James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

Louie

Mám rád starší filmy Rona Howarda, ale těm několika posledním zkrátka nedokážu přijít na chuť. Člověk odchází z kina se stejným pocitem, se kterým šel dovnitř, jen je o pár těch okamžiků života starší. Naprosto sterilní, bez chuti, emocí a přesně podle pravidel úspěšných filmů Hollywoodu mířících si to již od první klapky ke zlaté sošce strýčka Oscara. Hlavně moc nevybočit a nikoho nenaštvat, viď Howarde? ()

truhlik

True story o nadaném boxerovi z New Yorku, kterému však v jeho další kariéře zabrání hospodářská krize a její finanční dopad na jeho rodinu.Další exceletní kousek od pana Howarda a opět hlavní roli ztvárnil jako v "čisté duši" výborný Russell Crowe. Avšak Renée Zellweger zde ztvárnila svou roli také velice dobře. ()

Patrik200s

Jeden z najlepších filmov so športovou tematikou aký som videl. Výborný výkon Rusella Crowea v hlavnej úlohe. Silný príbeh Jamesa J. Braddocka z prvej polovice 20 storočia a obdivuhodná réžia zaručujú zážitok. Je v ňom všetko čo poriadny film potrebuje. ()

turbou

"Legenda o slavnem navratu" tak bych shrnul zivotni pribeh Jamese J. Bradocka, ktery se na pocatku 30.let stal hrdinou a vzorem pro cely americky narod zasezeny obrovskou ekonomickou katastrofou. Pribeh o lasce, bolesti a odhodlani...o odhodlani jez motivuje cloveka k neuveritelnym nekdy az nadlidskym vykonum. Pribeh, ktery staci videt jednou a nikdy na nej nezapomenete!!! Toto vse se povedlo Ronu Howardovi prenest na filmove platno takovym zpusobem, ze vsechny zivotni eskapady ale i momenty stesti, ktere R.Crowe alias J.J. Bradock behem 144minut zakusi, ochutnate s nim. Budete plakat, budete se bat, budete se uhybat uderum, kterymi vas zasype hrozivy Max Baer. Zazijete na vlastni kuzi pribeh muze, jez nadchl cely narod, cely sportovni svet. Zazijete pohadku se stastnym koncem, pohadku o "popelcim muzi", pohadku o jedne velke nadeji. ()

Rudyamon

Hodně dlouho jsem měl tento film ve své filmotéce a nějak jsem se do něho neměl. Jevil se mi jako jeden z těch siláckých filmů tipu Rocky a spol. a na to jsem neměl chuť. Jednou ta chuť přišla a já nelitoval. Byl jsem nadšený jednak kvůli obsazení – Russell Crowe a Renée Zellweger – a jejich výkonům, ale hlavně kvůli ději, který mě prostě dostal. Pohled na Russella Crowea ždímajícího čepici a prosícího o pár dolarů pro svou rodinu lidi, kterým vydělal velké peníze, je velkým protikladem bojovníka, který v ringu nedává protivníkovi žádnou šanci. Přísloví „jednou jsi dolu, jednou nahoře“ našlo v tomto filmu své absolutní naplnění. ()

Foo

Ne zrovna můj šálek čaje. V normálním světě nepravděpodobný průběh děje! Už v půlce filmu věděla jsem jak to dopadne. Kdybych se na to nemusela koukat viděla bych se radši kdekoliv jinde! Chci zpět ty dvě hodiny svého života. ()

zberatel

Russell je pan herec a jeho osudom dlho skusany hlavny (skutocna historicka postava) hrdina, sa nikdy nevzda a bojuje a bojuje a bojuje... a bojuje skvele. ()

Baron Noktur

Russel Crowe sa stáva jedným z mojich najoblúbenejších hercov, ktorého kvality treba len vyzdvihovať. Cinderella man je vskutku krásny film. ()

waska

O filmu stejně jako o Braddockovi toho bylo řečeno dost a dost. Jen bych si dovolil poznamenat, že Paul Giamatti, jestli maličko Russella Crowea nezastínil, tak se mu určitě herecky vyrovnal. ()

DisneyCZ

Předem musím říci, že mám velice rád Russella Crowa a ten to u mě opět zvládnul perfektně, jak režie Rona Howarda, tak i scénář je vynikající.. Když si představím, že je film inspirován životem, tak to čím si prošel a dokázal James J. Braddock je až dech beroucí.. ()

markotter

Přeslazená romantická limonáda podle schématu vzestup, pád do propasti, škrábání se z propasti a slavné vystoupání na vrchol, to vše doprovázené láskou k dětem, manželce, vlasti a sociálnímu odboru, kam je třeba vrátit dávky, když se začne dařit líp. Každých 5 minut jsem s láskou vzpomenul na jeden film: Wrestler. Alespoň spolehlivý Russell Crowe dokazuje, že je jedno, koho hraje, protože on se dokáže vypořádat skoro se vším. ()

Idahou

Cirou nahodou jsem tento film objevil na ct1 a hned me zaujal. Vytecna atmosfera, strhujici dej, dechberouci napeti - zabava vysoke kvality ()

BDMarty007

Klasické drama na téma vzestupu, pádu a opětovného vzestupu. Velmi aktuální svým velmi reálným vylíčením života za hospodářské krize 30. let. Docela užitečné vidět, uvědomit si, připomenout si. Film sám o sobě je naprosto klasická konvenční filmařina, se všemi svými klišé, ale naprosto perfektní řemeslo. Pěkně odvyprávěný příběh, dobře udělaná dramaturgie, výborně zahrané, dobrá režie. Klasický, nepříliš náročný filmový divák si přijde na své. U tohoto filmu asi hodně záleží, v jakém vás zastihne rozpoložení. Pohybuje se totiž velmi blízko hranic velkého kýče, kde se to najednou ve vás všechno může vzpříčit a film pak může zapůsobit jako přeslazený škvár. Tak jak to ve své recenzi velmi pěkně vystihl Markotter. Mě to naštěstí zastihlo v momentě, kdy jsem měl zrovna pocit, že lidé potřebují "velké příběhy" a tím spíše, že tento příběh je podle skutečnosti, bylo to pro mě přijatelné. ()

Doski

Skvělá Renée Zellwenger a Russell Crowe. Ještě, že to bylo podle pravdy, protože jinak by to byl až moc vyumělkovaný happyend. 86% ()

vikino1

Uff to zas byla pohádka. Nevím jak se boxovalo ve 30. letech 20.století, ale jedno vím jistě. Kdyby jak jeden tak druhej dostali za celej zápas realu tolik ran, co ve filmu za jedno kolo, tak by to byl zápas století. A určitě by to skončilo K.O. Chvíli jsem si myslel, že sleduju Balbou proti Dragovi v Moskvě. Jen tady je víc patosu (to je jasný, nebyla studená válka), zoufalství, nezaměstnanost, hyprespravedlivý tatka, milující a chápavá manželka, a hlavně vylízanej šampion, jehož cílem je toho druhýho v ringu prostě zabít. ()

Brinkley

Trochu z povinnosti sleduju Těžkou váhu a najednou sama sebe slyším, jak Braddockovi (bez ohledu na očekávaný výsledek) nahlas fandím. To se nepodařilo ani Rockymu. Takže čtyři hvězdy a já si jdu shánět lístky na živý zápas... ()

ExpertAsie

James zezačátku žije v přepychu, protože je na svém vrcholu v boxu, ale nakonec přijde velká krize a rodina se musela smířit s tou dobou a čekalo je těžké období. Naštěstí se jim naskytla druhá šance, která by jim zlepšila vyhlídky do budoucna. ()

balcazar

Rozprávka, žmýchačka emócií, hovorte si tomuto filmu, ako chcete, pre mňa to bol v prvom rade nezabudnuteľný zážitok. Priznám sa, neviem, ako mám vyjadriť svoje pocity, aby som náhodou niečo nevynechal, čo sa mi páčilo. Crowe je pre mňa pán herec, monológy a výstupy Paula Giamattiho v úlohe Joea Goulda v prestávkach zápasov ma burcovali tak, že som mal chuť vletieť do televízora a boxovať za Braddocka. Bolo to veľkolepé, no nedá mi nespomenúť jedna veta z filmu, ktorá mi na 10 sekúnd pokazila zážitok, a síce keď James Braddock ospevoval Ameriku pri otázke, prečo bol v čase jeho prekvitajúcej kariéry vrátiť podporu. To sa bez typických patriotických rečí žiaden film nezaobíde? Našťastie, stalo sa tak len raz. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení