Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

Hansk75

Nemám rád Bena Stillera, snad žádný film s ním jsem nedokoukal celý (s nadsázkou řečeno), ale tohle mě prostě nadchlo, nevím proč, nechci se v tom ani šťourat... Možná jsem povahou taky tak trochu Walter :) ()

JerryPilsen

Originalitou nabitý snímek,který ovšem dlouho nechává diváka v napětí,cože se to z něj vyvine.Já se skvěle bavil,čekajíc nějakou hlubokou pointu,která se nekonala.I tak mě ale bavilo množství vtipů na moderní společnost,z nichž byly některé opravdu umně zašifrované.Přírodní scenérie jen dokreslily celkovou atmosféru i kontrast mezi dvěma světy. ()

Kubi

Walter Mitty ve mě nechal jakýsi pocit, který mě naladil do pohody a který ve mě dřímá. Film se mi moc líbil a soundtrack jsem přímo hltal. I herecký výkon Bena Stillera nezaostal a skvělí příběh k tomu dává dohromady nádhernou podívanou, kterou vám musím jenom doporučit. ()

Onanista

Krásný příběh plný skvělých záběrů v přirozené severské krajině a stajlerem, jehož výkon mě nadchnul až na chvíle, kdy sem viděl zoolandera a jeho modrou ocel. Celý to na mě působí strašně optimisticky a mám z toho takový hezký pocit a chvíle, kdy jede na longboardu byla prostě amazing! A jelikož to ve mě probudilo kus dítěte tak ani nehodlám přemýšlet nad logikou ve filmu nebo jednoduchostí příběhu a nechám se dál unášet. ()

migez odpad!

Walter Mitty a jeho Shitty život. To je film, ktorý som so sebazaprením dokázal pozerať 40 minút a potom som ho vypol, pretože dej je postavený na tom čo som spomínal na začiatku. Trápne vtipy, choré dialógy, a žiadny dej. Tak to je Mitty a jeho shitny život. ()

Final

Jak je možné, že ve filmu nikdy nenapadne člověka udělat to, co by normálního člověka napadlo. Od začátku filmu jsem si pořád dokola opakoval, kdy už se ten vůl konečně podívá do peněženky. No a na konci filmu to nakonec s malou nápovědou zvládl. Film je sám o sobě průměrná podívaná, která možná nějak nenadchne, ale ani neurazí. I když někdy se chová až moc dětinsky a nudně. Ale samotná cesta od fantasie k realitě a nelezení sebe sama je motivací dokoukat film do konce. ()

Roat

Zvláštně zajímavej film, Walterovi jako postavě, sem hodně držel palce a bavilo a líbilo se mi jeho světový cestování, hlavně scéna na skejtu má svoje kouzlo. Hudba to krásně doplňuje ale i přes to všechno... Jak to jen napsat? Nemá to prostě něco co by mě zasáhlo, nebo... Nemá to prostě na tu pátou hvězdu. Ikdyž bych ju rád dal ale něco mi tam krapet scházelo. ()

Moravpat

Walter Mitty, představitel uťáplého ňoumy, utápějící se v každodenní rutině a vlastním zkonstruovaném snovém světě s představou výjimečnosti sama sebe, až do doby, kdy se vydává na adrenalinovou pouť do končin, které svou atmosférou posadí na zadek i toho nejotrlejšího diváka, který si alespoň na chvíli bude přát, aby si to s tím prošedivělým trumberou mohl alespoň na chvíli vyměnit. Proto, co se týče zpracování, nemohu filmu nic vytknout, herecké výkony jsou jednoduše precizní, ať už v podobě rejži/hlavní postavy Beníka, tak v podobě adrenalinem poháněného, zrcadlovkou vyzbrojeného beznadějného romantika s tváří "tough guye" v podání Seana Penna. Jednoduše je tento film super oddychovou pastvou pro oči, která dokáže pohladit na duši každého příznivce tohoto žánru. S pozdravem, Paťák. ()

Danny71

Walter Mitty a jeho tajný život byl pro mě osobně velikým překvapením, je to film, který bych od Bena Stillera moc nečekal, každopádně o to více mě bavil, jde o komediální fantasy drama, které dokáže vtáhnout do děje a hlavně zde funguje chemie mezi hlavním hrdinou a divákem. Film má i hodně co dát i po emociální stránce, člověk se u něj zasměje i slza ukápne. Za mě dávám 8/10 a doufám, že se od Bena dočkám dalších podobných zážitků.. ()

Thalassa

Film mal spočiatku dobrý rozbeh. I keď postupne sa začala objavovať, podľa mňa, skôr lacná snaha osloviť človeka 21. storočia: prázdnota, prepúšťanie, rutina, snívanie namiesto činu, sociálne siete ako náhrada risku skutočného priblíženia sa k človeku, fotografovanie namiesto prežívania vzácneho okamihu. Film naplno nevyužil potenciál premeny bežného človeka, ktorý nakoniec zo snov prejde do reality. Film v tomto oslovení zlyháva, nakoľko nie každý môže byť Walter Mitty. To Walter Mitty bol od mladosti "rebelom", nosil „číro“, otec v ňom videl cestovateľa, pričom tento motív sa prejavil v hľadaní náhradného otca v Sean O’Connellovi. Napriek pôvabným scenériám, celkom kvalitnej hudbe, film zanecháva „povrchný dojem“, nakoľko už po prvých 30 minútach vlastne vieme ako film skončí. Kto však hľadá príjemný oddych a láskavé pobavenie film ho nesklame. Žiadna sláva, ale ani žiadna tragédia. ()

nogi

Snový příběh. Proč ne, takové pohodovější. Ale od Stillera bych čekala něco nápaditějšího než úředníčka, který najednou procestuje svět, aby někoho našel.. ()

jarkametelka

Walter by mohl byt skvely film,ale kvuli scenari a zrejme i rezii zustava opravdu,ale opravdu lehce nadprumerny,spis lepsi prumer...Neni z neho citit ta touha po zivote a je tak trochu chladnejsi,nez by si zaslouzil.Ma skvelou myslenku,ale filmovy tym z toho nevydoloval maximum.I kdyz se obcas bliskne peknymi momenty,nejlepsi z nich je fotka s cislem 25,kvuli ktere se to vsechno deje,na podruhe bych u nej uz nevydrzel.Premyslel jsem,co by na te fotce mohlo byt a napadaly me bizarni napady,ale to,co se na ni opravdu objevi,jsem necekal a me osobne to dojalo a je to nejsilnejsi a nejemotivnejsi moment filmu,ktery me dostal... ()

Elanornegra

Dost atypicke, miestami mile, miestami aj vtipne, ale dost zvlastne... Ben po dlhsej dobe je v niecom jemne nadpriemernom, prostredie Islandu fakt krasne, Ten Button ma ale dostal :D..... musi sa to vo mne rozlezat trosku, ale za myslienku si to zasluzi 4*... 70% ()

Fixa

Nejlepší videoklip na Space Oditty! A nejen tato scéna, ale všechny ostatní byly skvělý. Seru na nějaký paradoxy, podbízivost a jiný moudra, co může každý člověk na filmu najít. Film mě bavil, užil jsem si ho a podívám se na něj klidně znovu ()

eexDon

Für mich - 70%, - /průměrná hudba, zápletka, i samotný děj a moc jsem se teda nezasmál/, + /Ben nehrál špatně a bylo to takové odpočinkové, nenáročné/, hodnocení - průměrná, romantická polokomedie s Benem Stillerem v hlavní roli, čekal jsem ale trochu víc ()

WiLLsTeiN

Krásně milé, mile poetické, poeticky výpravné...tu vtíravost a překrášlenost odpouštím, je to prostě Hollywood a je to továrna na emoce:) ()

PF 2014

PF 2014