Will a jeho mladší bratr Jacob vyrostli v bídě a utrpení. Když dospěli, zvolili si velmi neobvyklý způsob obživy – stali se z nich odborníci na zaklínadla, čarodějnice, strašidla a jiné stvůry. Navštěvují ponuré vesnice, pečlivě zapisují strašidelné legendy a za úplatu jsou ochotni nestvůry zlikvidovat. Ve skutečnosti však pouze zneužívají pověrčivosti vesničanů, aby z nich vytáhli peníze. Žádné stvůry totiž neexistují, vždy jde o zinscenované představení, které sami připraví.  Zatímco z Jacoba vyrostl učenec s bohatou fantazií, Will upřednostňuje bohémský způsob života. Sice spolu vycházejí, nikdy však nezapomněli na dávný spor. Když byli ještě malí, jejich sestřička vážně onemocněla. Jacob tehdy dostal za úkol prodat krávu, aby měli na lékaře. Jacob ji ale vyměnil za „kouzelné“ fazole. Will Jacobovi jeho naivitu i po patnácti letech neustále připomíná. Bratři netuší, že jejich podvodné kousky byly odhaleny. Francouzský generál Delatombe je nechá sledovat a následně i zatknout. Domnívá se, že Will a Jacob nejsou jedinými podvodníky v oboru, podle něj v okolí praktikují špinavé triky také další šejdíři, kteří mají na svědomí zmizení devíti děvčátek. Delatombe má pro Willa a Jacoba návrh: Pokud se jim podaří odhalit podvodníky a najít zmizelé dívky, budou omilostněni. Bratři nemají na vybranou, pod dohledem Delatombova italského poskoka Cavaldiho vyrážejí do akce. Místní obyvatelé jsou zoufalí. Je jisté, že zlo pochází z nedalekého začarovaného lesa... (TV Prima)

wray

Pekna dobrodruzna akcna rozpravka - trochu komedie, vizualne pekne urobene - proste standard. Myslim ze film ktory mi to najviac pripomenulo (stylom) bol Van Helsing. A aj ked to nebolo nic nove, rovnako ako Van Helsing aj Grimmovci boli podla mna vyborni. ()

void

S odstupem času mě film bavil mnohem více než poprvé. Celkem pěkně vykreslená těžká atmosféra období. Bylo to humorné, byla tam i akce, pohádkově-hororové tajemno i nějaká ta myšlenka [mám na mysli, takovou tu velkou/větší]. Chyba byla pouze v tom, že toho všeho tam bylo tak na 60-80 minut filmu, ne na 118. Tedy až na děj, toho tam bylo i na tři pohádky. Příjemně mě překvapil Matt Damon, který i navzdory hroznému číru (!) dokázal být sympatický. Jinak, herecké výkony byly decentní; Peter Stormare měl své chvilky, i když často lavíroval na hraně mezi vtipnou potrhlostí a otravnou přiblbostí. Efekty mě potěšily - výhled na krajinu z téměř vrcholku věže byl tak (skutečně) svěží! Souhrnně příjemná zábava s milými nápady a nějakými těmi bubáky. ()

HennessyVSOP

Tak jak hodnotit tento česko-americký počin? Mým problémem totiž je, že si po shlédnutí filmu nedokážu vybavit ani jednu věc typu wow. Celé se to hezky odvyprávělo, okýnko po okýnku, nemusel jsem zívat nudou, ale po závěrečných titulcích zůstal takový ten pocit "na co jsem se to vůbec koukal?". Nemastné a neslané, neurazí ani nenadchne. 60% ()

Thorgerda

Za dávných časů bych Terryho Gilliama zařadila mezi svých deset nejoblíbenějších režisérů. V posledních letech mi ale vypadl z lásky. Kdysi v nějakém rozhovoru prohlásil cosi o tom, že už ho nebaví točit filmy pro pár klubových fanoušků, že považuje za výzvu posunout se někam dál. To se evidentně zdařilo, ale posunul se nějak i mimo mou srdeční komoru :( ()

JackieBliz

Pohádky podané trošku jinak? Proč ne. Ve stylu hororu mi to nedělalo problém. Jenže - velké jenže - film neměl čím nadchnout. Takový obyčejný, a ač některé scény stály za shlédnutí, většina stála za nic. ()

aannemer

Poprvé jsem tento film viděl v r. 2006 a celkem se mi líbil. Podruhé v roce 2011 a měl jsem co dělat, abych jej dokoukal... Strašná nuda. ()

Enzo555

Film o akom som vždy sníval, keď som čítal Dobšinského prostonárodné rozprávky. Nebyť exkurzu do prusko-francúzskej žabomyšej či akej vojny, a ústupkov vekovej hranici, bolo by to na 100%, takto len 95 a pol%. Heath a Matt boli boží, aj napriek tým snehobielym zubom ()

annash

Ale ono se to dá, pokud máte malou sestru a hledáte společný kompromis, na co se dívat o víkendovém večeru, kdy jsou rodiče v trapu. Když jsem jí sdělila název, ona vykřikla "pohádky!". Nuže, pohádky se nekonaly a brouček slavnostně zahájil vstup do světa dospělého filmu, k čemuž byl tenhle snímek asi ideální (já v šesti letech viděla Kruh, to bylo teprve žrádlo). Já se bavila, ona se střídavě bavila a bála a celkově to bylo příjemné a bohužel dost zmatené. Nicméně jsem si odpočinula a sestra v noci neměla noční můry, takže mission accomplished. ()

lepo

Pomalé, nezáživné a bohužiaľ nudné. Práve tempo filmu mi tento snímok pokazilo. Čakal som nekonečné chvíle, až dobro konečne zvíťazí nad zlom. Mohlo to byť s hodnotením oveľa lepšie. Záverečná skladba - fantázia. Tak isto scény v lese, neboli najhoršie, len znovu opakujem - veľmi zdĺhavé... ()

mandella

Slabota se zmateným scénářem, škoda parádního obsazení (Damon, Ledger, Headey, Bellucci). Špatné triky a vratký příběh. Prostě zklamání ze zbytečného filmu. ()

Scaevola

Vtipné, dobrodružné a atmosféricky zajímavé, ale jaksi bez tahu a finále. Film skončivší někde na půli cesty mezi dokonalým obrazem a vyprázděným obsahem. ()

Tsuki003

Zklámání, obrovské zklamání. Připadalo mi to jako něco mezi Imagináriem a Jeníčkem a Mařenkou co loví čarodějnice. Akorát nepovedené. Už z všeobecného hodnocení (na které obvykle moc nehledím), kde se skoro všichni drží středové 'trojky' lze vyčíst, že se nás to všechno (ne)dotklo stejně, tzn. průměrně. Kde se stala chyba? Film se vleče, naoko se pořád děje nějaká akce, ale progress je pomalý. Nějakej francouzskej generál a jeho trdelní pobočník, to mohli vynechat úplně, bylo to naprosto nezajímavé. Není se tam moc čeho chytit - ve smyslu oblíbená postava nebo atmosféra. Prostě mi celý film proklouzl mezi prsty jako voda. Nebo spíš písek, ta voda aspoň osvěžuje. Imaginárium si pohrávalo se zvláštními nápady a představami, ty dva z lesa se aspoň snažili být drsní (a byli vtipní). Grimm brothers jsou lamy, který ke všemu přišli jak slepí k houslím. Líbila se mi výprava. A jedna nebo dvě scénky, které byly nechutné. Ale vzato kolem a kolem, pořád je to jenom průměr. Škoda, škoda. ()

MadyDollar

Chybělo mi tam takové to překvapení, ten zápal.. Prostě něco, čím by mě ten film dokázal upoutat a říct si "jo, tak tohle chci vidět dokonce".. bohužel, vše, co mě nutil říct, bylo "ach, ať už je konečně konec".. Heath Ledger se v roli předvedl hezky (ani jsem ho ze začátku nepoznal :D ). Jinak pohádky - celkově nudně zpracovaný dobrý námět. Přišlo mi to tak, že Gilliam chtěl udělal hororové pohádky a namísto toho to zpackal v pohádkový horor nehoror. ()

Anetulicek

To sú oni, tí ktorí napisali množstvo rozprávok, ktoré pozná nejdo dieťa a dospelí.... Netradičné spracovanie plné rozprávkového napätia. Staré aj nové príbehy, spleť klasickej a modernej rozprávky. Niečo na tom bolo, ale nie zas priveľa... Sympatie k hlavním postavám v podani Matt Danom a Heath Ledger .. Tak za 3* ()

Elisson odpad!

Psychadelická tupá zlátanina....Príklad toho ako človek dozrieva a zlepšuje sa mu vkus, pretože moje prvé dávne hodnotenie tohto filmu bolo iné ako odpad :-D ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)