Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

KR4T4S

Posledních cca 20 minut to je neuvěřitelná smršť. Za 5 hvězd jednoznačně a to nejen proto, že sem takhle naposled u filmu bulel ještě jako děcko, když sem poprvé viděl Tátu v sukni. A to mi nikdy Peter Pan nešmakoval. ()

Rousse

I když už je to nějaký pátek, co jsem odhodila panenky a vyměnila je za jiné, "důležitější" věci, kousek té malé holky ve mně zůstal. A proto nebyl problém, aby na mě pohádkové kouzlo příběhu dýchlo téměř jako mohutný vichr z hor a totálně mě vtáhlo do děje. Scénář se hodně vydařil a herci mu jen pomohli to vytáhnout o třídu výš. A aby to nebylo málo, přidala se ještě fantastická Kaczmarekova hudba. A vznikla tak úžasná pohádka pro dospělé, která příjemně pohladí po duši každého, ve kterém zůstal kousek malého dítěte:-) ()

skinny

Petra Pana moc nemusím ale tento film mě opravdu dostal,Johnny Depp na chvíli opustil od bláznivého Jacka Sparrowa a udělal moc dobře a Kate Winslet jako vždy skvělá. Ach jo...proč jen takový konec....fňuk :/ ()

Maynard.

Váhám, váhám mezi 3 a 4mi hvězdami. Ale spíš se přikláním ke třem. Jedna se o skutečně laskavý film plný lásky, pohody a hlavně fantazie. Jenomže těch fantasy "výjevů" je zde tak málo. A při tom si to vyloženě říkalo o to tam toho napálit mnohem víc. Další menší problém mám s tím, že mi vůbec není znám příběh Petr Pan, prostě nemám tucho vo čem že to vlastně je (něco jako Alenka v říši divů). Asi kdybych tuhle emerickou klasiku znal, tak bych byl více unešen. Co se mi líbilo, tak krásná hudba, která tomuto napůl pohádkovému příběhu dává krásný podkreslení. Jo a taky postava tchýně, takle "nesnesitelných" ženských postav není moc, ale tato patří k těm top! I Johnyho už sem viděl zahrát mnohem líp. Zajímalo by mě, esi ty svoje cesty do fantazie podporoval nějakýma oblbovákama nebo třeba i malým množstvím měkké drogy :o). O tom se ale stejnak asi neví, páč by to nebyl zrovna ideální dětský vzor :o). ()

OughJay

Nechat na nějakou chvíli svět jen tak běžet a ponořit se do vlastních myšlenek plnejch fantazie není někdy vůbec od věci, Hledání Země - Nezemě na to ale přes veškerý dětský představitele a hravýho Johnnyho Deppa pohlíží z moc dospěláckýho hlediska. Takovej Tim Burton se do toho ve Velký rybě ponořil naplno a mám z jeho filmu nesrovnatelně větší zážitek i prožitek. Tam šlo totiž o fantazii v první řadě, tady hraje, řek bych, až druhý housle. Režisér tu dost upřednostňuje dramatickou složku, kde Barrie pomalu ztrácí kontakt se svojí manželkou a začíná se věnovat vážně nemocné vdově s několika dětmi. Prakticky tím od diváků prvoplánovitě vyžaduje emoce. Přesto je to tak dobře napsaný a zrežírovaný, že se do toho člověk ponoří a ze snění se probere až se závěrečnejma titulkama. Peter Llewelyn Davies: "I'm not Peter Pan." [points at J. M. Barrie] Peter Llewelyn Davies: "He is." ()

gutshoter

Půvabnější, čistější film o dětské nekonečné představivosti a ve své podstatě "dospělosti" jsem neviděl. Něco nádherného, co nám zde naservíroval Marc Forster, který dokázal z herců vyždímat neobvykle nadstandardní výkony. Až čas ukáže, jestli je právě tohle pro mě nejpůsobivější role Deppa, ale vsadil bych se, že tomu tak opravdu bude a je. ()

herr_carter

Och, hlesl jsem pouze se závěrečnými titulky, přenádherný film se smutnou pointou, ale dechberoucími hereckými výkony, především dětských rolí......................moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

Sdoom

Fajn rodinný film, který má co sdělit a netopí se v hromadě klišé, navíc zejména v druhé polovině dokáže docela i dojmout. Navíc Johnny Depp v jedné ze svých pro něj na míru ušitých rolí, kdy si ještě uměl vybírat kvalitní projekty. Pěkné 4 hvězdičky. (HD, orig. + CZ tit.) ()

PALINO

Každého, kto sa rozhodne prijať pozvanie Marca Forstera a vstúpi do jeho filmu, čaká veľmi pekný zážitok i príjemný pocit, že aj on mal na chvíľku možnosť pocítiť atmosféru pomyselnej Krajiny-Nekrajiny, pretože FINDING NEVERLAND je krásnym a hrejivým filmom, ktorému nechýba to najpodstatnejšie a tým je srdiečko. Kúzelnú príchuť prináša filmu i herecké obsadenie, či už sú to detské postavy na čele s výborným Peterom alebo ich mamina v podaní Kate Winslet, no a samozrejme magický Johnny Depp, ktorý si tu vystrihol jednu zo svojich ďalších nezabudnuteľných úloh. A peknú výslednú podobu filmu ešte domaľováva kúzelná hudba Jana A. P. Kaczmareka a nielen ona zanecháva v divákovi príjemný i v dobrom zmysle slova myslený melancholický dojem. ()

Bobek15

***KONIEC TROCHU SPOILEROVÝ***Krásny film o tom, ako v niečo, čo chceme aby sa stalo, stačí veriť. Nakoľko dráma je môj obľúbený žáner, už vopred som veril v príjemný filmový zážitok. A som rád, že som hom ho popri pozeraní Finding Neverland skutočne mal. Celý film sa niesol v zaujímavej magickej atmosfére, do čoho nám hrala krásna hudba a my sme sa len nechali niesť na vlnách skvostu Marca Forstera. Johnny Depp (ktorý sa vie geniáne prisposobiť roly podguráženého kapitána Jacka Sparowa aj scenáristu divadelných hier Sira Jamesa Matthewa Barriea) bol opäť raz vynikajúci a milo ma prekvapili aj herecké výkony štyroch malých bratov. Všetko to nakoniec vyvrcholilo do famózneho záveru, z ktorého mi naskakovala husia koža a ústa som mal padnuté až po kolená. Tento film je pekný v tom, že je tu ukrytých veľa skrytých zmyslov a pekných myšlienok, ktoré si každý môže vysvetliť posvojom! (a už len za smotný trailer by som dal aspoň 10*) It's just...I thought she'd always be here. So did I. But, in fact...she is. Because she's on every page of your imagination. You'll always have her there.Always....Just believe, Peter! ()

wikus

Poslednú dobu, keď idem do kina na niečo tak krásne a dojemné, ako je Finding Neverland, rozmýšľam, na čo na takéto filmy chodia do kina iní diváci. Dokopy sme boli v preplnenej sále asi 4, ktorí nedokázali udržať svoje slzy a dojatie. Je to v tom, že som iba ja taká citlivá alebo tí ostatní tú dojemnú krásu nepochopili a zaplatili si lístok iba preto, aby mohli povedať, že videli najnovší kinohit?No, mne to nevadí. Slzy boli adekvátne. Bolo to proste tak úchvatne spracované, že momentálne rozmýšľam, či existuje slovo, ktoré to vie najviac vystihnúť. Okrem iného nemôžem zabudnúť na výborné herecké výkony Johnynho,Kate a Dustina, ktorí majú na výslednom efekte určite veľký podiel. ()

Rudinsky

Musím povedať, že som nikdy nepatril k fanúšikom Petra Pana, snáď aj preto ma tento film dlho obchádzal. Ale poznáte to, na každého raz dôjde a nakoniec som si ho predsa len pozrel. Citlivý, jemný humor na pozadí tragického príbehu vytvára tak krásny kontrast, že vaše srdce jednoducho musí podľahnúť. Herecké výkony tradične dobré, Winslet neprehráva a je skutočne charizmatická (zvláštne, ako sa spolu s Leom od čias Titanicu vypracovali na súčasnú hereckú elitu), Johnny Depp v príjemne INEJ polohe a solídny Highmore, ktorý dokázal na detskom výraze vykonštruovať charakter, ktorý sa nestratil ani popri hlavných protagonistoch. A keďže som osobne VEĽKÝ milovník tragiky, strielam naplno! ()

Kredy

Ke konci jsem zamáčkl slzu jak to bylo dojemný. Dávám plnej počet hvězdiček, ale znovu už to vidět nemusím. ()

bari68

Skutočne reálna rozprávka pre deti aj dospelých,kde si každý nájde to svoje.Teno film je silný hlavne svojou obyčajnosťou rozprávať krásne o obyčajných veciach.No, a Depp a Winslet majú znovu za 1. ()

Mistickzz

Film plný fantázie. Videl som filmovú predlohu Petra Pana, no nikdy som sa nejak extra nezaujímal o to ako vlastne vznikla. A teraz to viem, Johnny Depp ukážkovo stvárnil jedného z najľudskejších ľudí aký asi žili a právom bol nominovaný na Oscara. Film vás určite nenechá chladným, pretože je nasytený láskou, nehou a fantáziou, ktorej proste stačí len uveriť. Veľmi presvedčivý a príjemný výkon podal aj malý Highmore. A ešte by som chcel dodať, že Oscar za hudbu je právom na mieste.84% ()

cab

Dojemná, srcervoucí a k pláči dohánějící bomba se skvělým (Johnny Depp). Moje očekávání byla převelká, ale takový příběh jsem opravdu nečekal. Peter Pan mi něco říká. Ale o jeho autorovi, který žije ve vlastním bizarním světě, upřednostňuje rozhovory a hry s dětmi a má nevídanou představivost, jsem neměl ani potuchy. Upřímný kousek. Jdu si utřít čerstvě uroněné slzy. Snif. 100% ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly