Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

Michelle75

Romance o lásce, které není přáno, o létě, na které se nezapomíná, o vyprávění a poslouchání, o přiznávání a rozhodování. O vzpomínkách. Výborně zahráné, přeslazenost jde stranou, romantika, kterou si ráda zopáknu. ()

LuciusWlk

Kdo by nechtěl prožít takovýto příběh? Ústřední herecká dvojice je ďábelský sympatická a příběh rozumně vystavěný. Jemně sentimentální a líné tempo potěší romantické duše a realisty myslím neurazí. Pěkné to bylo, to se musí nechat. ()

pavcas

Jsou filmy na které člověk do rána zapomene a pak jsou filmy jako je tenhle, které se vryjí do paměti a pokaždé vás znovu a znovu budou dojímat silou svého příběhu a rádi se k nim budete vracet. Je to i tento příběh Noaha, normálního kluka z nižších vrstev, jehož život se změní setkáním s krásnou Allie a z prázdninové lásky se nakonec vyklube láska na celý život. Bezpochyby je to ústřední dvojicí, tak nádherně a uvěřitelně zamilovanou, je to hluboká a bolestná láska jakou by chtěla prožít většina z nás. No možná bez té bolesti. Je tam několik scén, které doslova miluju a možná se tu někdo smál větě: "Psal jsem Ti každý den, 365 dopisů", ale když to říká někdo s takovým procítěním jako Ryan Gosling, tak mně ze sebevětšího patosu mrazí... . ()

Ferinka

Krásné jižanské retro.. přísahala jsem, že mě to rozhodně nedojme, protože jsem hned od začátku tušila, kam to celé směřuje a jak se věci mají, ale stejně jsem z toho nakonec nevyšla se suchou tváří. ()

herr_carter

Daleko víc než mladá herecká dvojice mi učarovali jejich zkušenější představitelé, James Garner a Gena Rowlands,ti udělali z průměru nadstandard............. moje hodnocení = 8 z 10. ()

MsUtahraptor

Nejspíš by mi tenhle film měl přijít smutně romantický, ale rozzuřeně depresívní bude přesnější. Nepopadá mne nutkání zamáčkonout slzu, ani nedoufám, že někdy taky najdu TAKOVOU lásku, která by pro mne obětovala zbytek života sebemrskačskou snahou vrátit mi paměť alespoň na pár minut. Možná jsem necita, sociální idiot a "vůbec nevím, o čem mluvím", ale stále jsem toho názoru, že pokud se někdy dostanu do podobně neutěšitelné situace, ať by šlo o pouhou ztrátu sebeuvědomění, mysli a osobnosti nebo nehybné zírání do stropu a slintání do polštáře, radši bych po boku měla člověka, který by byl schopný uštědřit ránu z milosti, než připomínat o co jsem přišla. Kdysi jsem na podobnou situaci narazila v The Deep Blue Sea ("A lot of rubbish is talked about love. You know what real love is? It's wiping someone's arse or changing the sheets when they've wet themselves. And letting them keep their dignity so you can both go on.") a stále si myslím, že láska by neměla být "držet se zuby nehty", ale "vědět, kdy nechat jít". Dvě hvězdy za linku mládí. ()

Maynard.

Ale jo, jednou za čas je potřeba do sebe narvat tocha tej romantiky, abys udělal své milé radost. A ne pořád jen nějaký střílení a zabíjení a roboti :o). Celej film by se za mě dal shrnout do půl hodiny, páč je to tak strašně pomalý, že se divím že sem u toho nevytuhnul. Celková pointa je jasná hned od prvního okamžiku, takže je vlastně jasný jak tenhle film dopadne. Ale konec teda docela překvapil, když spolu oba navždy spočinuli v jedný posteli. Kdyby v tom nehráli tihle dva herci, kousal bych to asi mnohem hůř. Takle mě to neurazilo, ale nikterak zvlášť nenadchlo. Ještě bych vypíchnul roli matky (tchýně), která byla sehrána stejně tak jako Dolores Unbridge (ženská, kterou bys nejrači nakopal do zadku). Ale i ona ukázala, že pod hrubou záplatou se ukrývá křehký vnitřek, nebo jak se to říká :o), takle asi néé :o) ()

darwin

Krásný film o jedné lásce, která nikdy nezemřela a vytrvala až do konce. Tu silnou lásku jsem věřil Noahovi, Ryan Gosling to podal skvěle. Allie jsem tolik nevěřil. ()

rozbris

Romanticky film nabitý láskou, nadějí, emocemi. Když pár chce prožít krásný večer a chce si pustit film vyhovující oběma, není lepší volby než Zápisník jedné lásky. Trochu je to místy nadsazené, ale to se stává (možná to je tím, že režisér má v příjmení slovo Cassanova). ()

jondoe

Pekny romanticky film z vybornym Ryanom Goslingom a z velmi schopnou reziou, ktora ponuka krasne malebne obrazy a dobove prostredie. K filmu ma predovsetkym pritiahla Rachel McAdamsova, na ktoru sa vzdy rad pozriem, ale v tejto romantickej drame mi dost vadilo to jej ustavicne jacanie. Pribeh nie je nicim vynimocny a chvilkami aj nudi, ale za jedno a mozno aj dve pozretia urcite stoji, uz koly vykonu Rayna Goslinga a technicky dokonalej rezii. Mam rad ked nehappyendoske zavery, ale do tohto filmu sa podla mojho nazoru moc nehodil a tym padom zrazam z povodne planovanych styroch hviezdiciek na tri. ()

jenick

Neměl jsem doma co dělat, tak jsem si pustil TV. A tento romantický film (ač je většinou nemusím) se mi zalíbil. Strhující příběh a skvělé herecké výkony. ()

NICOX

A teď si představte, jak by to asi vypadalo kdyby ty hlavní role fakt dostala Britney Spears a Justin Timberlake. Brrrr.... Bože chraň. 80 % ()

SkyLukey

Pěkné romantické drama. Srovnání s Dear John se raději vyhnu, protože Zápisníku nesahá ani po paty. Jediné, co mi mírně vadilo, byly současné vsůvky Allie a Noaha v pokročilém věku. Myslím, že takový film by si zasloužil pěknější a emocionálnější konec, než tento....a žili spolu šťastně....až do smrti. ()

Sajuska1991

Nádherný, romantický a zaručeně jeden z nejvíc klišé filmů, co znám :-) Jeden z těch filmů, které dávají falešnou naději o pravé lásce, ale proč ne, že ? Až na ty racky je to prostě krásný film. U konce se doslova rozpouštím ... A Ryan Gosling a jeho výrazivo opět zabodovalo, že se ve mě krev vařila :-)) ()

KoRner

Cez dve hodiny je trošku veľa pre taký neinovatívny film. Dejová línia starkých je naozaj milá, ale pre mňa absolútne nezaujímavá. Čo ale neznamná, že príbeh mladých ma nejako očaril, pretože tí by zase bez toho voice-overu a zasadenia do krásnych 40-tych rokov stratili na zaujímavosti úplne. Takže začarovaný kruh, ale dám 3*, trochu toho cukru nikoho nezabilo. ()

Nemik96

I přes to že to je slaďárna až mě z toho bolely zuby, koukalo se mi na to velmi příjemně. R. McAdams I R. Gosling byli prostě k sežrání :) příběh ubíhá ve velmi pozvolnem tempu za doprovodu uchu lahodící hudby a krásně vás vtáhne což si u filmu tohoto žánru cením. Dávám 4**** a všem zamilovaným vřele doporučuji. ()

Billie777

Tohle je opravdu nádherný film! Nemám moc ráda limonády a tady té romatiky bylo opravdu hodně ale o tom to je. Bylo to tak milý, že mi ta romantika vůbec nevadilo, ba naopak a navíc čas od času se podívat na nějaký kvalitní romantický film není špatný. A Zápisník jedné lásky opravdu kvalitní film je, žádná nuda, skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů. Děj je sice naprosto neoriginální ale to vůbec nevadí, protože je to tak překrásně natočeno, že tenhle film mezi ostatními romantikami tak krásně vyniká, vážně je to asi nejlepší a nejsilnější čistě romatický film, který jsem kdy viděla. A herci hrály tak přesvědčivě, tak krásně se doplňovaly, že jsem neměla ani sebemenší problém jim jejich lásku uvěřit (navíc se ani nedivím, že se herci do sebe během natáčení dopravdy zamilovaly). Ty emoce a city jsem prožívala úplně s nimi. A hrozně jsem jim přála. Klidně bych si to místo s Rachel alias Allie vyměnila a zažívala tu lásky s Ryanem alias Noahem za ní. A nebudu zastírat, slza taky ukápla. A rozhodně ne jen jedna. Já brečela jako želva, konec byl naštěstí dobrý ale tak dojemný. Prostě vyloženě krásný film. ()

MoTeelka

Kam se poděl ten silný příběh plný kouzla z knižní předlohy? Proč se z dojemného příběhu osudové lásky stala obyčejná sladká romanťárna ničím nevybočující z průměru? Já to nevím. Ale vím, že je to škoda. ()

terin.manka

No taak, Rachel McAdams a k tomu Ryan Gosling,to se mi líbí. Oba to jsou dobří herci, kteří skvěle padnou do tohoto filmu. Smutný děj,který si hraje s emocemi. Krom toho všeho mě hodně zaujal konec,to jak to skončilo. ()

Darth_Jenda

Film o ležení na silnici, chození, rozcházení, kolotoči, přicházení, odcházení, fousech a postaveném domě. Naivita na entou, kvůli které bude mít několik generací dívek přehnané nároky na partnera. Hvězdička za Rachel McAdams, která mě udržela u obrazovky až do konce. Jinak totální odpad!!! ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce