Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

fandalehy

Očekával jsem rozhodně mnohem více. Kam se Mechanik hrabe na Tajemné okno. Bale tohle neměl brát. Nic nepřekvapí, nic nepobaví ani nepostraší (vyjma Baleova těla, které dělá reklamu na koncentrák). ()

Charpy

Film, kde má hlavní hrdina vsugerováno že 'to špatné' dělá někdo jiný, mi připomíná myšlenku Klubu rváčů, kde také na konci nakonec hl.postav procitne. zvlášt depresivní mi přišlo zapisování si snižující váhy a vzkazů 'od někoho'. Bale na pokraji fyzického zhroucení zahrál tuto roli bravurně. ()

Deftie

Christiana Balea mám celkom rada, ako Batman bol sexi, v Dokonalom triku sympaťák, ale ako herca som ho začala brať až v tomto filme. Možno to bude tým, že tu jeho výzor nijako nerozptyluje :D. Ponurá atmosféra, pomalý dej mi sadli do nôty a nervózne som čakala, čo sa bude diať ďalej a ďalej... Bol to skutočne zvláštny film, chvíľkami som mala pocit, že sa sama zbláznim. ()

Forty-

Velmi dobry thriller s napinavym pribehom, aj ked koniec ma neprekvapil - bol unatahovany a tusil som ho. Bolo to jedine minus filmu, inak vyborna psycho hra. ()

Shaleman

Další variace schizofrenního zločinu a trestu, která mě přišla zbytečně moc natahovaná a dělala tak ze 101min min 2hod. Z šedi průměrného filmu nezachrání ani od půlky předvídatelný děj i rozuzlení, nechutně kostnatý Bale ani temná kamera se záběry ne nepodobnými šestému smyslu. Pro fanoušky žánru příjemné nepřekvapení, pro nevyhraněného filmového fanouška jen další film, jenž zmizí stejně rychle, jako se objeví. ()

Melvej

To, co Christian Bale předvedl v tomto snímku, je skutečně neuvěřitelné. Jeho herecký výkon prvotřídní a k tomu ještě to, co dokázal udělat se svým tělem je skoro šokující. Avšak co mi na tomto snímku připadalo nejlepší, byla atmosféra, která byla tak hutná, že z ní mrazilo, tedy až do tří čtvrtin filmu, pak začala trochu opadávat, za což dávám pouze čtyři hvězdy. ()

Bublinka6

Ač byla pointa Mechanika těžce předvídatelná, ve spojení s mistrovským výkonem pana Christiana Balea (ode dneška mu říkám pane!), nevšedním nápadem a španělskou "bububu" atmosférou se Mechanik stává jedinečným kouskem. Za tohle vše a příjemné mrazení v zádech k tomu dávám pět hvězdiček. ()

DisneyCZ

V prvních scénách jsem snad ani nevěřil, že tohle je Christian Bale.. Co pro tu roli udělal a jak jí zahrál je prostě 100% a ať si každý říká co chce.. Film jsem začal chápat asi až od 2/3, do té chvíle mě nechal Brad Anderson vytvářet teorie pouze v mé hlavě, což mě opravdu zaujalo a v pár věcech jsem byl i na místě.. Pokud máte chuť na pro mě neotřelý film, který potřebuje vaší fantazii, tak jste ho právě našli.. ()

Varney

Fantastické dielo ponorené v temnej až depresívnej atmosféra, do ktorej presne pasuje vychudnutá postava Trevor Reznik. Je to príbeh, ktorý celý drží na svojich kostnatých ramenách jeden človek. Christian Bale prípravu na film dohnal do úplnej dokonalosti, jeho vyjadrenie osamelého, introvertného a hlavne nevyspatého človeka je až neskutočne presvedčivé. Veľmi dobre dokázal vyjadriť rozpoloženosť, keď človek už nevie čo je skutočné a čo nie a so strachom očakáva, čo sa stane, keď sa doplnia aj ostatné písmená pod obesencom. ()

ljukyljuk

Ou, tak toto bolo dobré. Atmosféra nepríjemná, niekoľko krát ma takmer odrovnalo, no a Christian Bale bol skvelý. Vyziabnutý a skvelý ()

Claude Speed

Drama od začátku do konce. Nejistota, strach, bezanděj a celkově děsivý snímek mi nahání husí kůži. Bale je v tomto filmu opravdu k nepozání, až jsem se vyděsil jeho postavy. Nic převratného to sice není, ale celkově (počínaje příběhem a končeje hudbou) jde o dost dobře propracovaný film. 70%. ()

Ergon

Je až POZORUHODNÉ, co herec dokáže udělat pro svou roli. Tímto si mně Ch.Bale získal. Jeho výkon skvěle podtrhuje tajemná atmosféra a napětí až do poslední minuty. ()

danny_21

Hodně zvláštní film, jak to tak vidím, většina z lidí tady z něj má podobný pocit jako já. Zajímavý námět, řekl bych poměrně zručně natočený ( ponurá, depresivní atmosféra ) se zajímavou pointou, ale především s výborným Chrisem Balem, nejenom svým zjevem. 75 %. ()

puchal

zajímavé avšak pointa do-cvakne poměrně brzy a přemýšlíte nad různými scénáři konce, nudit by jste se neměli ()

Jacques-ds

Nechápu, že Bale nedostal za tuhle roli Oskara. Filmu k dokonalosti něco schází, nevím, co to je, ale přesto jde o jeden z nejlepších thrillerů, které jsem kdy viděl. Tajemno prostupuje celým filmem a film jako takový (včetně Bala) je neskutečně syrový a impresivní. Reznik je úžasně působící hrdina a vyvrcholení filmu je opravdu povedené. Jednoznačně doporučuji. ()

Pathrose

Christian Bale je famózní. Jeho herecký projev je na dnešní poměry různých hvězdiček přeci jen něčím vyjímečnější. Pro Balea je herectví celý jeho život a je to vidět. I když námět není nějak super-originální, tak zpracování, temná atmosféra a na kost vyhublý Bale z toho dělají nadprůměrný film. ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy