Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

vonTossis

Jednička roku 2013. O filmu jsem věděl, doufal jsem, že mě nezklame, ale netušil jsem, že mě opravdu dostane. Nádherný vizuál, skvělá hudba, humor dostatečně humorný .. a hlavně opravdové emoce! Paráda! ()

Mr.bongo

Obavy z laciného kýče a nepřesvědčivého Bena Stillera navíc i jako režiséra se nenaplnily. Příjemný a oddechový film, sice nenadchne nebo neoslní, ale příjemný večer jistě zařídí. A to rozhodně stačí. ()

radek.896

Vtipné hlášky i scénky, zajímavé vstupy do fantazie a krásná příroda z toho dělají jeden z nej filmů roku. Občas jsem se nudil a některým vtípkům jsem se nezasmál nebo jen málo, tak ubírám o *. Někteří vyzdvihují scénu se Seanem Pennem se sněžným tygrem v Afghanistánu, ale nic extra to rozhodně nebylo. Byli tam jiné vtipnější scény jako s opilcem v baru... Viděno v kině, cinestar opava, 27.12.2013. Podle slečny, která prodávala lístky byl sál totálně vyprodaný, ale realita byla: max 70% míst bylo obsazeno. ()

wooloong

Tohle se mi nestává zas tak často, ale půl cesty z kina jsem se cítila jako omámená a dost dlouho trvalo, než jsem zakotvila zpátky v realitě. Možná to bude drogou jménem LIFE! Taky jste si všimli, že snad všechny důležité postavy měly modré oči? Náhoda nebo záměr? ()

Goodlike

Velice optimisticky a vesele naladěný filmek. Nádherně zfilmovaný příběh jednoho nudného života, který se konečně rozhodne žít ! Neboli jak na plakátu píšou "Stop Dream, Start Live" Perfektní kamera, soundtrack perfektně zapadá a pomalu rozjíždějící se příběh, který nenudí a skvěle pobaví. Film který vás donutí se zamyslet nad vlastním životem jestli pouze nesníte a nemáte se probudit a začít žít. Lokace Grónska a Islandu jsou nádherné. Po tomto filmu jsem odešel z úsměvem na tváři, ikdyž nevím proč. Hodnocení : 92% film na který se rád podívám znovu a klidně i v kině Můžu doporučit všem a pokud nejste kostka ledu tak bude z filmu nádherný zážitek. Takto má vypadat pořádný film :)) ()

TeeToTaller

Omyl, a to velký. Od takového filmu bych čekal více než 3 ušklíbnutí přiblblým vtípkům. Otřepané dialogy, otřepané myšlenka... ()

Hudakfilms

Prijemný film, zaslužené 4* :) Myslím si, že toto je najlepší film Bena Stillera. Veľmi sa mi páčilo Grónsko, scéna s opitým pilotom helikoptéry top! Odporúčam. Videl v kine 80% ()

anniesek

Další pěkný film na motiv - změníme kancelářskou krysu v pořádnýho chlapa. Přírodní reálie ve filmu jsou nádherné, herecké výkony ucházející :) jedna hvězda pryč za pár nedomyšlených zbytečností :) ()

Brain32

Dal bych 5 hvězd, ale když si vybavím Útěk do divočiny, který byl svou úrovní ještě o 2 levely výše, tak 5 hvězd prostě dát nemohu... ()

RebeccaLynn

Pro mě je to nejlepší film roku 2013. Lidský příběh o tom, co je důležité, že každý má své sny a že někdy je třeba jít i mimo vyšlapanou cestičku a zkusit něco nového. Skvělé záběry a nádherná hudba. Je super, že i herci, které máme zaškatulkované, dokážou překvapit. Ben Stiller se tentokrát opravdu vytáhl. ()

karmalat

Velice pozitivní film pro cestovatele :o) Ale opravdu ve filmu jsou nádherné obrázky a lákají k cestě na Island, do Grónska a do Himaláje. Super je odkoukaná reorganizace s následným propouštěním v prostředí nadnárodní korporace..a to vím o čem to je...a vyznění filmu je takové poselství na konec roku..určitě doporučuji . ()

misanova

Nehněvejte se na mě, ale film mi připadá jako naprostá hloupost. Jenže jsem zjistil, že ta hloupost byla sakra skvělá hloupost! Určitě to byla zatím nejlepší "Stillerovice" co jsem viděl. Po nějaká chvíli jsem začal prožívat každičkou chvíli, každou scénu toho filmu...Když jsem přišel domů, bratr se mě ptal jaký to bylo a já jsem odpověděl jen toto: nádhera... ()

Cumacbegyc

Velmi zajímavý film, vlastně se tam nic zásadního neodehrává, ale přesto na to člověk kouká a líbí se mu to :) Vlastně jde o obyčejný příběh nás všech , který sní o něcěm jiném a odvážnějším, a nedaří se jim to realizovat. Walterovy se podařilo díky okolnostem vystoupit ze stínu šedi všedního dne, a vlít do nás diváků pocit že to vlastně můžem zvládnout taky. pěkný film moc pěkný film.. :) ()

David1587

Tento film jsem shlédl před čtyřmi dny v kině. Po první snílkovské scéně, kdy si Walter představoval záchranu psa, mi bylo jasné, že mě čeká něco úžasného. A tak tomu taky bylo. Nenašel jsem v tomhle filmu chybu. Smál jsem se ale byl jsem také napjatý. Krásné záběry přírody v Grónsku a na Islandu mě vtáhly vedle Bena, jako bych tam byl s ním. Zároveň musím zmínit, že mě tohle Stillerovské dílo velmi motivovalo. ()

Jespa_k

Perfektní hudba, sympatické obsazení, kamera vynikající, od začátku do konce film jede, člověk se nenudí. Po skončení odcházím z kina a cítím se pomazleně. Ale když mi dozní v uších hudba, dojde mi, že byl sice skvěle natočený, ale dějově tam bylo příliš věcí, které mě nebavily. Rozhodně to nebyl pocit, že nastavuje zrcadlo lidem, kteří žijí stejně prázdný život jako hlavní hrdina a že je správné se vymanit stereotypu a vydat se na cestu přes hory a doly za sebou samým, a na konci zjistit, že to zdánlivě obyčejné je vlastně tou nejvyšší hodnotou, což je snad v každém druhém, ne-li prvním, filmu. Vadilo mi, že ač nachází kouzlo v obyčejnosti, všechno ostatní je neobyčejně neobyčejné. Nezajímá mě sjíždění sopek na skateboardu, když mi vrtá hlavou, jak je možné, že si odchází během jednoho pracovního (asi) dopoledne, jak se mu zlíbí, všude víc kouká, než mluví, a ač má časově přesně vymezený úkol, vůbec nevypadá, že by se cítil v časové tísni. Při každém návratu do práce je konfrontován skupinou manažerů (asi z konkurenčního vysílání hlavních zpráv), a opět v atmosféře pátrání po zbytečných zaměstnancích a snaze udělat poslední obálku je ve stresu leda tak divák. To nemá s realitou nic společného, takže jaké kouzlo obyčejnosti. A k závěrečné proměně by stačila i jediná cesta, jen kdyby dostala větší prostor. Podobně tak s rodinou, jeho osobním životem a vztahem k Cheryl atd. ()

tom173

Tohle měla být moje srdeční záležitost, ale nestalo se. I tak ale skvělý film s úžasným soundtrackem a s pár nezapomenutelnými scénami. ()

ZZZHarry odpad!

Šel jsem s očekáváním,zábavného, nenáročného filmu. Víc jsem nečekal. A ani to se nesplnilo. Nenáročný byl, jde totiž o celovečerní reklamu na časopis Life, Matize a počítače Dell. Kromě pár krásných záběrů severské přírody a cca 30ti sekund humoru opilého pilota vrtulníku je to slátanina o ničem, zbytečně dlouhá s typicky americkým kýčovitým happy endem. Označil jsem jako odpad, protože jsem dlouho neviděl nic horšího a nebýt dobré společnosti, kterou jsem s sebou v kině měl, považoval bych shlédnutí filmu za zcela promarněný čas. ()

PF 2014

PF 2014