Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Takže, pokud pohodlně sedíte, můžeme začít. Takto nás do příběhu vtáhne Liam Neeson, který v životopisném filmu Kinsey ztvárnil profesora Alfreda Kinseyho. Ten se v první polovině 20. století proslavil otevřenou studií lidského chování při té nejoblíbenější činnosti a lidské sexuality vůbec. Kinsey za svůj život vydal několik uznávaných publikací , které mezi tehdejší veřejností způsobily poprask svojí otevřeností a jednoduše tím, že všechno kolem sexu bylo v oné době velké tabu.

Kinsey: Jaká je Vaše nejoblíbenější poloha při milování ?
Dívka kolem dvaceti let: Ono jich je více?

Režisérem a scenáristou filmu je Bill Condon, známý díky filmu Bohové A Monstra (Condon za něj dostal Oscara v kategorii nejlepší adaptovaný scénář). Je také autorem scénáře k muzikálu Chicago. Kinsey si vás získá skvělým suchým humorem, neopakovatelným hereckým výkonem Liama Neesona, sugestivní hudbou a... Let´s talk about sex. Film už stačil získat po světě desítky ocenění a nominací na Globy, Bafta, Oscary, Golden Satelite Awards, Los Angeles Film Critics Association atd. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (233)

Faye 

všechny recenze uživatele

Kinseyho studie provedená ve formě dotazníkového šetření v tehdy puritánské (tehdy !?) Americe znamenala informační revoluci, včetně razantní změny představ o sexuálním životě průměrných Američanů. Film velice poutavě přibližuje snahu, trpělivost a nejspíš i posedlost člověka bojujícího proti všeobecnému tmářství... Souhlasím s Anglie, tenhle film by bylo zapotřebí dostat do osnov středních škol!!! ()

Payushka 

všechny recenze uživatele

Lidi, co me znaji, moc dobre vedi, ze nejsem zadna pitoma puritanka. V otazkach sexu patrim mezi ty, kteri hnedka nezcervenaji. Jenze co bylo tohle? Neskutecna snuska bludu, nudy a otravnych glos. Pokazde zaznela nejaka "pamatna" hlaska a Neeson si na ni dal zalezet, aby vyznela. OK, to je i ve Smrtonosnych pastich. Ale to rozkosnicke vychutnavani kazdeho slova "sexualni", "sexisticke" etc...what the hell?! Je tu neustale obhajovano kazde vybocovani, az lide, kteri nesukali kone, jsou heterosexualni a nezacali masturbovat v deseti, jsou vlastne ti divni. Tohle se sakra nepovedlo. A to jsem se tesila. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

O filmech podle skutečných událostí a především o těch životopisných se traduje, že bývají nudné a často natáčené tak nějak z povinnosti či z kalkulu. Kinsey ukazuje, že to jde i jinak. Předpokladem je silný námět, kvalitní scénář a obsazení. Kinsey se v ničem zásadním neodchyluje od skutečnosti a přece se místy dostává na půdu ryzí komedie - tak nám někdejší názory na lidskou sexualitu mohou připadat absurdní a směšné. Už v první scéně dští ctihodný postarší gentleman oheň a síru proti bezbožné novince - zipům u kalhot, které umožní bezbožné mládeži ukájet své choutky kdekoliv a kdykoliv a v krátké době zajisté přivedou naši civilizaci k úpadku. Kinsey otevřel zakázanou 13. komnatu poznání lidské sexuality a ukázal, jací jsme ve skutečnosti, nikoliv jak by nás chtěli vidět úzkoprsí vykladači společenské morálky a náboženští aktivisté. Kinsey použil vědeckou metodu zkoumání tam, kde dosud vládla neznalost, pokrytectví, předsudky a nesmyslná tabu. Společnost nezkazil, jen jí nastavil zrcadlo. Jeho práce významným způsobem ovlivnily společenskou atmosféru a nástup sexuální revoluce, stejně jako ženskou emancipaci. Jeho vědecké výstupy byly v některých případech korigovány, ale zásadní poznatky nedokázal zpochybnit nikdo. Snímek je lakmusovým papírkem tolerance a svobodomyslnosti. Všiml jsem si, že někteří nadšení příznivci Californication (ale nejen oni) s jeho promiskuitou, citovou vyprázdněností a povrchností mají najednou se sexuální otevřeností Kinseye velké problémy. Snímek přinesl velkou hereckou příležitost Liamovi Neesenovi a Lauře Linney, které oba beze zbytku využili. Celkový dojem: 95 %. ()

Richie666 

všechny recenze uživatele

Mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu bych nerad snižoval význam výzkumů (skutečného) dr. Kinseyho, které bezesporu mnoha lidem pomohly, na druhou stranu mi však jeho postava a charakter byly poměrně proti srsti. Až příliš velký fanatismus, který jej od druhé poloviny filmu provází, mi zkrátka vadil. Přišlo mi, že doktoru Kinseymu už nešlo ani tak o to přinést společnosti nová fakta, nýbrž o to uspokojit svoje vlastní pedantské a workoholické ego. Namísto toho, aby se věnoval manželce, prohlubuje svoje sexuální zkušenosti se svým asistentem, aby mu v zápětí dovolil prohlubovat i ty jeho a osouložit tak právě ji. A to mi, nezlobte se na mě, přijde docela zvrhlé. Nedivte se pak, že jsem mu jeho pozdější zhroucení opravdu přál... Samozřejmě, že určit co je a co není normální, nebude zrovna jednoduchý úkol, nicméně ať už jsem jakkoli konzervativní, nemyslím si, že souložit s koněm a ovcemi by měla být lidská přirozenost. Bohužel posedlost pana doktora ho zřejmě přiměla myslet si opak. Nedivil bych se, kdyby si na konci sundal kalhoty a v touze rozšířit si své obzory provozoval "zcela normální" sexuální akt se srnkami. Mimochodem celý rádoby dojemný konec mi po tom všem připadal jako jeden velký kýč - "Pan Kinsey po letech vědeckého úsilí poznává les!"... Možná, že kdyby se Kinsey místo toho zbláznil úplně, ohodnotil bych tento film větším počtem hvězdiček. Takový konec by mu totiž seděl daleko lépe. ()

Aybi 

všechny recenze uživatele

Velice zajímavý film. Kinsey měl na začátku filmu mé velké sympatie. Dokázal rozbít hloupé předsudky v oblasti sexu a pomohl tím mnoha lidem. Mé sympatie trochu slábly, když svému výzkumu propadal až se zničujícím fanatismem. Neboť stejně jak předsudky, tak i myšlenka, že „vše je dovoleno“, mohou mít zhoubné důsledky pro mezilidské vztahy. Pokud ovšem paní Kinseyová byla stejně úžasná jako v podání Laury Linney (která mě ve filmu zaujala nejvíce), měl Prok obrovské štěstí. A do těch jeho knih bych po shlédnutí filmu s chutí nahlédla. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (14)

  • Snímek je inspirovaný knihou Jonathana Gathorna-Hardyho „Sex the Measure of All Things: A Life of Alfred C. Kinsey“. Zoolog a sexuolog Alfred C. Kinsey (1894-1956) rozvířil hladinu veřejného mínění zejména svými výzkumy, jejichž závěry publikoval v knihách s výmluvnými názvy „Sexual Behavior in the Human Male“ (1948) a „Sexual Behavoir in the Human Female“ (1953). Až do své smrti se věnoval výzkumu sexuálního života vězňů a Evropanů. (imro)
  • Film Kinsey bol prvým, ktorému japonské úrady odobrili zobrazenie genitálií na plátne. Dovtedy bola japonská cenzúra voči podobným scénam striktne proti. (unclejack)

Související novinky

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Kandidátů bylo několik, a rozhodně nešlo o žádné druholigové hráče – padala jména jako Sofia Coppola či Gus Van Sant. Nakonec Rozbřesk natočí Bill Condon. Ten kdysi v polovině 90. let natočil… (více)

Eddie Murphy chce Oscara

Eddie Murphy chce Oscara

02.03.2009

V uplynulých letech sbíral spíš Zlaté maliny, ale očividně závidí zdánlivě odepsaným hvězdám jejich triumfální návrat (viz Mickey Rourke) a chce divákům dokázat, že umí hrát i ve filmech, v nichž se… (více)

Reklama

Reklama