Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

kobejn odpad!

Ben Stiller je obyčejnej americkej šosák! Nepřesvědčil mě už v Bolestné realitě (jako herec i režisér, i když film byl celkem fajn, respektive Winona byla fajn) a nepřesvědčil mě ani tímto - tak opěvovaným výtvorem - je to nevkusný a nepoctivý a musím negovat slova uživatelky klima 777. Není to milé. Není to hezké. A Ben Stiller ze sebe dělá většího blbečka, než je nezbytně nutné. A hlavně ho dělá z lidí, hraje na ně habaďůru, kterou mu drtivá většina (jako obvykle) děsně žere - jenže celý je to strašlivý nevkus a kýč - odporná sračka a může se tvářit nevím jak mile a může být zabalena nevím jak hezky - furt je to jen odporná břečka a pokud si někdo přečte tendle komentář a bude mít pocit, že ho urazil, že urážim "tak krásnej film" - tak tím lépe! Vzkaz pro vás všechny: Tendle film si můžete strčit tam kam patří - do vitrínky a nechte si ho zarámovat! (čti do latrínky a poserte se z něj). Shit with no style, that´s what it is. Přestože to byla nebetyčná pitomost, mělo to přeci jen jeden pozitivní moment, a sice Sean Penn, v kontrastu s nickou Stillerem naprosto jiná třída, nicméně, a opět budu citovat z mé oblíbené klimy777 "na mrzké podstatě díla to nic nemění". Ps: úplně naposled vzkaz pro Bena Stillera: Až budeš příště točit zas nějakou takovoudle ušlechtilou věc, tak si nejdřív pořádně umyj ruce, nohy, obličej a vše ostatní a zamysli se nad sebou! ()

ArsenalEagle

Parádní počin Bena Stillera na obou frontách :) Krásné prostředí a hodně výborných scének.. (při prvním snění jsem fakt zíral) :D a v oceánu to bylo taky výborný ()

ivishka

Na začátku příběhu máme možnost sledovat muže, který už dávno ztratil možnost žít naplno a spíše jen přežíval na svých snech, které ho odlišovaly a zároveň oddalovaly od ostatních. Krásněji přenesený sen do reality jsem neviděla. Barevný film plný životních poutí v jedné etapě života muže, který se chopil příležitosti. Snímek obsahoval vše co má filmová duše potřebuje ze všeho nejvíce - trochu vtipu, drama, realističnost, špetka romantiky a v neposlední řadě perfektní soundtrack. Z toho Bena Stillera je nejen dobrý herec, ale excelentní režisér. ()

GodComplex

Neskutecna pohoda, prijemni herci, pekne pisnicky, vypravnost a krasna priroda, fotky, parada. Coververze Human League v podani opileho islandana byla dokonala. "Ground Control to Major Tom" 8/10 ()

Jillen

Pár skvostných záběrů a skvělý soundtrack ještě nedělají super film. Mitty je strašně dlouhý a strašně o ničem, i když se snaží tvářit jakoby snědl chytrou kaši po níž Vás polopaticky poučí o "smyslu života". Jinak Stiller zraje a vážnější polohy mu sedí snad více jak ty komediální. ()

Zelilu007

Moc pěkný a hravý film. Bena Stillera jsem viděla naposledy v Noci v Muzeu, tak jsem ráda, že se ještě objevuje v té lepší sféře americké kinematografie. Super teď se mi chce ještě více cestovat, možná ne tak bláznivým způsobem, i když přiznávám, že sjíždět na Islandu na skateboardu silnici, abych se dopravila do letadla to by bylo dost cool. ()

zipper111

Už po prvních dvaceti minutách jsem věděl,že to bude moje srdcovka. A taky že jo! Ten film vystihuje absolutně všechno, co od života čekám a jak se k němu stavím. Naprosto perfektní! 5* ()

speedy3

Něco pěkného končí, něco krásného začíná. Každý sníme...někdo více, někdo méně. Je to takové malé nahlédnutí do každého z nás. ()

erased

V ne až tak tajném životě Waltera Mittyho se dá vidět buď kýčovitá a banální motivační klauzule nebo jen povrchní, audiovizuálně krásný film s cílem vykouzlit úsměv na tváři. Já i přes klopýtání (hlavně o úvodní zasněné sekvence a závěrečné splynutí právě těch snů s realitou, kvůli kterým se zdá být polovina původního názvu přebytečná) kouzlu Walterově cesty za v jednom negativu obsaženou podstatou Života propadl rád. A ano, svůj podíl si na tom nese i hudební comeback José Gonzáleze, vesmírná podivnost a milovaná islandská krajina. Špičkou ledovce je nakonec zasazení do skutečných kulis a věřím, že díky nim se z Benova fotostroje času za pár let může stát příjemná pohlednice vypovídající o duchu jednoho desetiletí. ()

Alementina

Uz podle traileru me to nezaujalo a tak jsem si rikala, ze by to mohlo prekvapit... coz se ale nestalo. Vlastně i ten Walteruv tajny zivot cekala zajimavejsi nez nakonec byl... A kdyz si predstavim, jaky zivot ho ceka za 10 let po happy endu... zjisti, ze zije se zenou, co ma rad, ma deti ... a chodi do prace a pracuje a uziva si ten svuj krasny zivot, kterej je ale trochu nuda, chtel by v nem mit vic dobrodruzstvi jako kdysi, kdyz je nemel, kdy mel moznost se sbalit a odjet a nikomu se nemusel zpovidat, o nikoho se starat... takze bude tam, kde byl :) ()

Tirion

Naprosto feel-free a feel-good film, který nezná zášť a nezná předsudky. Příběh je sice svým způsobem předvídatelný a první dvacítka minut možná lehce nezáživná, ale jako rozlet je suprová. Pak se film totiž nezastaví. Na filmu nejvíce oceňuji nulová klišé, skromné Stillerovo herectví a pozitivno mnohých okamžiků a také volnost projevu. Myslím, že film má spoustu nezapomenutelných okamžiků a také záběrů, které Vás jednoduše nadchnou a v mysli Vám pak vyvstanou, jako dokonalá fotka od Seana Penna. Například fotbálek kdesi v Afghanistánu při západu slunce, sjíždění silnice na Islandu či čekání na sněžného levharta jsou dokonalou erupcí pozitivní nálady, že člověka jednoduše nabíjejí. Pro mě je docela s podivem, že tohle mohlo vzniknout pod Stillerovou režisérskou taktovkou a ještě více to, že se Stiller dokázal herecky uhlídat. Je to holt skrytý šaolinský jogín. Dokázal mě totiž dovést do absolutní nirvány pozitivna. ()

vorheese

Prostě a jen velmi příjemný film v nádherných kulisách (btw točit scény z Afghanistánu na Islandu je solidní úlet). ()

Tony.cs

Kdo by od Bena Stillera očekával tak promyšlený, plný a krásný film? Ben dozrává a dokazuje, že umí i hrát a odvyprávět příběh coby režisér. Silný zážitek s opravdovým poselstvím. Film skvěle vyvážený, s nádhernou výpravou a čistým srdcem. Jsem více než mile překvapen, jsem doslova uchvácen. Mimochodem, proč snímek 25 byl tím, čím byl? Protože musíme oslavovat snění. Je totiž mnohem blíže k činu, než rutinní počínání. ()

Makky

Sledovanie inslandskej scenérie, výbuch sopky, útek pred žralokom alebo pohľad snežného leoparda bolo pekné, problém je absencia momentu, z ktorého by som mal husiu kožu. Walter Mitty kĺže po povrchu a ani raz nezájde skutočne do hĺbky. Ide len o vskutku príjemnú reklamu pozitívnej nálady a optimizmu. Povrchné hľadanie seba samého. Pocity z filmu sú príjemné, mrzí ma len tá plytkosť. "To see the world... things dangerous to come to... to find each other and to feel." ()

kaylin

Nebýt té laciné romantiky by to byl naprosto výborný film. I tak mě ale dostal. "Walter Mitty a jeho tajemný život" je něco, co mám rád. Chlapík, který je nejprve nezajímavý, ale nakonec se ukáže, že v něm dříme mnohem více. Ben Stiller je v téhle roli skvělý ve všech rovinách a vybral si výborné herce jako spolupracovníky, kteří mu prostě šli na ruku. Tohle je takový ten malý velký film, který může pohladit po srdci. Mě pohladil. ()

ABLABLABLA

Naprosto fantaskně perfektní... nějak nedokážu vypsat žádnou skvělou hlášku nebo scénu, protože takové byly všechny. Napsat tento chabý komentář mi trvalo tři měsíce a nakonec jsem si řekla, že to tu nebudu přehánět s tím bezpočtem gagů, co jsem si poznačila a prostě a jednoduše napíšu děkuju... děkuju všem, kteří se na filmu podíleli (Ne bohužel si nepřebírám Oscara a tohle není "ta" děkovná řeč). Kdo neviděl, musí vidět.... Aneb honba za jedním diapozitivem, který změnit Walterovi celý jeho nudný život (samozřejmě největší ironie je, kde ho nakonec našel ;)) ()

PF 2014

PF 2014