Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Krátkometrážní

Recenze (1 904)

plakát

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023) 

Absolutní nářez a nabušená atmosférická jízda. Od storytelling, přes animaci a vizuál až po špičkový soundtrack. Nechápu jak dobré to je. Dotáhlo se to na Arcane: league of legends, které je podle mě ale pořád o kousek dál. Jinak tady fakt neni co kritizovat, až na ten otevřený závěr. Fakt jsem to čekal filmově zakončené. Nasralo mě to :-D

plakát

The Ministry of Ungentlemanly Warfare (2024) 

Za mě asi nejslabší Ritchieho kousek. Tak nějak mi vůbec nesedl ten funky nadlehčený způsob vyprávění, kterému vlastně kvůli té lehkosti a jednoduchosti chybí jakékoliv napĕtí, vážnost nebo emoce. Velmi ploché, hudba mĕ vůbec nesedla. Til Schweiger si to celé ukradl pro sebe a to tam polovinu filmu ani neni.

plakát

Království Planeta opic (2024) 

Čtvrtý film a ono to tak nádhernĕ funguje, a ten neskutečný vizuál je prostĕ masakr.

plakát

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024) 

Godzilla x Kong splňuje naprosto všechny blckbusterové podmínky. Je to zábavná akční megalomanská podívaná. Efektnĕ úplně super, a i když je ten příběh silly tak to vlastně vůbec nevadí.

plakát

Force of Nature: The Dry 2 (2023) 

Oproti parádnímu The Dry to jednoznačnĕ polevilo. Scénář je místama nepromyšlený a nedokáže to budovat tak hutnou a tíživou atmosféru, jak by chtělo.

plakát

Land of Bad (2024) 

První půlhoďka je plná chlapáckých keců ve slabé režiji, takže úvod to celkem zabije. Vystřihal bych fest. Po přistání na Filipínách se situace ale mĕní a dostanem solidní survival až do konce. Jenže Liam nemá charisma a ani to herecky podle mě úplně neprodal. Milo ho totálně přehrál a s Russellem mě nejvíc bavili.

plakát

Nezlomní (2024) 

Je to spíš na 3* ale za ten fakt že je to podle skutečnosti rád přihodím. Je to hezké a dojemné, místama napínák a člověk tomu těžko něco vytkne. Závěrečný nátlak na emoce podle mě ale nefunguje moc dobře a je přetažený. Vztah psa s týmem prostě 3/4 filmu nikdo moc neřeší a pak se to emočně hrotí na silu.

plakát

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška (2024) 

Rebel Moon - Válka na farmě. Myslim by to aj Zdenda Troška natočil líp. Nebo ne? Ale nechme žerty stranou, protože tohle je fakt docela smutná přednáška toho jak se z výborného nadějného filmaře stane díky zahleděnosti do vlastní geniality absolutnĕ podprůmĕrný až tragikomický kreativec. Zac Snyder tu za total 4h nedokázal vybudovat nic víc než pár hezkých obrázků. Veškerá osudovost, emoce a epičnost je smĕšná a prázdná. Jediný kdo to drží v dívatelné formě je pár hereckých jistot v čele s hlavní hrdinkou. Ale třeba ten její Franta Jetel farmář milenec je castingový omyl. Meh

plakát

Kaskadér (2024) 

Nehrát v tom Ryan s Emily tak by ten výsledek dost možná dopadl o poznání mizernějc protože příběhově je to prostě ulítlá konina. Jenže v tom hraje Ryan s Emily a je to boží. Chemie mezi něma funguje od první do poslední klapky na 100%. A celý ten hollywood action comedy feeling je super odlehčený, zábavný a hrozně cool. Bavil jsem se mega.

plakát

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023) 

Snyder nemá co říct a pokud mu film nenapíše někdo jiný a nebo si neveme knižní předlohu, tak je to absolutní utrpení. Je mi smutno, protože jeho první filmy řadím do mých oblíbených. Tady ale někomu narostl nosík navrch aniž by ukázal nějaký um. Navíc efektně je to fakt dost špatné a levné. Na druhou stranu. Kdyby za tím nebyl Snyder a jeho chvástání o jaký megalomanský film půjde a promrhané miliony které v tom filmu nejdou vidět, tak bych to jako Netflixovskou blbinu nehejtil tak moc.