Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

ab.dul

Velice dojemný příběh dvou zamilovaných lidí, kdy se letní láska změní na osudovou. Tyhle dva lidi nikdo a nic nerozdělí. Ani nemoc Allie, která si nevzpomíná na svůj život a po boku Noaha tráví své stáří v domově důchodců, který ho předčítá. Bylo smutné vidět Noaha, jak ho Allie od sebe odhání a říká, že ho nezná. Krásný děj, leč předvídatelný, ale přesto fajn. Dívalo se na něj pěkně. Sladké 4*. ()

vlKousek

Kdyby taková láska existovala, šel bych za ní světa kraj....ale to se nestává, takže je hezké aspoň na okamžik se přenést do takového příběhu. Všem romantickým duším doporučuju...sice nic super nového, ale i přesto fakt pěkné:) ()

Mr.Roman

Jedna z najlepších čistokrvných romantik aké som mal možnosť zhliadnuť. Príbeh je aspoň trocha originálny (narozdiel od obdobných), herci sú vybraní excelentne a dej je veľmi pútavý (pustil som si ho ako niečo pri čom sa mi dobre zaspí a nakoniec som išiel spať až o tretej ráno). Takže dík Karle za tip ;) ()

Mykhaluu

Bylo mi doporučeno. Bránil jsem se. Onemocněl. Zeslábl jsem. Nemohl se tak bránit a viděl... Nu, a můj intelekt si řešil asi svoje, ale moje emoce byly úplně rozorány a od pláče mě uchránila zřejmě pouze dehydratace z horečky! :) Holku bych chvílemi vyliskal, ale na druhou stranu. Mám pocit, že u nás jsme pozapoměli, co je třídní rozdíl! :) Ale nebojte... zase nás to doba naučí! :) Jestli teda ještě bude na to čas... Nu a co se týče konce jejich (našich) životů... Ta paní vypadala na tak silný stupeň stařecké demence poněkud zachovale... ale nevadí, je to film, a ne dokumentární... :) Ještě si dovolím dodat... Mé zaměstnání je nyní práce s lidmi na sklonku životů. Je to práce zajímavá. Ti lidé mají co nabídnout! Své osudy. Někdy prosté, někdy by jste to ve filmu splivali, že scénárista přehání... Ale každopádně to je na konci většinou těžké!! A jestli jste teď mladí nebo zdraví.. nebo obojí, tak nic správného neodkládejte na "potom" ani na důchod... Tuž "Memento mori!"a přesto kráčet s nadějí a úsměvem! ()

jafuska

krásný dojmený příběh o velké lásce mladých lidí, která trvá až na věky, láska opravdu dělá zázraky a velká láska se objeví jen jednou za život, to je velká pravda. velice doporučuji ()

natalanka

Věděli jste, že muž, který napsal Zápisník jedné lásky, napsal i Vzkaz v lahvi a Nezapomenutelnou cestu? Nicholas Sparks. Dle jeho knih se točí filmy. A tenhle film, ač sladký jako med má v sobě cosi tak dojemného, čistého, že se mi opravdu líbil. I když skončí vzájemnou smrtí hlavních hrdinů, berete to jako dobrý konec. Jelikož přes všechny překážky, které jim život uchystal, prožili život spolu a prožili ho v lásce.:-)) ()

adri_anna

ano, je to romantika dovedená víceméně až do krajnosti.. ale funguje to:) Svou zásluhu na tom určitě mají i oba představitelé mladého páru - Rachel, která svou střelenou postavu zahrála absolutně přesvědčivě a její záchvaty smíchu neměly chybu... a "Mladý Herkules" ze kterého se doopravdy stal dospělý herec. Celý film rozhodně patří k tomu nej co bylo v této kategorii natočeno. 5 stars ()

Asdas

Klasický romantický film so sympatickými hlavnými predstaviteľmi (mladšie verzie) a trocha slabým koncom u ktorého som čakal (možno naivne ) nejaký zvrat . ()

makakus

Už jako pouhá bravurně udělaná romance o dvou zamilovaných, s klasickou zápletkou funkční již od časů Romea a Julie, by byl tento film výjimečný. Při srovnání s námětově podobným Titanikem nelze nevidět, že co je u Camerona chladným kalkulem na efekt vypočítaným do posledního detailu, to je zde mnohem přirozenějším a životnějším příběhem, který se obejde bez srdceryvných scén. Tento film jde však dál než většina srovnatelných citových dramat. Pokud někdo píše o "romantické limonádě", patrně dílo neviděl až do konce, neboť na progresivní demenci se všemi průvodními znaky nic obzvláště romantického nevidím. Právě toto uvedení klasického zamilovaného příběhu do rámce drsné reality a neúprosně plynoucího času dělá z filmu mistrovské dílo. Ano, zajisté už tu byly jiné majstrštyky typu Cena za něžnost, nicméně žánrově nezbytná smrt je zde pojata mnohem originálněji a životně pravdivěji. ()

han.ci

To je moje srdeční záležitost. Mezi Allie a Noahem to strašně jiskří, troufám si říct, že výběr herců byla trefa do černého a s žádnými jinými by to takhle nefungovalo. Ona byla sice na můj vkus až příliš vysmátá a uječená, on byl sebevědomý a děsně sexy. Ten film je prostě zobrazením dokonalého vztahu, jak si ho snad každá romantická holka představuje. A ještě ten brečící konec tomu dodává korunu. ()

frxXx

Tento film by mali zakázať pozerať puberťáčkam lebo im to potom udrie na lebeňu...a prvý trt ktorého stretnú na ulici bude pre nich veľká celoživotná láska, a keď trt lásku zunuje, dievča bude najsmutnejšie na svete a stane sa emo, lebo ma smutný život ()

Ivuska91

"Letné lásky končia z mnohých rôznych dôvodov, ale všetky majú predsa len niečo spoločné. Sú ako padajúce hviezdy, nádherný záblesk putujúci nebom. Kratučký náhľad do večnosti zažiari a sú preč." Musím sa priznať, že zatiaľ môj najobľúbenejší romantický film, ktorý má síce jednoduchý príbeh, no dokáže zaujať. Herci si sadli dokonale. Allie bohaté, možno trochu rozmaznané dievča, ktoré žije podľa pravidiel, stretne Noaha, ktorý je z chudobnej rodiny, ale žije svoj život naplno. No šťastie im až tak neprialo a ich cesty sa na dlhý čas rozišli. No o pár rokov to bolo o to krásnejšie. Pekná hudba do toho, prelínanie z prítomnosti do minulosti a láska Allie s Noahom, ktorá začala, keď boli ešte takí mladí a trvala až do smrti. "....a tak, ak sa niekedy, niekde v budúcnosti stretneme už ako cudzí ľudia, budem sa na teba usmievať a spomínať ako sme strávili leto pod korunami stromov, učili sa jeden od druhého a milovali sa.“ ()

LucTheGreat

Kdyby se Gosling celý film netvářil jak citrón, snad bych mu i fandil. Takhle člověk kouká na týpka, který se sice správá tak-že-by-se-do-něj-každá-slípka-snadno-zabouchla-až-po-uši-časem-jej-pojala-za-manžela-měla-s-ním-kupu-dětí-a-přitom-mu-tolerovala-jeho-občasné-homosexuální-sklony, ale jen proto, aby mu nekrátili honorář... Nevěřil jsem mu, nasral mě a Rachel si nezasloužil. Marsden se jako citrón netvářil, ale na druhou stranu byl prachatý a přitom až podezřele nenamyšlený a sympatický. Opravdu podezřelé... Nevěřil jsem mu, nasral mě a Rachel si nezasloužil. A fakt, že si Rachel ani Gosling, ani Marsden nezasloužili, tuhle romanci poměrně sráží... Ale u příběhu důchodců jsem vřískal jak malé děcko, o tom žádná... 70 % ... Ke čtvrté hvězdě se přikláním kvůli své nezměrné lásce k ... Ryanovi? ()

SlamLenka

Ano, přesně v takovou lásku věřím a přesně tak by lidé opravdovou lásku měli prožívat. Nechalo to ve mně spoustu emocí a taky pár slz na tváři (jsem přeci žena a takové příběhy jsou pro ženy jako dělané...). Vím, že bylo vyuzlení celkem předvídatelné, ale i přesto to bylo dokonalé - alespoň pro mě. ;) ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce