King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

Castrator

Jacksonův King Kong se mi spíš nelíbil než líbil, přestože se jedná, jak píše Deratizer, o skvost. Z jistého úhlu pohledu o skvost jistě jde, ale na film se nekouká z jistého úhlu pohledu, ale jako na film-celek. POMO ve svém komentáři hned na začátku vystihuje podle mě naprosto přesně, že jde o nesourodý celek (volně přeloženo ze slovenštiny), a píše to asi proto, že přivřít nad nedostatky filmu oči nelze, ani kdyby se o to soudný divák snažil. Zde jsou důvody, proč se mi Jacksonův King Kong spíše nelíbil, proč ho považuji taktéž za nesourodý celek a v neposlední řadě za nijak převratný film. Příbeh KK je notoricky známý, ať je zasazen do 30. let minulého století jako v originálu a v Jacksonově remaku, nebo v KK od Guillermina z roku 1976. Zde se toho nedá moc zkazit, vše začíná uvedením do děje, seznámením s postavami, pak následuje setkání s Kongem a patálie na ostrově, odjezd z ostrova a finále v New Yorku. Jackson přímo nekazí, ale přidává si až příliš, a to samoúčelně, aby ohromil diváka efekty a akcí, a tím film natáhl k nesnesení. Hodinu trvá, než se dostaneme na ostrov. Hodinu. V původní verzi úvod trvá circa 40 minut a zkrácení o pár minut by mu jistě neuškodilo, Jackson ale úvod ještě natáhl. Na ostrově se sice dočkáme trikových a akčních orgií, které jsou ovšem do filmu přidány jen proto, aby tam byly a bylo se na co dívat, což mi nevadí, nejde o psychologické drama, ale dobrodružnou akci, vadí mi na tom to, že jsou dlouhé a s Kongem vůbec nesouvisí (boj lidí s obřími brouky a s pijavicemi, boj s dinosaury). Ty na rozdíl od rubačky Konga s Tyranosaury nejsou vůbec napínavé. Natočeny jsou celkem dobře, ale ne tak dobře, aby byly nacpány do filmu a prodloužily děj o dalších asi 40 minut, a hlavně, postavy byly mně, tu kvůli topornému herectví, tu kvůli nedostatečnému vykreslení v úvodní hodině, úplně ukradené. Film má být o Kongovi, o "vztahu" herečky s Kongem, Konga a člověka-tvora, který dožene Konga kvůli své chamtivosti do náruče zubaté, ne o blbečcích, co se rubou v džungli s broukama a s dinosaurama. A toto je i má největší výtka k Jacksonově verzi, Jackson v ní totiž Konga jen využil jako prostředek ke všem těm svým digitálním hrátkám, o Kongovi je film až ve druhé řadě. Ve verzi z roku 1976, kterou považuji za jednoznačně nezdařilejší film o Kongovi, je Kong tragickou figurou, o Kongovi je film od chvíle, kdy Kong vstoupí na scénu a každá scéna, ve které se Kong objeví, dává smysl, není samoúčelná, ukazuje Kongovo utrpení (Kong sedící v rohu nákladového prostoru na lodi, kdy přestává bojovat o svobodu a smiřuje se s osudem je silnější než celý Jacksonův film), lidskou chamtivost a domýšlivost. Jacksonův King Kong je velmi zdařila podívaná (že se točilo převážně před zeleným pozadím je ale bohužel často patrné). Zdařila podívaná ne vždy znamená i zdařilý film. ()

Death

Ke King kongovi jsem od zacatku pristupoval velmi opatrne a prilis sem od neho neocekaval. Uz samotny pribeh mi nikdy neprisel kdovijak napadity. Peteru Jacksonovi sem ale po Panu prstenu hodne veril a dobre sem udelal. King kong rozhodne neni bez chyb. Nejvetsi vyhrady bych mel hlavne k jeho delce. 187 minut je opravdu hodne a film pusobi na nekolika mistech utahane. Navic tech akcnich scen na Ostrove lebek je opravdu prilis. Peter Jackson je perfekcionista, ale nekdy to opravdu prehani. I presto, ze jsou akcni sceny vesmes skvele natoceny, pusobi na mnoha mistech prekombinovane, zbytecne slozite a nekdy i zcela nerealisticky (i kdyz to se u akcnich scen da prominout). Chtelo to proste trochu vice smikat a mozna i ubrat nekolik potvurek. Na druhou stranu King kong obsahuje opravdu hodne pusobivych scen (souboj s raptory, letadla, klouzani na lede atd.), ktere divaka proste rozemelou a nedaji mu vydechnout. To Peter opravdu umi a dokazal to uz i v Panu prstenu. Zaverecna cast v New Yorku je naprosto uzasna-skvele vykreslena atmosera te doby. V zaveru sem se trochu bal prilisneho patosu, ale nakonec vse dopadlo az nad ocekavani dobre. Uzasna je take vizualni stranka, zejmena na ostrove. Na celem filmu je ovsem zdaleka nejlepsi postava Konga. Ten je ztvarnen neuveritelne realisticky. Mimika obliceje i oci naprosto presne vyjadruji Kongovi emoce, coz je pro film obzvlaste dulezite. Troufam si rict, ze opicak sam prinesl filmu minimalne 1 hvezdu. King konga muzu vsem vrele doporucit, je to velkolepa podivana. ()

Almásy

Cakal som od tohto ovela ovela viac. Co som dostal? Klasicky americky velkofilm s prisernym soundtrackom, kostrbatym scenarom, niektorymi naozaj nevydarenymi efektami(exteriery a voda/. Najviac ma sklamal Adrien Brody ktory tu nehraje ako herec co pred par rokmi dostal oskara, absolutne zbytocna a za vlasy pritiahnuta a nechutne odveci mi pride part Jamieho Bella. A 187 minut, nech sa na mna Peter nehneva... Cez to vsetko, King Kong je uchvatny film. Pred KOngom sa sklaniam, kus dobre spravenej roboty a myslim ze aj PJ by si dal podla mna viac nez zasluzene ****. Oplati sa vydiet, len si nedavajte naroky prilis vysoko. ()

Pipes

Film je po vizuální stránce na výši. Bohužel co mi vadilo je, že místy bylo ve scénách příliš akce. Herecké výkony nebyly ničím zváštní, hlavně výkon Naomi Watts ne. ()

Cloud

Příjemný počítačově-herní vzhled ostrova, parádní retro atmosféra New Yorku. Jsem rád, že Jackson zůstal v minulosti. Jinak místy nuda, jinde napětí, místy přeplácanost, místy jednoduché avšak působivé scény. Dívá se na to hezky. ()

silent cut

Postavte Peterovi Pomník, protože pokud přestanete podporovat podobné projekty, posledním pompézním popcornem pozůstane pouze KING KONG. Promiňte programovou polopatičnost, ale k tomu se to docela hodí... King Kong je totiž ukázkový příklad nafouknutí legendy do dnešních multiplexových rozměrů. Doma bych se na to už nekouknul, ale pojďme spolu do kina ještě jednou a tentokrát si vezmeme polštářek, ano? Jak natočit film, u kterého všichni víme, jak má skončit? Takhle? Ano. Asi tak nějak. Když bůh dá... Možná by neškodilo někde občas zastříhnout, ale jinak je to geniální retro akčňák... ()

P1tr

První půlka před připlutím na ostrov je zbytečně roztáhlá a nudná, po příchodu velkého chlupatého opičáka teprve začíná akce a romantika. Nového King Konga lze označit za zbytečný snímek, který si Jackson natočil vyloženě jen pro radost. Jedná se spíše o poctu originálu než o samostatně fungující snímek. Pokud jste originál neviděli, není od věci se na Jacksonovu poctu podívat. ()

V-Ray

Naprosto zbytečně protahovaná cesta lodí mi zkazila celkovy dojem z filmu.. Oči se mi zavíraly.. Vizuální efekty jsou dost povedené ale čekal jsem od filmu mnohem vic.. Popravdě ani pán prstenu se moc neoslnil.. zbytečně protahovaná nuda.. ()

Philoun1

Už jen když slyšíte jména Naomi Watts a Adrien Brody(i když oba dva nepředvádí svůj nejlepší výkon) tak si říkáte, že by to mohlo stát zato. No a když se všeho ujme Peter Jackson tak je to jistý. Film má krásnou hudbu, nádherné exteriéry a Jackson vůbec nešetří skvělými triky. Ale čeho je moc toho je příliš nemluvě o délce, i když to není už Jacksona tak překvapující, a trochu protahované poslední hodince, ale de mi spíš o dinosaury to už bylo přehnáné hodně, myslím, že se Jackson snažil vysvětlit existenci takové velké opice, ale tím to ještě zamotal, někdy sem se musel smát. ()

sellsakul

Jediná chyba u tohoto filmu je stopáž, ktorá mohla byť o minimálne 30min kratšia, ale inak veľmi efektný filmík. 75% - 80% ()

greath

Ďalší zo splnených snov Petera Jacskona. Zaujímavosť, ktorá Vás možno prekvapí je, že v King Kongovi bolo použitých viac špeciálnych efektov ako v celej trilógií Pána Prsteňov, no keď si film pozriete, tak Vám to až také nereálne nepríde, sú naozaj všade. Kráska a zviera pre dospelákov, ktorý sa drží scénu za scénov z rovnomenného filmu z roku 1933. ()

pugs

Keď si zoberieme ako ma uchvátili filmy od Petera Jacksona, tak tento remake slávneho filmu o veľkej gorile nebol podľa mojich predstáv. Bolo tam pár nudných scén (napr. Celý začiatok, kým neskončili na lodi), no boli tam aj scény, na ktorých sa dalo užiť kopa srandy (napr. Jack Black ako vypisuje šeky, Jack Black ako každému kto padol v boji, tak za zásluhy ich deťom a rodinám dá niečo z tržby z filmu) 7/10 ()

Blackberry

Zbytočná prvá (pol)hodina, nie trošku správny výber hercov, skvelý režisér a výprava, bohužiaľ príliš podobná LoTRovi, pekná Naomi, zaujímavý Kong, už neviem koľký remake, no a niekedy som si len popri sledovaní filmu pospevoval slová z nejakého songu od Michala Davida: " .. vždyť tohle to je k smíchu .. " ()

jenik71

Úvod je poněkud delší, ale potom vám bude vše vynahrazeno. Pokud budete nedočkavě čekat na hlavní postavu, tedy samotného King Konga, buďte trpěliví. Poprvé se totiž objeví až po jedné hodině a sedmi minutách. Od této chvíle si ho teprve užijete. A také ostatních zvířat a živočichů žijících na tajemném ostrově. V některých momentech to dokonce vypadá jako ve filmu "Jurský park". Po herecké stránce nečekejte žádné strhující výkony, zato efekty, triky a vizuální zpracování jsou natolik úchvatné, že těch pět hvězdiček nakonec dávám. Není to vyloženě maximum bez výhrad, ale přesto pět. Precizní a trpělivá práce Petera Jacksona si je zaslouží. Je totiž více než zřejmé, jak si tento projekt užíval. ()

BlackTom

Prvú hodinu som sa neskutočne bavil, potom to začalo stagnovať do takej miery, že Kong mi začal byť celkom nečakane a bez dôvodu nesympatický. Znova nechápem, čo všetci na Naomi Watts vidia, znovu začínam obdivovať smutný pohľad charizmou pretekajúceho Brodyho a znovu sa udivujem nad rôznorodosťou postáv stvárnených Jackom Blackom (ktorý tu mimochodom exceluje). A tu moje "znovu" končí. Tri hodiny si proste Kong neváži a nudí, čo sa Jacksonovi nestalo ani pri jednom epose z krajín Stredozeme. Priam monumentálne sklamanie. ()

Wlck

Note yourself: Kongův svět nedrží pohromadě. S fyzikou a spoustou dalších, dost podstatných věcí, si dělá, co se mu zlíbí (viz. chování dinosaurů). Snad nejzajímavější postavu tu hraje Jack Black, všichni ostatní vypadají spíš jen jako propriety, než jako postavy, které by nějakým způsobem dýchaly. Hlavní hrdinka je nádherná a naprosto okouzlující, ale i když mi na ní pořád něco chybí, tak kouzlo NW působilo naprosto náramně. Ohromný rozpočet znamená spoustu skvělých triků, byť postrádají onu esenciální logiku, což mě vedlo k tomu naprosto podivnému pocitu, kdy se člověku něco líbí i přes to, že ví, jak velká blbost to je. Důvod, proč jsi tomuhle filmu dal takhle vysoké hodnocení je právě ta úžasná atmosféra, kterou během prvních dvou hodin vypracoval, chvíle, kdy ses bál, co přijde dál a snad i chvíle, kdy se PJ rozhodl tam nahodit nějaký černohumorný kousek ("Tohle je NYC, tohle je svatá půda...!" *plesk*). ()

obivan568

Svůj stý komentář (gratulovat nemusíte) jsem se rozhodl napsat ke Kongovi, přičemž nebude o něm :) Rozhodl jsem se tento spešl komentář věnovat mojí milované Naomi, bez které by tento remake nebyl ničím jiným než originál. ... Někde jsem četl (a budu tomu věřit), že Ann má být 20 let. Vemte si, že 20 letou nánu (v tomto případě dámu) hraje žena, které je 37 let (asi?). Je mi jasný, že v tom mají prsty i maskéři, ale uznejte, je jen málo žen v tomto věku, které by to mohly udělat. O jejím vzhledu se netřeba zmiňovat, jistě mnozí chlapci u ní ............................ A herecký výkon? Je pravda, že tady nemá moc prostoru, protože hlavní je ta přerostlá chlupatá věc, ale že umí hrát dokázala v ostatních filmech. P.S.: Všimněte si, že píšu spisovně :) ()

Beer Ceps

- 26.08.13 - Je tomu zhruba sedm let, co jsem viděl (poprvé a asi naposled) King Konga. Za tuhle dobu si perfektně pamatuji pouze jednu scénu a to jsou červíci. V této části totiž Jackson zabrousil do svých překrásně zvrácených časů Braindead. Za tuto část, která jako jediná mi utkvěla v hlavě dávám 3. Jinak vše vyšumělo jako zvětralé pivo. ()

Aqualung

Viděl jsem ten první jako dítě v Ponrepu.Nádherný zážitek.téměř jako u filmů pana Zemana.Tohle je už o čemsi jiném. Počítačové triky nás vpravují do scén, kde je všechno velké, které jsou po čertech reálné pokud jde o zrakové vjemy, ale fyzikální zákony tam platí jen tak od oka......Ale ponechme autorům jistou licenci a nadsázku.Dobře se na to kouká, ale ...........,není nad první....Není. ()

zsn

Kam se hrabe Jurský park? - na scénu s dinosaury se opět a znovu ráda podívám i po téměř 15 letech zhruba tak 2x ročně, kdy si pustím tento dokonalý koncert ztraceného světa.Úžasný film, zhmotněná akce. Jsem ráda, že 3 hodiny nekoukám jen na opici v centru, navýšeno o hrůzný ostrov kdesi v zastaveném čase osy Bermudského trojúhelniku, dále bizarní domorodce, dechberoucí scény novodobého Jurského parku (které Jurský park předčily) a vůbec vtělenou fantazií a efekty vlastní snad jen Jacksonovi, udělalo ze mne milovnici nenáviděných opic. Kultovní film a nejlepší verze ze všech King Kongů. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)