Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

klaranapoli

Zajímavej příběh s koncem který mě i dojal, jinak nuda, kravina moc mě to nebavilo sotva jsem u toho filmu udržela svoji pozornost. Ale jak říkám, zajímavé. :) ()

Beaka9

Jít na tohle do kina, tak si rvu vlasy za peníze vyhozené do luftu. První půlka hodně nudná, druha trochu lepší, ale stejně jsem tento tak vysoce hodnocený počin nepobrala. ()

revere

Dobrý rozjezd dobrého nápadu. Jenže to po chvíli přestane zdařile balancovat na tenké hraně komična a dramatu, sklouzne to do frašky a kouzlo je pryč. Už se nevrátí a pointa je sice překvapivá, ale jen díky tomu, že je duchaprostá. ()

Wedzie

Po dlouhé době nevtíravě dojímavý příběh, námět je opravdu zajímavý včetně celé myšlenky filmu, krásně melancholický a dobře natočený, za mě rozhodně příjemně strávený čas. ()

vabambule

Hezký odpočinkový film. Neurazí. Když máte chuť se dívat na něco zajímavého, ale ne příliš komplikovaného, trochu se zasmát... Proč ne :) ()

pop.z.pop

...v jednoduchosti je krása...Stiller vypráví příběh, který má občas v hlavě každý. Je to takové to, co by kdyby. Za filmem jde vidět spousta práce, od úvodních titulků až po ty závěrečné. Ale co bych vyzdvihl asi nejvíc je výběr a zvládnutí všech vedlejších rolí. Pennovi jsem toho dobrodružného fotografa sežral už na té jeho černobílé fotce. Shirley MacLaine na pár minutách ukázala takovou milující matku, co se v jiných filmech nepodaří za dvě hodiny. Ožralý dvoumetrový pilot helikoptéry, kolega z práce, záporák s tím jeho vousem, e-harmony týpek, třínohý pes a kolegyně z práce, do které je Walter zabouchnutý a její perfektní hudební part. Hudba celkově do toho zapadla jak prdel na hrnec. Hvězdu ubírám, protože se mi to zdá takové rozpůlené. První část až trochu moc přeakčněná a druhá až trochu moc přemelancholizovaná. Ale film je to výborný,zábavný a tak krásně plynulý, že pod čtyři hvězdy nejdu....ty vole prý : mám nemoc Benjamina Buttona :)))))) ()

medveed

Velmi melancholická podívaná s výraznou vizuální a zvukovou stránkou (skvělý soundtrack). Několik scének s typickým „Stillerovským“ humorem působí tentokrát, paradoxně, rušivě. Film vhodný zejména pro muže, kteří se rádi občas zasní. 80% ()

Hannina

Netrpíte-li averzí k lehce zidealizovaným filmům, či příběhům "znovuzrozených" kancelářských krys, je tento film ideální pro klidný večer s opravdu příjemným filmem. Walter Mitty zastupuje druh lidí o které v dnešní době není nouze. Jeho práce je jednotvárná, nic výjimečného nedokázal, nemá žádné cíle.. Až jednoho dne, se jeho život stane honbou za ztraceným snímkem, za jakousi vidinou lepšího života a za dobrodružstvím. The Secret life of Walter Mitty mě ale zaujal i prací kameramana s přenádhernými přírodními výhledy a skvěle zvolený soundtrack - Space Oddity (David Bowie). Pokud si někdo myslí, že film je zidealizovaný jako Ladovy zimní Hrusice, musím nesouhlasit, protože funguje jako skvělá motivace. ()

Johny24

Stereotypní život s kterým se potýká v téhle době asi každý obyčejný člověk. Jde zde hlavně o ten moment rozhodnout se a jít do neznáma a pořád zkoušet nové věci. Na konci je krásně vidět jak je z Waltera úplně jiný člověk. ()

Snakefinger

Zvláštní, Při prvním sledování jsem totálně unesen, ba co nadšen. Při druhém šel mé nadšení rapidně dolů, a nemohu přijít vůbec na to proč vlastně. Hodně bodů za parádní exteriéry, trošku méně za zmatený příběh, někdy jsem nevěděl co je realita a co fikce. A vlastně, je to vlastně šumák. Snímek číslo 25 se našel. Takže hurá. ()

Houser1

O tomhle filmu jsem v době, kdy jsem jej pouštěl, nevěděl vůbec nic, o to více jsem byl překvapen. Dej se tváří velmi prostě, ale důležitější je to, co nám měl film dát - tedy odvázat se od stereotypu práce - domov - práce a užívat si život, který je bohatší, než snění o životě. Když se přenesete přes to, že ze začátku nic moc nedává smysl, budete nakonec oceněni samotným provedením a lokacemi, které byly využity a kdo ví, třeba i vy přestane jen snít :-) ()

SteewCZ

S postavou Waltra jsem se tak trochu zžil... občas také utíkám do takovýchto představ, pryč od real life, takže hlavní postava se mi líbila. Jinak poměrně dobře zpracovaný film a dobrý hudební doprovod. Dávám 4* hvězdy, dobrý film! ()

Starejsi

Podľa mňa je to skvelá vec. Nenútený humor, je tam akurát, skvelý soundtrack a parádna výprava. Stillera nemusím ale tento film bol prekvapením. ()

Vierzbowskii

I s odstupem času si tento filmovy skvost dosytosti vychutnávám. Pokud pominu poněkud omšelý námět, který ale Stiller ustál se ctí aniž by upadl do bahna patosu, zbývá doslova esence ryzí filmařiny, řemesla a toho proč stojí za to se dívat filmy. Do toho Bowie s jeho Space Odity a stavidla snů jsou otevřeny naplno. ()

Hane

Super "stillerovka". Fakt mam dobry pocit z tohohle filmu a jsem rád ze jsem ho videl. Soundtrack taky super! Ale bohuzel, musim dat jen 3 hvězdy. A proč, když se mi to tolik libilo?! Michat tolik žánrů dohromady asi neni zrovna to nejlepsi. Od neceho trochu a v podstate tam nic nedominovalo. Nejdriv takove civilni, o kravatakovi z mesta. Potom lehky nadech romantiky, do toho dve "epizodky" v dobrodružném duchu. Komedie, no spis bych to nazval takovym nadhledem s usmevem na tváři. Dále špetka dramatu. A fantasy, v podstate od pulky uz nic moc. A ted to vsechno smícháme do 1 hodiny a 40 minut a zjistime ze tomu neco vlastne chybelo a chcete vidět víc. Škoda, věřím že kdyby byla stopáž tak 2 a půl hodiny, tak hodnotím 4* a možná by to dosahlo i na 5*. Nicméně je to super film a stoji za to vidět. Jo a ještě mě trošku mrzelo, ze muj oblibeny Sean Penn tam v podstate ani nebyl... ()

PF 2014

PF 2014