Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

Kanca

Původně jsem na to ani nechtěla jít, ale teď mě nenapadá nic jinýho než, že to bylo krásný, krásný, krásný!!! 95% ()

Fary

Dlouho jsem už nedal filmu pět hvězdiček, ale tenhle si je zaslouži. Bylo vtipné sledovat místa na Islandu, po kterých jsem se před půl rokem sám procházel. A sjezd na prkně do Seydisjförduru (na opačném konci Islandu, než leží Eyjafallajokull) byl taky vzrůšo. :) ()

MaaaR@

Tak tohle mě těžce minulo. Popravdě jediné dvě věci, které na mě alespoň trochu zapůsobily jsou soundtrack a část v Himaláji s Seanem Pennem. Jinak sled líbivých, leč dost prázdných obrázků. ()

Hanys_

Nejlepší feel good snímek posledních měsíců. Navíc obdařený dokonalým soundtrackem. Stiller prostě natočil film, ze kterého jsem si sedl na prdel. 9.5/10 ()

duddek

Positivní film s dobrou hudbou, severskou přírodou (vč. nedávno vybuchlé sopky Eyjafjallajökull) a 79letou Shirley MacLaine. Stillerovi tady budete fandit, i kdybyste ho jinak v lásce neměli. Mimochodem, Adam Scott je největší slizoun, jakého jsem v posledních letech viděl. ()

Norino12

Jednoznačne najlepší Stillerov film ako po hereckej tak režijnej stránke. Dokázal som sa do filmu vžiť a zanechal vo mne skvelé pocity. Človek proste pri tomto filme začne premýšľať nad vecami, ktoré by inak nechal plávať alebo sa nimi nezaoberal.. Ako tu už niekto písal na konci filmu vnímate aj titulky a po dlhej dobe naozaj jeden z malého množstva filmov, ktoré ma dokázali tak dojať. Celý príbeh života, Ben, Kristen, nádherné miesta, hudba, longboard... to všetko bolo proste božské. ()

noby

To takhle dlouho očekáváte nějaký film, a pak se na něj díváte, a on vás vůbec nezklame, on je super, a vy se usmíváte, a když ten film postupně ztrácí dech a hloupne a mění se v limonádu, už je na zklamání tak nějak pozdě, a vy mu to prostě odpustíte. Na mou duši. ()

ZdenoLo

Nebyť tej krásnej prírody a miest ktoré Walter Mitty navštívil, tak by ma to asi ničím nezaujalo. Príbeh snílka ktorý prežije v krátkej chvíli trochu dobrodružstva je síce dobrý nápad ale vedel by som si to predstaviť trochu pestrejšie a nápaditejšie. Ten predvídateľný koniec ma asi zamrzel najviac. ()

Giggs

Naozaj neviem čo si o tom myslieť. Film je hrozne rozpolteny, ma dve tvare ako Jakyll a Hyde. Akoby režiser nevedel ktorym smerom sa vlastne uberať. Na strane jednej dobry pribeh, dobre zahrany aj s veľmi dobrou atmosferou a vypravou. Na strane druhej hlupe a trapne Stillerovske vtipky, ktore to čo film tak zdarne buduje rucaju. Stiller pritom dokazal že to vie aj na važno a človek mu to veri. Tak prečo to nešlo cely film?! No nič, snaď nabuduce. ()

farfalla

Filmy s Benem Stiller nemám příliš v oblibě, ale Walter Mitty je velmi milým překvapením. Na začátku bylo přeskakování z reality do fantazie trochu náhlé, ale musím uznat, že je to zajímavý způsob, jak zobrazit představy hlavního hrdiny. Nepřívětivé prostředí v práci, iritující nový šéf, to přímo volá o únik z reality. Walter se sice snaží o kontaktování vyhlédnuté kolegyně přes seznamku, ale zdá se, že technologie se proti nému spikly. Díky tomuto zádrhelu si však najde nečekaného přítele, který mu později i pomůže. Jak příběh pokračuje a čím jsou scény absurdnější, tím víc jsem si přála, aby to byla Walterova realita a nejenom jeho představy. Byla jsem moc ráda, když už nepotřeboval snění za bílého dne, aby zažil trochu dobrodružství. Ve skutečnosti se pak jeho realita stala dobrodružnější než byly jeho sny. I když pak už byl cestovatelem, který originálně překonává překážky, co by si počal bez své maminky. Jak se později ukáže chladnou hlavu a nadhled měl po kom zdědit. Film je postaven na absurdním humoru. V průběhu své proměny Walter také navštíví netradiční, ale pro cestovatele cenná, místa - Grónsko, Island, velehory. Je sympatické, jak postupuje krok za krokem kupředu a opravdu ujde pořádný kus cesty. ()

Rssa

Propaganda a klasická pohádka o tom, jak obyčejný jouda prohlédl a začal si užívat svět, který mu protékal mezi prsty. ale zručně natočená, s krásnými lokacemi a nevtíravým humorem. Příjemná jednohubka. 80 % ()

Corpsegrinder

Tak tohle mě překvapilo. Film neni skoro vůbec komedie, spíš si příjemně jede svým tempem bez potřeby debilního humoru. Je to takovej Forrest Gump 21. století. K pohodovosti tomu hodně pomáhá super soundtrack od indie kapel ve stylu UNKLE až k chilloutům ala Boards of Canada. Uteklo to celkem rychle a myslim že si to někdy dám znovu. ()

ElChe26

Příjemné nic. Dvě hodiny o tom, kterak člověk bez peubojnosti s usedlý člověk se stereotypním životem sbírá odvahu žít neobyčejný život, aby na jeho konci divák zjistil, že podstata života spočívá v každodenní rutině. ()

Michalechal

Přiznám se, že Ben Stiller není zrovna můj oblíbenec, tudíž jsem od filmu příliš nečekal. Ovšem o to víc, jak už to bývá, jsem byl překvapenej! A mile! Naprosto dokonalej příběh o marným chlápkovi středního věku, jehož éra "správce" fotek v časopisu Life končí ... a on při honbě za posledním snímkem pro titulní stranu posledního tištěného vydání začne skutečně žít. Husina :-) ()

PF 2014

PF 2014