Reklama

Reklama

O.C.

(seriál)
  • USA The O.C. (více)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Josh Schwartz

Hrají:

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(92)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (260)

darwin 

všechny recenze uživatele

Celkem dobrý seriál o bohatých teenagerech z Orange County v Californii. Tvůrci se snaží jít stopou Beverly Hills 90210, s tím, že O.C. dělají víc realističtější. Už jen taky proto, že hlavním představitelům, kteří hrají středoškoláky není třicet, jako u výše zmiňovaného seriálu. Obzvlášť sympatičtí mi jsou liberálové židovského původu, tedy Seth Cohen (Adam Brody) a Sandy Cohen (Peter Gallagher). ()

erased 

všechny recenze uživatele

O.C. je vedle Gilmorek jediný teenagerovský seriál, na který se dá dívat. I když jsou všechny postavy kýčové až to bolí, v první sérii mají své světlé momenty, a všechny dokážou - když ne rozesmát - tak aspoň navodit úsměv. Oproti zmíněným Gilmorkám jim však chybí cokoli, co by u seriálu udrželo (ne,teď nemyslím pěkné herečky, kterých je naopak v O.C. až až) a klasické "stírací" dialogy po chvíli omrzí. Když se ale člověk nudí nebo sedne k televizi jednou za týden, dá se na to dívat. ()

Reklama

O.Peta 

všechny recenze uživatele

Už je to několik let, co jsem seriál viděl poprvé. O.C. je pro mě srdcovka a každý má seriály, na kterých vyrůstal. Pro mě je jedním z nich právě O.C. Musel jsem si celý příběh projít znovu a opět jsem byl chycen k obrazovce a hltal jeden díl za druhým. Během tří týdnů jsem se dostal opět až na konec. Může být spousta kvalitních seriálů, které člověk docení vysokým hodnocením, jak jsou propracovaný, ale vždy je potřeba i něco, co prostě potěší a odreaguje. Tahle rodina z Newportu je pro mě jednou z nejsympatičtějších napříč seriály. Postavy Ryana, Setha, Sendyho, Summer a Julie si nejde neoblíbit. Jen Marissa leze po první řadě na nervy. Navíc pocity na konci seriálu, když je vše včas a hezky ukončeno, není člověk znechucen natahováním seriálu, jsou k nezaplacení. Určitě si dám zase za pár let opáčko. 85% ()

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 90% - V tomhle městě je Ryan jenom zvláštní náhodou. Mladistvý delikvent, co se narodil na špatném místě, ve špatné ulici a hlavně ve špatné rodině - a najednou je ze dne na den uprostřed galerie snobů? Jenže co naplat. Právě ti lidé, které byl zvyklý odsuzovat, vypadají, že to s ním myslí ze všech nejlépe. A možná by stálo za to zkusit tu chvíli zůstat. Jenom té smůly by mohl mít míň. Vždyť pokaždé, když někdo něco na někoho ví nebo něco tají, vždycky se to úplnou náhodou dostane právě k němu. Ale vážně - O. C. je srdcovka. Ať už je vám sympatičtější právě odhodlaný rebel Ryan, outsider Seth nebo hláškující táta Sandy, tady se divák vztahovek cítí dobře. Kdo ví, možná je to osobní. Ale prostředí, kde se za hlavní hrdiny rodina postaví, ať už provedou jakoukoli pitomost nebo je potká libovolný průšvih, to je zkrátka moje nejoblíbenější klišé. 2. série - 90% - Celkový dojem se nemění, letní nálada zůstává stejná, postavy také, tak pokračujeme, kde jsme přestali. Ryan je stále charakterní tvrďák, Seth nahláškovaný zbožňováníhodný geek a Marissu dokážu mít rád jenom ve chvíli, kdy se motá kolem Ryana. Jediné pořádné zaváhání si druhý rok odbude v období, kdy se v rovině dospěláků řešily problémy (i na pozlátkový svět Orange County) poněkud přehnané. Kazeta, Carter Buckley nebo časopis o životě v Newportu s Juliinou tváří na obálce v té době prohrávaly s teenagerovskými vztahovými peripetiemi na celé čáře. Ale pořád to na mě Cohenovi/Cooperovi/Nicholovi umí a emočně se mnou i přes veškerou nutnou nadsázku dokážou zamávat okamžitě. 3. série - 80% - Dějem hodně hýbou vedlejší postavy a podle jejich oblíbenosti se také hýbe kvalita. Zatímco Volchoka mě baví sledovat, u Johnnyho Harpera regulérně trpím. A krásná Taylor v sobě skrývá plno (potvrzeného) potenciálu. Přesto je tentokrát zážitek ze série jako celku občas trochu rozháraný a linie starší generace ani tentokrát moc často neboduje. A co zamrzí nejvíc, to je Marissa, která jde ve své neoblíbenosti ještě dál než kdy dřív, což vynikne o to víc, že trojlístek Ryan-Seth-Summer je dokonale nadávkovaným koktejlem perfektních charakterů. Poslední epizoda ale z několika důvodů naznačuje, že klasickému O.C. je konec a nový začátek slibuje velkolepé věci. Finální kapitola si nemohla přát lepší odrazový můstek. 4. série - 100% - Nebyl to nejlepší teenagerovský seriál, několikrát klopýtl, ve třetí sérii dokonce víckrát, ale postavy, hlášky, občasné utahování si ze samotného konceptu vztahovky? Nemůžu jinak. Snad čím víc chyb v různých okamžicích vývoje vidím, tím výrazněji vnímám i všechny klady nejen posledního roku. Autumn Reeser jako úžasná Taylor prozářila čtvrtou sérii tak, že nebylo obrany. Scénáristé dopisují všechny polozapomenuté otazníky minulosti a moc dobře vědí, že hlavní hrdiny už od vysoké školy a neodvratného rozloučení moc dlouho držet nemohou. A dát jim v dokonale dojemném finále sbohem bylo nakonec ještě těžší, než jsem čekal. Goodbye, Newport. ()

Greg25 

všechny recenze uživatele

Má to být typicky americky reálné (rozuměj nereálné, takhle by se v životě nikdo nechoval) a taky to je. Je to typická pohádka z chudší bohatší vrstvy s velkým "barákem" a vlastním bazénem na "dvorečku." K tomu jsou tam téměř všichni mladí, což o to, ale všichni jako v podobných seriálech mají ideálně štíhlé postavy, hezké tvářičky bez jediné chybičky. Nikdo nemá nadváhu, nikdo nenosí brýle, nikdo není moc vysoký nebo moc malý, zkrátka takový sladký americký sen v dárkovém balení, který jakoby Vás vybízel jen si kousnout, až na to, že to jablko je spíš trpké než sladké. A způsobí Vám spíš nechuť než chuť k tomuto seriálu. Důvody proč dávám dvě hvězdičky jsou dva, první zní, stále je to lepší než řada amerických seriálů určených pro náctileté a telenovely to stále vysoce a s přehledem převyšuje. A ten druhý důvod je dvojitý - jsou to "herci" B.McKenzie a Adam Brody, ti dva se mi nějak zvlášť nelíbí, ale jejich výmluvná gesta a špetka humoru je to co tomuhle seriálu zvedá laťku na 2 hvězdičky. Pro tenhle seriálový výtvor jednoznačně platí - více humoru a méňe vztahů a mohlo to být lepší. ()

Galerie (616)

Zajímavosti (42)

  • Sam Raimi telefonoval tvůrci seriálu Joshovi Schwartzovi, aby mu řekl, že se mu strašně líbila líbací scéna ala Spiderman. (Hal_Moore)
  • Zpěvačka Gwen Stefani jednou prohlásila, že O.C. je její oblíbený seriál. (Džejkop)
  • Seth v seriáli spomenie dievčatko z filmu Šiesty zmysel (1999). Toto dievčatko si zahrala herečka Mischa Barton, jedna z hlavných hviezd seriálu. (Gman)

Reklama

Reklama