Reklama

Reklama

Sestra Smrt

  • Španělsko Hermana muerte (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Narcisa, která v mládí zažila skutečný zázrak, začne jako novicka v řádu učit na dívčí škole v bývalém klášteře, kde straší. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (60)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Po velmi slušném hororu Veronika, jsem samozřejmě nemohl vynechat prequel k tomuto filmu seznamující nás se zajímavou postavou sestry Narcisy. Bohužel, co se děsivosti týče, tak tento film hodně zaostával. Přitom prostory starého kláštera tvořily dokonalé kulisy k rozehrání hodně děsivé jízdy. Strašně to připomíná horor Nun. Atmosféra zde místy funguje rovněž jen díky výběru lokace. Snímek vás častokrát kupříkladu naláká a dobře rozehraje scénu, kde ve finále třeba jen spadne židle, což je strašná škoda. Dojem trošku zachraňují velmi přesvědčivé herecké výkony. Mnohem více jsem si užíval přítomnost na smrt vyděšené přítelkyně než film samotný. [58 %] ()

Trevor 

všechny recenze uživatele

Spojenie Netlixu s čímkoľvek čo sa čo i len obtrie o náboženstvo, samozrejme iba kresťanské, veští katastrofu a liberálny brainwashington Capitals avšak na moje prekvapenie to až tak strašné nebolo. Akonáhle je ohlásený nejaký teoreticky trhák ako Mníška 2, Exorcista či John Wick 78 príde v tom istom čase s obdobným filmom Netflix. Tak ale na ich obranu to robí aj Asylum ak má vyjsť žraločí kinohit či Godzilla, nebodaj dinosaurus. Kým kvalita filmov Asylum nikdy "nesklame" Netflix občas prekvapí a tomu bolo aj v tomto prípade. Nie žeby to bol oslnivý príbeh, to nie ale na pomery červonoarmijcov a drakobijcov z Netflixu pomerne neutrálne, fašizmusizmus a nenávisť ku kresťanom sa spomenie iba okrajovo ako spomienka na temné obdobie španielských dejín na ktoré by Francovci najradšej zabudli. Inak priemerný, skôr teen ako seriózny horor. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

V tom klášteře straší! Už zase. Nějak mě ty jeptiškovské horory nedokážou strhnout. Od první do poslední minuty jsem měl u Sestry Smrt pocit, že už jsem to vše několikrát viděl, a Paco Plaza to bohužel nedokázal vymodelovat do nějakého živějšího tvaru a vtisknout snímku nějakou osobitost. Sledovatelné, zapomenutelné. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

komorní malý horůrek z prostředí španělského kláštera, který sice nenabídne nic extra inovativního, ale atmosférou v druhé polovině strčí do kapsy obě dvě Sestry a ještě mu zbyde trochu místa. Od prvních dvou dílů REC konečně kousek v Plazově režii, na který bych se klidně a s chutí kouknul znova...70% a ke čtvrté hvězdě moc nechybí. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Španielsky horor a hrôzy druhej svetovej vojny, respektíve občianskej vojny, sú spojená nádoba. Chvíľu trvá, kým divák pochopí, akými traumami trpí miestne osadenstvo, po veľmi nepríjemnej retrospektíve ale veci začnú dávať zmysel. Len škoda, že Plaza pri tak vážnej téme využíva otrepané hororové gýčové výjavy typu oči v spovednici alebo patetické ako zatmenie Slnka. Omnoho účinnejšie sú napríklad pomalé švenky po miestnosti po dokreslení nohy na stene. Filmu by viac slušal názov "Tajomstvo padajúcej stoličky". ()

Galerie (10)

Zajímavosti (4)

  • Natáčalo sa v regióne Valencia od marca 2022. Zobrazeným kláštorom je kláštor Sant Jeroni de Cotalba. (Arsenal83)
  • Ide o prequel k filmu Verónica z roku 2017. Režisér Paco Plaza v prvom propagačnom videu uviedol: „Príbeh 'Sestry Smrť' je spojený s Veróniciným vesmírom. Vitajte v tomto kláštore plnom tajomných zákutí, tajomstiev, chodieb, o ktorých neviete, kam vedú, záhad z minulosti, ktoré vyriešime... Film nám pomôže lepšie pochopiť veci, ktoré sa tam udiali [vo „Verónice“]. Stretneme sa s niektorými z ich postáv a objavíme niekoľko prekvapení, ktoré oba filmy spájajú.“ (Arsenal83)
  • Narcisa (Aria Bedmar) je ženská podoba jména Narcis. Latinizovaná podoba řeckého Narkissos, pravděpodobně odvozená od „narke“ s významem „spánek, otupělost“. Narkissos byl v řecké mytologii krásný mladík, který tak dlouho zíral na svůj odraz, až nakonec zemřel a proměnil se v květinu narcis. Toto jméno se krátce objevuje v epištolách v Novém zákoně a neslo ho také několik prvních světců, včetně jeruzalémského patriarchy z 2. století. Používá se dodnes, zejména v katolických oblastech, obvykle na počest světce na rozdíl od mytologické postavy. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama