Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

mau

Guilty pleasure. Největší kýč a klišé o bohatý holce a chudym chlapci, kterej postaví nejkrásnější dům a posílá každej den během jednoho roku dopis. Pokaždý se dojímám a brečim. A to tu Ryan ještě není vyphotoshopovanej jako v novějších filmech.. ()

khedy

Kdybych měl vybrat jeden film na který se během rande podíval s holkou, byl by to právě Zápisník jedné lásky. V rámci žánrů to na mě působilo jako dokonalý film. Ano, možná to bylo tak trochu přeslazené, ale to k romantickým filmům patří. Navíc zde to bylo podáno pro mě naprosto příjemným a nenuceným způsobem. Ryan Gosling v roli Noaha podal naprosto skvělý a přesvědčivý výkon stejně jako Rachel McAdams. Moc se mi také líbil přirozený psychický vývoj postav a celkově to bylo téměř bez chyby. P.s. Nesnáším když ve filmu někdo trhá/schovává dopisy! ()

paulieM

Pro mě velký překvapení. Gosling a McAdams jsou vážně rozkošnej pár, na kterým snad těžko hledat chybu. Přestože je děj poměrně lineární a nic moc nepřekvapí, jsou to právě ty útržky dokonalosti lásky, který dělají The Notebook filmem, na který jen tak nezapomenete. Myslím, že spousta lidí v něm najde nějakou skrytou touhu, vzpomínku, emoci či postoj z dřívějších (ne)zdarů v lásce. A přesně takto by měl divák k tomuto filmu přistoupit a tohle čekat, protože emociálně je film hodně hluboký. Film, který divákům se zlomeným srdcem dá naději, že opravdová láska přece jen existuje. ()

Marsik

(Můj 222. komentář) Lišov - Je mi to moc líto, ale mě ten film prostě nesedl. Tak dlouho jsem si ho šetřil na tu nejvhodnější chvíli ke shlédnutí, protože jsem o něm slyšel samou chválu, byl jsem pln očekávání, ale ... zklamalo mě to. Nebýt té dějové linie, kdy starý Noah čte Allie příběh o nich dvou, tak bych šel s hodnocením nejspíš ještě dolů. Doufám, že po druhém shlédnutí názor změním, takhle je to pro mě za 65% (with J.) // (27.10.2013) NOVA HD - Po více jak 2 letech jsem si dal film znovu, tentokrát s CZ dabingem. Ten nebyl špatný (pan Jančík se na Goslinga celkem hodil) a kvalitu to nijak neohrozilo. Ovšem ani po dnešku nezměním radikálně názor. Bylo to na můj vkus prostě moc přeslazené, kýčovité a plné klišé a v tom vidím hlavní problém! Nicméně...přišlo mi to dnes o chlup stravitelnější než prvně a dokonce si říkám, že by Zápisníku nárůst 5-ti procent slušel. Z toho vyplývá, že si Notebook u mě o jednu hvězdičku polepšuje. 70% // (23.5.2015) NOVA HD - Do třetice všeho romantického. Tentokrát jsem prošvihl pasáž, jak se Allie a Noah namlouvají, což mi vůbec nevadilo, protože je dle mého zdlouhavější. Každopádně dnes mi Notebook bodnul, bavilo mě to a chápu momentální 104. místo mezi nejoblíb. filmy. 75% ()

PauloZ

Romantické filmy nevyhledávám, ale tohle mě velmi překvapilo! Mrkl jsem na něho s přítelkyní a musím říct, že to bylo skvělé, plné emocí (někdy až moc) s pěknou poentou a zakončením. Jenom to nemuselo být tak dlouhé. ()

Astaroth12

Krásne sa tu prelínala minulosť s prítomnosťou, spomienky z minulosti, tu boli nádherne vyrozprávané. Podstate, nemám tomuto filmu čo vytknúť. Tento film sa opiera o vynikajúcich hercov na čele s R. McAdams ktorá bola skvelá. Od predlohy N. Sparksa som ešte zlý film nevidel a dúfam, že ani neuvidím. ()

Tryskomyš

Myslíš, že naše láska dokáže zázraky? Ano,myslím. Proto mi tě dokáže vždycky přivést zpět. Naše láska dokáže všechno, co od ní budeme chtít. Další film, u kterého jsem si pobrečela, A to sice ve chvíli, když Alisson Noaha opět znovu nepoznala, a on z toho byl nešťastný. ()

ladko

"It wasn't over. It still isn't over."Romantické filmy mám rád(ale zase nie tie braky od Rosamundy Pilcherovej a podobne), teda najmä dobré romantické filmy. A tento taký určite je a dá sa určite povedať, že je to jeden z najlepších romantických filmov. Rachel McAdams ma očarila už vo Wedding crashers(a čierne vlasy jej sadnú skôr ako blond...). Ryana Goslinga som zase naopak veľmi nemusel, ale s Rachel vytvorili na plátne skvelý pár, ktorému som ich lásku veril a prial. Pripomienky mám k línii dôchodcov, ktorá sa mala skončiť buď o 5 minút skôr, alebo vôbec nemusela byť. Viac by sa tak človek dokázal stotožniť s príbehom. Mám na mysli to, že keď sa povie šťastne až do smrti, človek to nemusí vidieť, stačí keď si to predstaví. Inak sa však jedná o žánrový kúsok, ktorý romantickú dušu uraziť nemôže a ostatní nech sa idú vypchať. ()

baribal

Od začátku víte jak to skončí, takovýchto příběhů je nespočetně, ale takto bezchybně podaných příběhů je velmi málo. ()

Krissty

Kdybych měla hodnotit pouze první část filmu, dala bych bez rozmýšlení plný počet. Něco tak romantického jsem snad ještě neviděla.. Noah je příkladem téměř ideálního romantika a Ryan svoji roli zahrál prostě bezchybně.. Byl dokonalý v každé situaci! :) Co se týče Rachel, možná bych se neměla raději vyjadřovat.. Ano, má sice krásný úsměv, ale to její přihlouplé hihňání mi vážně dost vadilo.. Ani tentokrát se jí nepodařilo mě zaujmout.. I přes to bych se ale dokázala přenést a dát 5* nebýt toho, že v polovině filmu nám autor "na plnou hubu" sdělí, jak celý ten příběh Noaha a Allie vlastně skončil.. To mě tak zklamalo! Celá druhá část už pak byla o ničem a rázem mě to přestalo bavit. Ale vzhledem k tomu, že jsem ze začátku dokonce přemýšlela, že si film přidám do oblíbených, budu mírná a dám 4* :) ()

kikuka

.... hej, Gossling.... priznavam sa.... a este ody, ktore na film peli chlani, s ktorymi skor riesime choreografiu a strih m2m combatov.... neviem, ale notebook je pre mna dalsi Dom pri jazere.... tak uprimne romanticke, az to reze oci.... ale pekne svetlo mali.... ()

Květula

Tenhle film je tak předvídatelný, až se tomu nechce věřit a nechybí v něm snad ani jedna kulisa romantiky. Méně by bylo více. ()

Paxxx.cz

Romantické filmy úplně nevyhledávám a tenhle kousek mě zaujal především svým obsazením. Příběh filmu byl skutečně krásný i když ke konci trochu více pocukrovaný. Vyzdvihl bych především výkon dua McAdams a Gosling, kteří zahráli výborně a zamilovanost jsem jim do poslední vteřiny věřil... zkrátka zápisník jedné lásky u mě střída na pomyslném trůnu romantických filmů 500 dní se Summer...85%. ()

javak810i

Romantické "dojáky" zrovna nepatří k mému nejoblíbenějšímu žáru, což je z velké části možná dáno i tím, že jsme z každého kouta zaplavování nekvalitní produkcí "soap opera" telenovel. Čest výjimkám, které jsou upřímné, nepůsobí trapně a nesnaží se hrát lacinou hru na city diváka - a právě takový film je i The Notebook. Tenhle snímek mě skutečně dostal a nebojím se to napsat - je to jeden z nejlepších romantických filmů, co jsem zatím vidět. Proč? Zkrátka v něm všechno funguje. Ať je to samotný příběh a aranžmá jeho vypravování, skvělé herecké výkony a uvěřitelná chemie mezi herci, nebo mnoho scén, které vás buď zaručené rozveselí a nebo vrhnou slzy do očí (a nebo obojí). "Our love can do miracles". 5* ()

nirvanafan

A žili spolu šťastně, dokud nebyli starý a senilní. A tento film také dopadne šťastně, pokud stopnete posledních deset minut. ()

GodComplex

Zadna revoluce se od toho cekat neda, ale komu to vadi, kdyz je to tak krasna retro romantika. Skoda, ze podobne happyendove lovestory funguji jen ve filmech. 8/10 ()

Freemind

Po hodně, opravdu hodně slabém začátku se to trochu vykrystalizovalo a vše graduje k velmi dojemnému konci. Gossling (odvažuji si už říci - "jako vždy") výborný, postava Allie ale byla podána strašně, vůbec nebyla sympatická (natož sexy). Když se ptá Noaha, zda by mohla být v příštím životě nějaký pták, tak mi vytanula na mysli slepice nebo husa :) Hezké, ale všichni příliš tlačili na pilu. Když chcete romatický film bez zbytečného patosu a klišé (svíčky a záclonky) - zkoukněte "Atonement". ()

zipper111

Vcelku pěkná romanťárna, nejsem na ně žádný odborník a musí to už být, aby se mi nějaká líbila, jelikož ve většině podobnejch filmů je tolik klišé, že se mi chce zvracet...ale The notebook je vážně fajn...klišé tu je také víc než dost, ale atmosféru to má vcelku velikou. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce