Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

provitamin

málokedy sa stane, že ma romantický film emocionálne minie tak ako tento. hneď niekoľko vecí čo mi vadilo: nesympatická hlavná herečka (Ellie), klišé kde zlí bohatí rodičia bránia svojej dcére vziať si chudobného chlapa ktorého miluje. normálne som fandil aby mu nakoniec dala košom a vybrala si toho bohatého, aj keď bolo od začiatku jasné ako to dopadne. ďalšíe klišé, kde sa film začína, že starý človek rozpráva príbeh. jediné pozitívum je asi pointa celého príbehu, ak to tak môžem nazvať a zasadenie príbehu do prvej polovice 20.storočia. ()

Mathew55

Kdy poznáte, že jste na tom špatně? Když si sami pouštíte romantické filmy, prostě protože chcete. The Notebook je krásný film s hvězdně obsazeným hlavním duem, takže se je na co koukat. Ryan je štramák a Rachel zas štramanda. Víc není k romantickému filmu třeba. Líbilo se mi, že film nebyl uměle předramatizován (až na poslední scénu, ale to je taková samozřejmost) a působil realisticky. Ze scénáře, který, když se nad tím zamyslíte, není až tak strhující, bylo vyždímáno maximum. Do 5* chybí více strhující děj. ()

farfalla

Velmi typický americký romantický film. Je to adaptace stejnojmenné knihy Nicholase Sparkse. Viděla jsem další film ´Dear John´ (2010) také podle Sparksovy knihy a musím říct, že tyto dva filmy mají hodně společného. Spisovatel rád zapojuje do děje psaní dopisů, jejich uchovávání, nechávání vzkazu u přítele, boj muže o ženu, komplikaci, že si žena najde někoho jiného, zatímco jsou rozdělení se svou skutečnou láskou, hlavní hrdinka je neodolatelná žena, kterou chce každý volný muž v příběhu. Rámcem filmu je současnost v domově pro staré a nemocné lidi. Duke (James Garner) čte celý den Allie (Gena Rowlands) příběh lásky Noaha (Ryan Gosling) a Allie (Rachel McAdams), který prožívali ve 40. letech. Postupné odhalování vztahu mezi Dukem a Allie, také určité napětí v jejich vztahu a jejich nejistá budoucnost byly zajímavější než retro-příběh mladých lidí, který byl příliš předvídatelný. Režisér je synem Geny Rowlands a mohl dát ji i Jamesi Garnerovi více prostoru. ()

Pretender

"I am nothing special; just a common man with common thoughts, and I've led a common life. There are no monuments dedicated to me and my name will soon be forgotten. But in one respect I have succeeded as gloriously as anyone who's ever lived: I've loved another with all my heart and soul; and to me, this has always been enough." ()

AdamesWWE

[8/10] Nepatrím medzi zástancov romantických filmov a stane sa veľmi zriedkavo že si nejaký pozriem, no k tomuto filmu môžem bez výhrad povedať že to bola jednoznačne dobrá voľba zhliadnuť si tento filmový počin. Z mojej strany to vnímam ako o veľmi dobrý film, ktorý bol výborne spracovaný. Svojím príbehom ma zaujal a ponúkol veľa príjemných, zaujímavých scén, ktorým nechýbali emócie. Dramatická aj romantická stránka filmu zvládnuté na úrovni, dobre ich doplna hudba, a samozrejme skvelé hlavné herecké duo to celé tahá. Z mojej strany spokojnosť nadmieru. ()

1860

Když se řekne romantický film, Zápisník jedné lásky je přesně to co splňuje všechny požadavky a očekávání. Mistr ve svém oboru.. ()

janesX

Aj mne občas padne vhod poriadny romantický film. Tento ním je od začiatku do konca. Možno sa mi nepáčil začiatok v lunaparku, keď sa Gosling snaží takto na hulváta prebrať dievča tomu týpkovy na ruskom kolese. Niekto v bežnom živote by mu určite dal jednu zaucho a príbeh by hneď skončil. Tu sa ale pokračuje ďalej a Gosling je už počas celého zvyšku filmu úplne iným človekom. Tvorcovia filmu nám neustále podsúvajú rozdiely v sociálnych pomeroch. Bohatý, chudobný, chudobný, bohatý....nie že by mi to vadilo, (keďže ja na tie prachy zas až tak nie som), len mi to už prišlo dosť "klišé". Ale oukej, vo filme nepretržite účinkuje aj značná dávka chémie, takže som bol celkovo spokojný. Dávam 76,5%. ()

Cassandra

Jak je možné, že chlapi to tady hodnotí 4-5 hvězdičkami? Vždyť je to klišovitý cajdák - dopisy, racci, labutě... zlatý Titanic. Mohl by už přestat točit romantické příběhy podle schématu: bohatá dívka potká chudého, ale čestného venkovana s dobrým srdcem (samozřejmě nevadí, že se k sobě vůbec nehodí), pak jim někdo nastraží překážky, rozejdou se, ona si začne s někým jiným, který má všech pět P a je bohatý a hodný, ale ona se zase musí vrátit k rozervanému, věrně trpícímu chuďasovi, protože je její pravá láska? Občas je ještě varianta, že nový partner je zlý slizoun, který se však odhalí v pravém okamžiku, a průběh věcí tak usnadní. S malými obměnami např. Titanic, Holka na roztrhání, Nesvatbovi, Bílý drak, libovolná telenovela. No, druhá polovina už byla trochu snesitelnější, možná díky stařecké linii, jejíž herci byli přesvědčivější, než ti dva "racci". ()

Radim

Tento film jsem měl delší dobu, ale název mě vždy spolehlivě odpudil. Na doporučení jsem to zkusil. Určitě se nejedná o originální příběh, spíše naopak - stokrát ohrané téma Pravé lásky. Snímek se pohybuje těsně na hraně sentimentu a banality. Ale celkové zpracování a obsazení mě dostalo. ()

Ondis

První půlhodina, kdy se pár jen ocucával, finišující hysterickým výstupem bylo opravdu něco strašnýho. Pak konečně začal pěkný romantický příběh, přesto však ničím nevybočuje a ničím nenadchne. ()

jasiska

Tento film zapadá presne do kategórie snímkov, ktoré hodnotím ako priehľadné, gýčové a ničím neoriginálné klišé, ktorým, ak môžem, sa vyhnem ako moru. Napriek tomu sa mi tento kus prekvapivo veľmi páčil - pri záverečných scénach som sa dokonca prichytila posmrkávať! Rozmýšľam, čím to je a napadá mi len, že aj film so slabým scenárom sa dá dobre natočiť a výsledok môže stáť za to. Plusové body mu určite dávajú aj hlavní protagonisti - Rachel McAdams a jej žiarivý úsmev aj Ryan Gosling a jeho neskutočne zlatý a pre mňa nepochopiteľne kritizovaný 'útrpný úškľab'. Pekná kamera a hudba nemôžu tiež nič pokaziť. ()

Bety88

Už od prvního máchnutí labutích křídel, jsem měla tušit co se na mě řítí. Samozřejmě jsem proslzela polovinu filmu. Možná to bylo kýčovité,ale pro mně velmi krásný emocionální zážitek. Takhle by to mělo být, aspoň ve filmu určitě. ()

tterez

Připomínat si svou lásku den za dnem a pokaždé začínat od píky. Nějaká bolest?! Když se to jednou za čas povede, štěstí ji předčí. Klobouk dolů před scenáristou, režisérem i herci - je to paráda. ()

angloumene

Jedná se dokonalou romantiku, příběh je dost předvídatelný a ne zrovna originální. S tím vším sem tak nějak počítala a dopředu jsem se na to připravila. Toto očekávání se naplnilo na 100% a rozhodně sem nebyla nijak zklamaná. Naneštěstí se objevila ještě ta závěrečná část, no to už na mě bylo opravdu trochu moc... ()

Hanes88

Velice krásný romantický příběh. Ryana Goslinga moc nemusím, ale tady zahrál taky skvěle. Jinak Rachel McAdams patří k mým nejoblíbenějším herečkám a tady to jenom utvrdila. Není co dodat, prostě kdo neviděl, ať to napraví. 75%. ()

Prochy38

Nejsem typ na těžké slaďáky. Ale tento film má sílu. Zvláště rozuzlení druhé dějové linie v časovém posunu. R. Gosling dokazuje, že jeho herecký repertoár stále nekončí. Jak R. McAdams nemusím, tady byla moc krásná a milá. Příběh sám není nic nového, ale celkově tento film působí moc dobře. Úsměvné, drsné a zároveň nádherné. Tento film ve mě něco nechal a jeho zdejší ohodnocení 83% (06/2012) je jasně oprávněné! ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce