Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

AdamRaphael

Walter Mitty - introvert, stydlín, "wallflower". Človíček, který žije svůj každodenní stereotyp nepozorován okem společnosti. Človíček s nudným zaměstnáním, jehož největší dobrodružství je vyvolávat fotky svérázného dobrodruha pro časopis Life. Toť hlavní postava skvělého snímku s Benem Stillerem v hlavní roli. Ve snaze získat ztracený negativ se vydává na největší dobrodružství svého života; dobrodružství, které by mu záviděl kdejaký dobrodruh. ___________ Hloubka filmu není zrovna Mariánský příkop; nelze mluvit o hereckých výkonech úrovně Al Pacina v Godfather a příběh není zrovna další Odyssea, ale na to ani snímek neaspiroval. Jedná se o lehkou podívanou, která líbivě šeptá: "K čertu s tebou, unifikovaná společnosti. Já budu žít podle svého. V tomhle světě plném úředních potvrzení, víz a peněz jen tak sednu na vrtulník a skončím do ledového moře. Jen tak se projedu na prkně se smrtelnou vlnou sopečné erupce v zádech". Film je tak neuvěřitelně nereálný až vám to bude úplně jedno a budete si jen užívat dobrodružně romantický děj a skvělého Bena Stillera _____ Důvod vysokého hodnocení, ať už mého nebo ostatních zde, kteří vyzvedli kvalitu na 78%, spočívá v prostém faktu, že takových snílků jsou tisíce. No řekněte - Nenapadne vás občas, když sedíte za stolem v kanceláři, jaké by to bylo žít ze dne na den někde v divočině, kde nejsou telefony, kde není práce, kde nejsou peníze? Jistěže ano. A proto sklidil Walter Mitty takový úspěch. Je to přesně ten 114 minutový únik od reality, který sem tam všichni potřebujeme. ______ ANO - kamera, fantastické návštěvy Walterovy mysli, Ben Stiller, typický a komický "šéf kretén". NE - chyby typu signál v Himaláji, fotbal v nadmořské výšce, ve které jste rádi, že dýcháte aj. (prostě to, co se dá přehlédnout, pokud nejste kibic) ()

terraxCZ

Film o snílkovi, který žije svůj nudný život a už 16 let pracuje v nakladatelství dobrodružného časopisu kde zaujímá potupné místo správce negativů a aby toho nebylo málo, ještě se chystají nakladatelství zrušit. Jednoho dne se však rozhodne přestat se sněním, a vycestuje po stopách slavného dobrodruha pro finální fotku časopisu. Film je točen v krásné krajině a soundtrack "Dirty Paws" od islandské skupiny "Of Monsters and Man" se k filmu neskutečně hodí. ()

hynekb

Vizuální lahůdka. Pokud člověk přistoupí na to, že nemůže brát film příliš vážně, užije si ho. Ben Stiller předvádí, že mu není cizí sice komediální, ale přesto civilní herectví. Zraje prostě jako víno a totéž platí i o práci režisérské. Stačí tedy jen zapomenout na to, že skoro od začátku snímku, na rozdíl od hlavního hrdiny, víte, kde hledat ztracený diapozitiv a užívat si obrazovou stránku snímku. Proto doporučuji kino, nebo aspoň HD. ()

kratajirka

Film, u kterého musíte sedět až do konce, chcete-li zjistit celou pointu skoro dvou-hodinového snímku. Ze snílka dobrodruhem. Z obyčejného zaměstnance v neobyčejnou personu. Film neupoutá pouze unikátní přírodou, ale i příběhem, který je čas od času prostřižen do snové dimenze. Všehovšudy skvělý filmový zážitek hodnocený 85%. ()

Ollivander

Vizuál, hudba původní i použitá, herci. Bene Stillere, jak se ti tohle povedlo? Jak je mi tenhle film blízký, od základní myšlenky a tím, jak jí podává, až po každý jednotlivý vtípek, je jasné z mého hodnocení a okamžitého umístění v mé TOPce. ()

Karel.Racek

Nic neříkající film. Celou stopáž filmu jsem trpěl a čekal kdy to skončí. Věčné přeskakování z reality do snu a naopak se tak prolínalo, že se celý film zdál jak zlý sen. ()

Gmic

Trochu jsem ze začátku váhal, zda dát šanci další "Stillerovině" v podobě Waltera Mittyho. Musím přiznat, že film předčil veškerá moje očekávaní, pro mě poutavý příběh, skvělé zpracovaní a ten závěr...Mr.Stiller (ne, vážně to není můj oblibenec) mi to tentokrát natřel se vším všudy. I když onen snímek s číslem 25 jsem trochu čekal. ()

Kevi1

Toto obsahovalo toľko nezmyslov a blbostí, že ma to mohlo dostať skutočne iba na pozitivizme,, ktorým celý film doslova žiari. Ale je to fakt hrozná kravina a vôbec to nedáva zmysel, ibaže to vo mne zanechalo tak milý pocit, že to vlastne musím hodnotiť kladne. Ale ku koncu som už fakt krútila hlavou, že toto niekto naozaj myslel vážne. ()

krtson

Ve snu by mě nenapadlo, že dám pět kulí filmu od Bena Stillera. Krásnej feeling, krásná muzika a mraky scén, na který nezapomenu. ()

Sumichalek

Walter Mitty je človek, s ktorým sa viem ztotožniť, asi to znie divne, ale od začiatku do konca som chápal ako sa cíti a čo prežíva. Bolo to možné aj vďaka tomu ako bol film natočený, nešlo len o moju predstavivosť a duševnú zhodu :-D. Možno je to jednoduchý film ale vedel som si v ňom nájsť myšlienky, ktoré mi čosi dali, možno tá najväčšia bola tá, že netreba len snívať ale nájsť silu svoj sen splniť a doviesť do úspešného konca a život trošku aj prežívať. Každý sme strojcom vlastného šťastia a svoj život máme vo svojich rukách. Prečo by nemohol vyzerať tak ako chceme? Hudba bola veľmi podarená a príjemne dopĺňala scény, ktoré boli niekedy naozaj veľmi pekné (najmä tie islandové) a celkovo to bol pekný film. Štyri a pol :-). ()

Korra

Mohla být píseň Space Odity od Bowieho použita v lépe? Nemohla. Scéna, kdy Walter nastupuje do vrtulníku za zvuku této skladby je jedna z nejkouzelnějších filmových scén vůbec. ()

stuj

Dobrý nápad a příjemné provedení. Ale nijak zvlášť nevtáhlo. Nejlepší scéna je nástup a let s ožralým pilotem helikoptéry. Ale to jen díky Bowieho songu Major Tom. Je divný, když nejlepším zážitkem z filmu je oblíbená písnička. ()

malis.uo

Krásný film a v mých očích i pocta filmovému umění. Melodrama, rozehrávající svůj roztomile nadsazený příběh v naprosto úžasných scenériích, se sladce dojemným sountrackem a klasicky skvěle hrajícím Benem, který mi tímto dokázal, že je to PAN režisér. Vůbec mi nevadí, že děj není nějak logický, uvěřitelný nebo snad plný nervydrásajících zvratů. Naopak jsem si užil vpodstatě jednoduchý, ale opravdu dojemný příběh ztraceného snílka a jeho životní proměny. Celý film je natočený jako jedno dlouhé zasnění hlavního hrdiny a ačkoliv bych to u sebe nečekal, moc se mi tento styl zalíbil. Veškeré scény jsou tak nadnesené, že jejich podstata Vám okamžitě dodá dobře promyšlenou emoci a živí Vás tím od prvních minut až po závěrečné titulky. Od filmů čekám pohlcení hlavními postavami, soucítění s nimi nebo naopak nenávist k nim. Prostě skutečné emoce a Walter Mitty mi je bezezbytku dal. A já mu za to děkuji. ()

tiwanaku

Dlouho jsem čekal, kdy mi to začne být otravné, schématické a předvídatelné, ale dívalo se na to příjemně po celou dobu. Ty dva zádrhely by se tomu dali odpustit. Akorát škoda, že ten nejlepší vtip (o Brumbálovi) proběhne už v prvních minutách filmu. ()

Calado

Úžasný film, který vals prostě nadchne. Film plný krásných záběrů o tom, že každý dokáže velké věci, i když se zdá úplně obyčejný ()

NSnake

Perfektní film pro kohokoliv, kdo zrovna bojuje s krizí středního věku. Walter Mitty je chlap jako Ty. Ať už lepší, nebo horší - nedostal od života to, co čekal. A pak se s tím porval. :) A pokud se Tě zrovna tohle netýká - tak je to fajn, pozitivní, docela vtipný, ale hlavně vizuálně docela hezký film, který na sychravou Neděli určitě doporučím. ()

PF 2014

PF 2014