Fontána

Americký nezávislý tvůrce Darren Aronofsky natočil podivuhodné sci-fi drama o hledání lásky až za hrob, o věčnosti lidské duše a o smrti vnímané jako akt stvoření. V příběhu se prolínají tři časové dimenze. V té současné se vědec Tommy snaží objevit lék na rakovinu, na niž umírá jeho milovaná žena Izzy. Ta píše knihu Fontána, odehrávající se v 16. století za vlády královny Isabely, pro kterou dobyvatel Tomas hledá v mayské džungli biblický strom života, jehož míza zajišťuje nesmrtelnost. A třetí časová rovina nás zavádí do daleké budoucnosti, v níž se vesmírný cestovatel Tom snaží oživit svou ztracenou lásku. V hlavních rolích této obrazově vytříbené filmové fantazie uvidíme Rachel Weiszovou a Hugha Jackmana. (Cinemax)

silmariel

Tak poeticky a krasny film jsem uz dlouho nevidela. Nekdy to spis byla zhmotnena basen. Obcas sice nudne pasaze, ale ty jsou bohate vykompenzovany snovymi vizemi a ideou celeho filmu. ()

grissword

Film o téměř láskou posedlém muži, který by obětoval všechno, jen aby zachránil svou ženu. Ona však smířená se svým osudem, dává prostřednictvím své knihy najevo, že smrt není nic neobvyklého a tak nás zavádí do třech světů, časově vzájemně oddělených a s podobným osudem. Vodí nás po úžasné vizuální podívané s prostým příběhem a říká nám, jak krásně se dá zamyslet nad otázkou věčného života. Já jen doufám, že to bude víc, než jen nominace na oscara v kategoriích hl.herec, hl.herečka, hudba ()

Ywec

Fontána je filmem, u nějž si každý může najít svůj závěr, záleží na tom, kterým symbolům přikládá význam, které pokládá za nedůležité, či kterých si vůbec nevšimne. Divák přemýšlí, režisér Aronofsky servíruje podněty. Zda se Vám film bude líbit, či ne, záleží na tom, zda na tuto hru přistoupíte. Samostatnou kategorií je překrásné vizuální a hudební (Clint Mansell) provedení. ()

lip2

Naprosto a upřimně mě tendle film vůbec nezaujal sem asi nějakej omezenj vůbec sem tam do pulky filmu nechapal o co jde 3 hvězdy davam abyste omě neřekli že jsem cvok ()

Papi

Musím uznat, že jsem se dlouho odhodlával jít na tento film do kina, protože jsem se bál že budu zklamaný, ale opak byl pravdou.Je to jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl.Aspoň pro mě naprosto nejlepší film roku 2007.Nevím jestli jsem všechno pochopil dokonale, ale to my vůbec nevadí v hodnocení.A naprosto jedinečná je hudba. PS: ano brečel jsem. ()

lemrousek

Film k zamyšlení, vizuálně nádherný, mystický až trochu přemrštěně. Film o tom, že věčnosti dojdou jen naše myšlenky. Hugh Jackman jakožto "Bojovník" držel film nad vodou, princezna "Smířená" mi přišla tak nějak umělá. ()

Glance8

nemůžu hodnotit...asi ten film má nějaký hluboký poselství, když tomu tady dáváte 5*, ale já sem ho teda nepochopila.Vydržela jsem do konce jen díky nádherný vizuální stránce a hubdě...a podle mě jen proto tady tomu lidi dávat tolik.Jako opravdu se nebudete bavit ...s Reqiem za sen to nemá lautr nic společnýho a ani trochu se mu to nerovná...Je to KRÁSNĚ NATOČENÁ NUDA! ()

Konvička

Hudební doprovod i obrazy u Fontány se mi víc než zamlouvaly. Ostatně soundtrack si pouštím docela často. Ale na to, jaké ambice tento film, potažmo tvůrci (asi) měl/měli, mi to připadne neuvěřitelně placaté. Nechci tím zmenšovat tak silná témata jako láska, smysl života, smrt, touha, boj, atd., v tomhle filmu však klouzají jen po povrchu. Odpověď na otázky výše uvedených témat jsem nečekala, to ne, ty ať si každý hledá sám. Jen mi celý film přijde jako laciné pozlátko. Leskne se ovšem opravdu krásně a každému ve svých odlescích nabízí jiný obraz. ()

vencca

Těžko říct, čím na mne film zapůsobil více, jestli dokonalou kamerou, vizuelní propracovaností nebo "jen" naprosto lidským příběhem. Myslím, že nakonec to bude kombinace všech těchto aspektů, protože jak jinak by mě mohl film tak zasáhnout a přikovat k obrazovce? Naprosto okouzlující zážitek ještě umocňuje výtečná hudba Clinta Mansella, která snad nemohla být lepší. Jsem si jistý, že pokud se filmu otevřete, zasáhne i vás. Jedno malé doporučení: večerní projekce zajistí potřebnou dávku intimity 95% ()

kolotroch

Co ma na tom filme najviac zaujalo? Hnusna dilema, ktoru castokrat zazivame aj v beznom zivote a akokolvek sa rozhodneme, tak vzdy prijdu vycitky... v tomto snimku prezentovana rozhodnutim sa medzi - byt s nou a nerobit nic, lebo aj ani jeden zo znamych prostriedkov nezaberie a tak jej len ulahcim "odchod" svojou pritomnostou a plnenim poslednych drobnych zelani... alebo ako blazon urobit mozne aj nemozne pre jej zachranu, no nakoniec s nou nebyt v poslednych chvilach jej zivota... tu je to nakoniec dokreslene a zosmutnene este aj tym, ze ten liek nakoniec nasiel, hoci o tom nevedel. Pre mna uzasne filmove dielo, prelinanie troch casovych obdobi a samozrejme skveli Jackman a Weisz. Na zaver jedna vec, pre vacsinu asi nelogicka, no dost mi tento film pripomenul What dreams may come - Jak prichazeji sny s R. Williamsom. Neviem cim... asi len podobnym pocitom, ktory som mal z oboch snimkov na zaver ()

majklfly

Dvě za hudbu a tu třetí za Rachel. Byla podivínem a tahounem celého filmu.. Vyprávějela příběh, kterému sama věřila. TY oči...ty její oči..kříčeli na mě zastav se a zamysli...Bez pochyby to má v sobě skrývat nějaké hlubší umělecké zpracování, ale já buď na něj dnes neměl náladu, nebo jsem vůči těmto věcem hluchým a dávám přednost humoru v jakékoliv podobě... Přestože ty scény byli zajímavé...vlekli se a já už počítal minuty do konce...P.S. bylo by tam pár zajímavých tapet na plochu :) ()

JackBauer

Vynikajúci film, ktorý takisto ako Aronofskeho Requiem za sen necháva šrám na duši... Každopádne jedná sa o jeden z najlepších a najoriginalnejších filmov čo som kedy videl... Jackman a Weisz sú vynikajúci, vizuálna stránka je proste nadupaná, pri hudbe naskakujú zimomriavky a príbeh je proste nádherný... čistých 100% ()

mindkiller

Úprimne povedane nepochopil som všetko čo v tomto filme bolo. Soundtrack mi bral dych a niekedy ma tak uniesol že som ani nečítal titulky, najkratšia hodina a pol v mojom živote. Hugh Jackman hral opäť raz perfektne, dej bol takisto super a strihi ma dostávaly do stavu, že neviem čo sa deje, a to bola celkom príjemna zmena. Clint Mansell ... človek ktorý má čo dočinenie aj s najnámejším soundtrackovim songom sa stal mojim favoritom a prekonal Hansa Zimmera. Ako som hovoril, takto rýchlo mi hodina a pol ešte neubehla. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Živý nebo mrtvý, půjdeš se mnou, Darrene!

Živý nebo mrtvý, půjdeš se mnou, Darrene!

27.07.2008

Darren Aronofsky přitvrdí. Časy meditativní Fontány jsou pryč. Teď se v jeho režii vrátí kyborg (napůl robot, napůl člověk, každým coulem policajt!), který ve jménu zákona dělá ze zločinců sekanou.… (více)

Rourke nakopal Cage

Rourke nakopal Cage

18.11.2007

Darren Aronofsky po meditativní Fontáně asi potřebuje vybít ze sebe přebytečnou energii. Počítá se s ním hned pro dva filmy, odehrávající se v ringu zacákaném krví a zasypaném vybitými zuby. Už jsme… (více)