vedľajšie postavy. Charaktery postáv okrem samotného Reznika detailnejšie nespoznáme, všetka pozornosť je upriamená len na jeho postavu lebo po celý čas nezíde z obrazu. /100%/ ()

gogo76

Neuveriteľný herecký koncert CH.Bala, ktorý vlastne nezlezie z obrazovky. Film vás nenechá v kľude skoro do konca. Nevieme na čom sme. Kto je? Prečo vyzerá ako kostra? Kto naozaj existuje a kto nie? Film, kvôli ktorému Bale schudol 30 kíl. V dobe natáčania mal 55 kíl! Ako to dokázal? Jednoducho nejedol. Vo filme hrá veľmi dôležitú úlohu hudba, ktorá znie ako z Hitchcockových filmov. Zaujímavé je, že na tento film režisér nevedel v Amerike zohnať peniaze, aj keď bol Bale už istý. Pravda, vtedy ešte nemalo jeho meno taký zvuk ako po Batmanovi, ale to, že je to špičkový herec, viem už od jeho detských čias, kde zažiaril v Spielbergovej Ríši slnka. Kto má rád pochmúrne, nejednoznačné, herecky aj režíjne dokonalé zvládnuté filmy, nemá čo riešiť.80%. ()

• Pontiac GTO Convertible z roku 1970, který Trevor (Christian Bale) řídí, má jednu zvláštnost – tachometr na kapotě před čelním sklem. (Nathaniell)
  • Film byl kompletně natočen v Barceloně, což zahrnovalo přetransformování jistých úseků na Los Angeles "look". Poznávací značky, auta, veřejné telefony, dopravní značení, cigarety, alkohol a mnohé další muselo evokovat prostředí "Města andělů". (Satan)
  • Scénárista Scott Kosar a Brad Anderson byli odmítnuti prakticky každým americkým studiem, protože scénář byl "příliš podivný". (Satan)

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy