Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

Mkartaylas56

Originální, svěží a správně feel-good komedie, která dokáže jak pobavit, tak i zaujmout svým netradičním námětem a mě osobně vcelku namotivovala se zvednout a jít za dobrodružstvím podobně, jako hlavní hrdina. Rozhodně vrchol Stillerovy tvorby. 75% ()

PhoenixSwan

Walter stejně jako já už ví, že sny se dokáží stát skutečností. Kolikrát já jsem se ztratila ve svých představách, nedávala pozor a vypadala jako socha s nepřítomným pohledem. ()

Duke90

Zatím asi nejvyspělejší režie Bena Stillera. Všichni lidé, kteří "trpí" tzv. zasněním se do své vlastní reality nemohou být zklamáni a Walter Mitty příjemně zahřeje svým příběhem u srdce. Já jsem asi typický příklad věčně zasněného člověka a proto jsem si film užíval plnými doušky. K plnému hodnocení mi chybí jen trochu svižnější rozjezd a více zasněných momentů. ()

PlysovyMacko

V centre diania je dolezita fotografia, kvôli ktorej hlavný hrdina Walter cestuje po svete, aby našiel daného fotografa. Walter taktiez vystupuje zo svojej komfortnej zóny, lebo doteraz sa dobrodružstvo vyhýbal. Film je veľmi svieži a ma krásnu hudbu. Co sa týka fotografie, čakala som niečo iné, ale v kontexte toho co sa vo filme deje, je to prijateľné. Najlepšou scénou je ako Sean fotí, respektíve nefotí a súhlasím s ním, že krásne veci po pozornosti netúžia.  Film vo mne zanechal veľmi pekný pocit. ()

george82

Je vidět, že nálada ze svátků se přenesla hodně uživatelům do hodnocení. Za mě to tak úžasné nebylo. Feel good???? To jakože většina scenérií je v panenské přírodě a dokresluje to super hudba je něco extra? Viděl tu někdo cyklus Earth od National Geographic?! To je um. Já měl prostě velké očekávání a dost z toho sešlo. U scény výběru auta divák přede mnou dostal záchvat smíchu....no nevím. Asi potřebuju silnější kalibr pro smích. ()

MaxForValue

V každom z nás je kúsok Waltera Mittyho. A každý ním chce byť. Walter Mitty je hlavná postava filmu Bena Stillera Tajný život Waltera Mittyho. Je to nesmelý muž, snílek, človek uväznený vo vlastnom svete plnom bublín naokolo. Je neviditeľný ako Invisible Man, opustený a na jeho narodeniny si spomenie len jeho sestra. Pozná definíciu slova odvaha, no namiesto toho, aby bol odvážny, len sníva, o tom, akoby to bolo keby bol odvážny. Postáva pred počítačom uvažujúc či „winkne“ slečnu, ktorá sa mu páči, namiesto toho, aby tak urobil. Bojí sa cestovať lietadlom a spoznávať svet a jeho denník cestovateľa je prázdny napriek tomu, že ho má už desiatky rokov. Často bývam ako Walter Mitty. Snívam o ženách namiesto toho, aby som ich reálne spoznával. Snívam o tom, ako sa dostanem na vrchol Mount Everestu, namiesto toho, aby som vyšiel tých pár schodov na tretie poschodie v paneláku. Určite aj sami si nájdete zopár príkladov, spoločným menovateľom všetkého je odvaha. Ak ju máte, dokážete zažiť všetko to, ako Walter Mitty. Byť na vrchole Himalájí, plaviť sa na rybárskej lodi, letieť v helikoptére s opitým Islanďanom či uplácať militantov v Afganistane koláčom od mamy – skrátka žiť svoj život naplno, mimo tej bubliny, čo nás obklopuje. Walter Mitty je muž, ktorý "objavil" odvahu. Objavil to druhé ja, ktoré drieme v nás. Walter je chlap, ktorý našiel v sebe silu vykonať veľké veci, o ktorých dovtedy len sníval - povedať svojmu šéfovi, že je „čurák“, nájsť cestu k žene, po ktorej túžil - skrátka prestal byť tým neviditeľným tigrom, ktorého Sean Penn fotil v horách, bol tým, ktorého všetci rázom poznali. Zo zakríknutého archivára, ktorý bol občas tak trochu „mimo“, sa Mitty stal tým, ktorý žil svoje sny – už nesníval o tom, ako bol v Himalájach, on v nich skutočne bol. Mitty spravil to, čo dokáže len málokto - žil svoj sen, namiesto toho, aby o tomto živote len sníval.Stillerov film pred nás kladie otázku toho, nakoľko sme odvážni. Aká časť z nás je „mittiovská“. Walter Mitty je totiž v každom z nás – sme plní snov, nesplnených túžob, existujeme v občas depresívnej realite sužovaný tou najzákladnejšou otázkou zo všetkých – čo keby? Čo keby sme vtedy to dievča pozvali na rande, nebol by náš život dnes iný? Čo keby sme vtedy nestlačili spúšť? Verím v nekonečne veľké množstvo realít, v ktorej každej jednej som sa rozhodol inak, než v tej predtým. A verím tomu, že aspoň v jednej som skutočne a nevyvrátiteľne šťastný. A v aspoň jednej som Walterom Mittym.Ben Stiller nakrútil svoj najdospelejší film. Film pre starších, ktorí už vedia, ako veľmi bolí odpoveď na otázku „čo keby?“ Walter Mitty je filmom o živote v bubline a mimo nej. O opustenosti, odcudzenosti a absencii života v jeho najčistejšej podobe. Film ako taký má svoje vady a nie je ich vôbec málo, ale cez to všetko dokáže počas necelých dvoch hodín povedať viac než by väčšina filmov dokázala za šesť. Film dýcha, žije a cíti, podobne ako aj Walter Mitty. A to môžeme aj my všetci. Stačí len vystrčiť hlavu z piesku a vnímať ten nový život. () (méně) (více)

otilrak

Jsem toho filmu plný a ještě dlouho ve mně bude doznívat. Dostal jsem vše a ještě něco víc. Sean Penn byl úžasný. Sjezd na boardu na Islandu dechberoucí. O skvělé hudbě radši nemluvit. Prostě samé superlativy. Moje srdcovka. ()

cattcobain

"To see the world, things dangerous to come to, to see behind walls to draw closer, to find each other and to feel. That is the purpose of Life." - Jestli mi nějaký film někdy dokázal dát chuť do života, tak tohle je on. ()

Mabfred

Velice příjemý film, výborný soundtrack a možná trochu zamlžená idea o tom, že krása je v každém okamžiku našeho života a za zážitky se není třeba honit, spíš se jim otevřít. ()

MatyTM

Hmm musím se přiznat, že nějak přesně nedokážu určit žánr filmu. Řekl bych možná něco mezi komedií, dobrodružstvím, romantickým filmem, ale drama a fantasy se mi na toto dílo moc nehodí. Nejblíže to má nejspíš k té komedii. V průběhu filmu se patrně mění děj a pointa, první mi připadalo, že půjde o to, aby se Walter seznámil s Cheryl, kterou měl nejspíše rád, co já vim. Potom se ovšem zjistí že fotografie č.25, jež má být vytisknuta na poslední titulní straně časopisu Life, se nejpíše někde zašantročila. Dále se tyto dva děje tak prolínají, z městského prostředí se Walter dostává do Gronska, na Island a skončí v Himalájích. Zde konečně získá informaci o tom, kde se nachází fotka a letí zpět do Ameriky. Film má takové pěkné zakončení, líbilo se mi, jak se Walter Mitty konečně prosadil a dokázal, že není jen obyčejný řadový zaměstnanec. Pochopil jsem to tak, že se s Cheryl nakonec nějak tak zkamarádili. No... Pěkný film. Po letech dodávám, že hudba ve filmu je kvintesenční. ()

Scandium

Úžasný film, s nadsázkou by se dalo říci i pohádka O snílkovi, který ke štěstí přišel :) Ben Stiller nám naservíruje film který uteče jak voda a na nudu tady není místo, není to žádný legendární film o kterém budete přemýšlet ještě týden ale neuvěřitelně pěkně zpracovaná oddychovka! Soundtrack, herci, zpracování...výborné, více takových 4,5* ()

PAVLIS

Nic proti klišoidním motivačním snímkům typu splňte si své sny z dětství klidně i ve dvaačtyřiceti, změňte se a najděte konečně pravou lásku. Vlastně je mám rád. V případě Mittiho ale byla u mě překročena akceptovatelná míra Hollywoodské naivity. Nejen z „náhodného“ setkání dýchavičného úředníčka na pětitisícovce v Himaláji mi spadla nechápavě čelist. Takže skvělý soundtrack a vizuál, jednou za dlouhý čas dobrý vtip, ale naléhavost třeba Útěku do divočiny nebo Horší to už nebude, je o stupeň větší. ()

eFOXsize

Pokud jste viděli trailer, po dějové stránce nemůžete být překvapeni. Předvídatelné, přes to milé. Pokud jste viděli trailer, po vizuální stránce velmi koukatelné a velmi líbivé. Příjemný, oddechový film, s minimem hluchých rušivých míst a vyváženou dávkou humoru. Poněkud vyzrálejší herecká prezentace Bena Stillera. Co se rozluštění konečné pointy týče, jsou dvě možnosti, obě skvěle sedí: fotograf nevěděl koho fotí a ocenil skutečnou lásku k práci nebo fotograf věděl koho fotí a ocenil, že něco "neviditelného" se stalo nevídaně viditelným :))) Preferuji první možnost, uznávám i druhou (pocházející od kamaráda). Celkově pěkný, pěkný film. ()

Maxwell28

Po vizuální stránce naprosto super film. Už dlouho jsem neviděl film, na kterej by se tak dobře dívalo. Ty scény z Isladnu a spol jsou fakt senzační. Je to prostě takovej veselej film, nečekejte od něj nějakou extra hloubku, prostě vás to má udělat tak trochu šťastným a to se u mě povedlo. ()

PF 2014

PF 2014