Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

hujerita

Krásny film. Mňa chytil už od úvodných titulkov, úplne parádna kamera, fakt že nasnímané super a keď sa k tomu ešte aj zasmejete a neskľzne to k nejakej romantike od začiatku tak je to bomba. Fakt super film a odporúčam ho každému. Krááááása ()

krasava

Netradiční role pro Bena Stillera i Seana Penna. Krásné exteriéry. Klasický scénář seberealizace hlavního hrdiny a happy-end. Žádná velká konverzační masáž, střední tempo, posaďte se, kochejte se přírodou a získávejte pocit s hlavním hrdinou, že také na vás něco velkého ještě čeká. To nám chtěli tvůrci říct, tímto směrem nás koučují, tak pojďme hrát s nimi. ()

EpicWin

Príjemný a jednoduchý film s peknou prírodou, dobrým soundtrackom nenáročným príbehom. Páčili sa mi tie malé detaily, ktoré boli správne dávkované. Ak by ste ale hľadali vo filme hlbší odkaz alebo niečo na zamyslenie, nenájdete. Na jedno - dve pozretia výborný film pre celú rodinu. ()

sikyr.jakub

Musím říct, že jsem si tento film užil naplno. Chytlavý příběh se mi na tom líbil asi nejvíce. To rozhodnutí udělat změnu chce kuráž a zde to bylo hezky znázorněné. Čtyri hvězdy za film, v momentě kdy jsem zjistil (na konci), že to režíroval Stiller, tak musím dát o hvězdu navíc :) ()

PanBlack

Walter Mitty a jeho tajný život je snímek s už poměrně často omílaným příběhem, ve kterém se hlavní postava chce v životě posunout a je zamilovaná do osoby, kterou se bojí oslovit. Přesto je to tak nádherně pojaté a skvostně zfilmované dílo, že si mě i přes svá klišé dokázalo získat. Krásně strávené dvě hodiny, které jsem si stihl střihnout už třikrát a ve všech případech jsem byl na konci nadmíru spokojený. Benu Stillerovi role snílka Waltera náramně sedla a jako režisér může předvést ještě hodně velké věci, tak snad v tom bude pokračovat. Za vyzdvihnutí stojí i výborný soundtrack a mít finance, tak mám sto chutí vyrazit si na podobnou pouť, jen ty žraloky a erupci bych možná oželel. 90% ()

pepco

Cely film som rozmyslal koho mi Kristen pripomina svojim hereckym prejavom. Pri zaverecnych scenach filmu mi to doslo - Zooey Deschanel (pripomenulo mi to jej ucinkovanie v 500 dni se Summer). Sceneristicky velmi dobre spracovany film. A to je asi tak vsetko co ma na tomto filme zaujalo. Z mojej strany dost precenovany film vzhladom k dejovej linii a tomu ze je to taky mix nicoho resp. mix roznych zanrov. ()

Misuli

To bylo tak hezký! Tak hrozně milý a lidský! Skoro celou dobu se mi na obličeji držel takový lehký úsměv. Stiller vynikající. Život tak rychle utíká, až si člověk, stejně jako Walter, najednou uvědomí, že vlastně nikde nebyl, nic nezažil, žije svůj stereotyp a své ,,malé" problémy a nepolíben krásným světem se pak bojí oslovit i ženu, která by mohla být jeho partnerkou. Pojďme to změnit stejně jako Walter :) ()

coolsender

užil jsem si to. Stiller v poslední době točil vskutku bullshity, mno, ale tohle se mu povidlo - A to povidlo je tam schválně- ()

tragikomik

Walter Mitty a jeho ... život. Celé je to hezoučké, nádherné záběry Islandu, občas povedený vtípek, ale jako celek to neskutečně nudí. Osobně mi Ben Stiller do hlavní role těžce nesedl. ()

Stingray

Protože jsem sám "Walter Mitty" a za to že mě žádný film dlouho tak nepotěšil. Vzal bych si batoh a jel skejtovat na Island. ()

ErzebethB

Patřím mezi ty, které film okouzlil svým nápadem a hlubším tématem, ale už po prvních deseti minutách jsem si říkala, jestli to s tím Benem dneska přežiju. Štvali mě ty jeho záseky, nedivím se, že z něho měli srandu, já bych jí měla taky.... Ale film doporučuji shlédnout, mě se jako celek moc líbil. ()

r3musko

úprimne som od Bena Stillera čakal nečo iné. Možno sa nám tento pán snaží na staré kolená ukázať niečo iné, ale predtým keď som si púšťal jeho film očakával som oddychovku na jedno popoludnie. No a čo sa týka filmu: komédia? ani raz som sa nezasmial. doobrodružný? to áno. dráma? ani nie. fantasy? dajme tomu. Za tú "dobrodružnú" cestu do Európy dávam o hviezdičku viac, za ,ňa priemer. ()

Dann99

Milujem tieto feel good filmy,vždy ma na chvíľu ovládne taký pokoj,pohoda,LIFE.Benovi Stillerovi sa to podarilo tiež.Nieje čo riešiť,za 4*,možno až za 5 ()

Kritik

Krásné scenérie a melodický soundtrack, to všechno stačí k vysokému hodnocení? Já myslím, že ne.... Beautiful things don´t ask for attention, bohužel Walter Mitty a jeho tajný život o pozornost přímo žadoní. ()

Jindra_S

Pohádka pro dospělé, vysněná o útěku z denní šedi a zároveň sklánějící podporu každodenní "šedé" práci. Dlouho už jsem si žádný film takhle neužíval. ()

Infurius

Ani si nepamätám, kedy som naposledy videl film, z krorého som mal tak príjemný pocit. Moc zvláštny film. A najkrajšia scéna z filmu bola, tá ako sa pozrel na posledné číslo časopisu a uvidel tam seba. ()

bobin85

Jedním slovem : perfektní, na konci filmu u záběru na foto číslo 25 Quintesenci života mi i slza vyhrkla z pod víčka. Ben se vytáhl ukázal že asi umí má svůj typ humoru a u Waltra to jen potvrdil. ()

PF 2014

PF 2014