Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

elCarda

Již dlouho se mi nestalo, že bych tak moc chtěl, aby film nekončil ale pokračoval. Poměrně banální příběh, snílka, který se tak nějak omylem dostává do zajímavých a do určité míry i prekérních situací mě skutečně strhl. Nádherné scenérie, skvěla hudba a obecně super scénář, který skvěle kombinuje humor, s napětím... Ano příběh nic moc, občas upravené fyzikální zákony a poměrně předvídatelný konec. I to je film Walter Mitty a jeho tajný život, nicméně pokud se dokážete alespoň částečně zasnít a jít s filmem, určitě si to náramně užijete. ()

generalmagor

Ben Stiller na vrcholu své kariéry. Film si neskutečně zamilujete díky Benovi, který hraje Waltera úchvatně a tak strašně lidsky, až si místy říkám ,, ňuňu '' a strašně s ním soucítím. Walter a jeho zamilovaní do slečny (i ty představy) je tak trochu i mým příběhem, takže o hvězdičku více.U filmu se pobavíte a ani toho moc nevypijete... Což mi v mém případě jenom prospělo a to u mě značí, že film je nesmírně pozitivní. ()

mkee

Vyhrotene možno na tento film nazerať dvoma spôsobmi. Buď očami pesimistu skrývajúceho sa za imidž tvrdého realistu, alebo očami optimistu, nezriedka naivného snílka, fantazírujúcom o hollywoodskom pozlátku. Vybral som si druhú možnosť, pri ktorej som si vedel film väčšmi vychutnať a oddýchnuť si pri ňom... Mnohokrát je dojem z filmu dôsledkom nášho psychického rozpoloženia. Nie je však nič nezdravé vychutnávať si vizuálnu harmóniu operujúcu na plné obrátky, i keď dômyselnosť príbehu ide bokom. Koniec koncov, zábery Islandu sú inšpirujúce pre kohokoľvek, vrátane spomínaných tvrdých realistov. ()

lobo87

Veľmi pozitívny film s výborným Stillerom a mojou obľúbenou Kristen Wiig. Stiller ako herec i Stiller ako rešisér sa s Walterom Mittym pekne popasoval. Krásne exteriéry, pozitívna nálada, príjemná hudba, film dodáva kopu energie. Povedzme si, kto z nás po tomto filme nemal chuť niečo zmeniť? A o tom to asi malo byť... 75% ()

PetraMishka

Vynikající film, u nějž jsem na konci čekala, že zahlédnu Goldryho jako autora scénáře. Ben Stiller natočil snímek, který mě jako jeden z mála opravdu rozesmál a na chvíli vyburcoval se sbalit a jet co nejdál, někam, kde je to jako ze sna. Opravdu bych to nečekala, bylo to pravé překvapení. Nejlepší scéna: focení sněžného ducha ()

Leechmyi

S věkem ztrácí Stiller jemu typickou tragikomičnost. U tohoto filmu to však není na škodu, ba naopak, střízlivost z něj dělá snímek, jehož chuť lehce šimrá na jazyku, ale divákovi ji nevnucuje. Stiller má styl a Walter Mitty je možná prvním z kroků, díky kterým by se mohl vymanit z "jebalovského" stínu. Gaylord Mitty Jebal bude ale asi adekvátnější přízvisko. ()

papuchalk

Tyto filmy.. vždycky u nich dostenete chuť vyskočit a jet na kolo na island... a při zapadajícím slunci si sjet nějakej kopec jen v tričku a nechat se ovívat větrem. Neřešit nějaký pitomý ubytování, neřešit píchlý kolo daleko v zemi nikoho, a neřešit že zrovna prší a je 5 stupňů a podobné překážky, které realita dřív nebo později stejně přinese a dokáže vám zatraceně pokazit jinak docela pěkně naplánovanej dobrodružnej den. Dobrodruzi to mají těžký!!! Ve skutečnosti. Ale ve filmu ne, tam vždycky svítí sluníčko. A když náhodou sněží, tak hezky. Dávám sice 4 hvězdy, ale čekal jsem daleko větší prdu, možná i srdeční věc. Bohužel to se nekonalo. Tak nějak řeším co mi vlastně film chtěl říct, že se mám naučit milovat i tu nepřející realitu? Páč si můžu představit že to je strašně hezký a zajímavý? A pokud si to neumím představit tak jsem suchar? Těžko říct. No kouká se na to pěkně a mile. Nejlepší komentář Tetsuo a Kleopatra i s klíšťatama.. ()

darebacek

Zatím s Tropickou bouří nejslabší film se Stillerem, když pominu že on jako komik vlastně měl hrát vážnější film, tak či onak film neměl ani žádnou myšlenku, jednalo se v něm prakticky o ho*no. Dvě hvězdičky dávám za krásnou přírodu na Islandu ()

Hadek10

Musím říct, že tomuto filmu jsem opravdu na chuť nepřišel. Měl jsem problém udržet vůbec pozornost. Námět možná zajímavý, ale zpracování mě uspávalo. Protáhlé monology, velice pomalý spád a žádná energie. Jeden z mála filmů, u kterého jsem rád, že jsem na něj nešel do kina. 20%! ()

blondboss

Mám rád filmy, ktoré musí človek vidieť viackrát, aby ich v konečnom dôsledku pochopil. Tajný život Waltera Mittyho je presne taký typ unikátno zvláštneho filmu, že človek počas záverečných titulkov rozmýšľa, ktoré pasáže boli skutočné a ktoré iba predstavivosťou. Ben Stiller v životnej role a dokonca aj ako režisér. Kristen Wiig má asi najkrajšie oči Hollywoodu. Nádherné prírodné zábery, zaujímavé filmové vsuvky, super kamera, strih a soundtrack, ako aj výnimočnosť deja z tohto filmu robia jedno z najzaujímavejších počinov minulého roka. 75 % ()

pojta

Příjemné překvapení v podání Bena Stillera. Rozhodně nejhezčí film roku 2013 podle mého názoru. Vizuální ztvárnění je slast a i příběh je parádní. ()

Light_

Nevím jestli jsem se někdy po nějakým filmu cítil líp než po tomhle. Soundtrack, Island, postavy, prostě celkový vyznění je hrozně milý a pěkný a krásný a příjemný. A okouzlující a nádherný. A to bez toho aby to do vás někdo na sílu cpal, prostě si to krásně plyne a když vám to sedne, tak se tím necháte pohltit. Kdo si po tom až se na to dodívá nepustí soundtrack má dvě oči! ()

Mira00

Ty vole i ten idiot Stiller neni takovej idiot, jakej byl dodnes. Celkem s nadsázkou braná jednohubka plná cestování a mouder o životě, ale tak jako jo, funguje to a v kině to byla celkem pecka. ()

xpaja

Příjemný film na 100x ohrané téma. Stillerovský humor je zde jasně patrný, tentokrát ale v umírněnější a kultivovanější podobě. Co jsem ale nepřenesl přes srdce, byl ten "Stillerovský zeměpis". Jakým pro mě bylo překvapením, když jsem zjistil, že v Afghánistánu jsou Himaláje. A že Mitty se dostal do Afghánistánu z Jemenu. Někdo by se měl podívat do atlasu, ale já to nejsem, že pane Stiller. Dávám --- == 77 % == --- . ()

baclajean

Veľmi pozerateľný film, v poslednom čase si Bena Stillera obľubujem viac a viac, nevedno prečo. Malo to síce cukríkovský nádych, za čo som aj strhol jednu hviezdičku, ale inak veľmi dobre premyslený obsah, spracovanie a aj kamera bola na vysokej úrovni. Bolo by zaujímavé porovnať to s filmovou verziou z roku 1947, no netuším, či sa dostanem aj k tej. ()

Meow86

Tak jako jsou mi blízké fotografie, cestování a občasné snění, je mi blízký i správce negativů major Tom. ()

DaliborekD

Čekal jsem feel-good road movie s nesmělým uředníčkem přes nejrůznější kouty světa a nejbizarnější situace a... přesně to jsem dostal... ALE. Film ve mě nedokázal probudit zájem o postavy, ani na chvilku se mi nepodařilo zapomenout na to, jak moc je tohle nereálné a po pár dnech si nevybavuju nic kromě pár krásných krajinek a Seana Penna čumícího na tygra. Je to škoda, nevím, jestli za to může Stillerova režijní nevyzrálost nebo to byl záměr (ale proč proboha?). Má to moc hezký soundtrack a dokáže to navodit atmosféru, ale nedokáže chytnout za srdce. ()

PF 2014

PF 2014