Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

Kactaa

Nádherná atmosféra, nádherná příroda, krásný příběh. Nejlepší film Bena Stillera co jsem viděla. Nemám co jiného říct. Z kina jsem odcházela plná dojmů... ()

papez12

Tento na prvý pohľad možno nezaujímavý a nezáživný, ba až nudný film ponúka OVEĽA OVEĽA viac, než sa dá spoznať z traileru alebo z popisu filmu. Aj keď to možno pôsobí ako nudná blbosť, tak opak je pravdou, čo dokazuje, že v ňom hrá SEAN PENN (aj keď malú v rámci filmu a obrazovky, ale veľkú úlohu v rámci príbehu). Jediná vec, ktorá sa dá s určitosťou tvrdiť je tá, že toto je najlepší Stillerov film bez debaty, a to či už herecky alebo režisérsky. Avšak tento film má dve zásadné chyby - 1. Neskutočne ZLÝ trailer!!!!!!! 2. slabú reklamu..... Keby mal tento film trailer ako príšerný prepadák Hon na Čarodejnice (s N.Cage-om) a keby mal reklamu aspoň z polky takú ako Hobbit, tak by kiná a parkoviská pred kinom praskali... Fakt z traileru tento film nevyzerá nijak extra zaujímavo, ale vlastne spraviť trailer k takémuto filmu je ťažké. To musíte vidieť. Som si istý, že divák s vkusom a aj náročný divák tento film ocení, no tí z Vás čo uprednostňujete komédie ako Grown ups s A. Sandlerom alebo skôr zombícké rezanice, tak tým toto príde jak brak. Faktom je, že tento film vie pozdvihnúť ducha. Ja som rád, že som nedal na trailer, ale že som proste išiel na to a bola to správna voľba a výborný kultúrny zážitok. Mimochodom má to všetko od komédie až po krásnu prírodu Islandu. 90% ()

kalerme

Osvěžující a vtipná komedie, co má hlavu a patu s notnou dávkou úžasné scenérie z Grónska, Islandu a Himalájí. "Where do we land?" - "We don´t...you have to jump (into the water). Go, go, go, jump now! Go, go, go... - No, I meant the other boat!" :-) ()

gagun

Musím se přiznat, že jsem filmu s Benem Stillerem vůbec, ale vůbec nevěřil. Gigantický šok pro mě nastal už v prvních minutách filmu- žádné hloupé grimasy, křik na diváka "Směj se vole, teď se směj", žádné rádoby srandičky. Na vtip si tu vyčkáte, ale nenudíte naopak hltáte každou vteřinu, každý okamžik nudného života Waltera, který chce být něčím víc. ______________Šediny se na dokonalém Benovi podepsali neskutečným skokem z trapných komedií do kategorie A++++. A abych nezůstal jen u něj-Kristen Wiig krasavice s inteligentním vzhledem nepřesmaženého makeupu, která je sladce normální. Adam Scott, kterému by jste 4 křížky nehádali, je tak na "přesdžku" moderně manažerský, až je to skvělé. A Sean Penn- čekal jsem nějakého super extra hrdinu, ale Walter potká normálního cestovala s krásným životním přesvědčením za dokonalé chvíle, kterou si nechá jen pro sebe. ---------------------------------Od chvíle kdy přestal Mitty snít jsem si byl jist koncem a následným dělením hodnocení dvěma, ale co se probůh nestalo-nehappyend- vše co prožil bylo další snění se neudál. Pro mě komedie v TOP 5- 95% ()

mellon.a

Tomu filmu chyběly písně. Jako muzikál by byl možná smysluplnější. Takhle je neustále kožený výraz Bena Stillera, jeho hladké proplouvání jakýmikoliv nástrahami a celkově barvotisková atmosféra filmu dost k nesnesení. ()

EricNor

Bene Stillere děkuji. Doufám, že si tvůj film na sebe vydělá a vydělá dost navíc, abys mohl točit další filmy. Moc jsem tě nemusel, ale dostali jsi mě tím, jak jsi svůj film krásně, nápaditě, vtipně a citlivě natočil. A taky výborně hraješ. Z nesmělého neurotika do vyrovnaného chlapíka - a je to vidět. A mám rád hezký vobrázky. No a taky jsem nemusel Seana Penna, ale tady má charismatu jako Javkulatysyja, či jak se to vyslovuje, popela. S hvězdičkama počkám, až se to usadí. ()

Angel99

Tak já nevím, myslela jsem, že to pro mne bude film roku, ale nestalo se.. Dám na pocit při odchodu z kina, zda tam bylo něco, nad čím přemýšlet, ale asi jsem dál, protože, to, co tam bylo jako myšlenka roku.. žít přítomným okamžikem..TEĎ..nebát se, být spontánní, radovat se z maličkostí,neposr. se z autority, to je pro mne zcela běžná věc..Tady můžu pouze vyzdvihnout herecký výkon hl. představitele, záběry přírody a plus hudbu ve filmu. Jinak mi tento film až moc nedal...tudíž pouze 3* ()

pelewi

Skvelý film, skoro ako novší Forrest Gump akurát v skromnejšom a o trošku vtipnejšom podaní. Najprv som pozeral že čo to je za "haluz" ale nesklamal ma. 5/5 ()

Isognomostom

Nezklamalo, ohromně nadchlo! Po pěti letech focení stovek snímků stejných záběrů jsem sama nedávno přišla na to nesdělitelné kouzlo některých míst a okamžiků. Film se mi naprosto strefil do nálady a co nejdřív rozšíří mou stálou filmotéku. Pro fotografy a milovníky jemné poetiky vřele doporučuju. A hudba je velkolepě lahodná! SPOILER P.S. kdyby jeden dialog nebyl strašně rychlý, tak máte i šanci naučit se několik zřejmě dost drsných islandských nadávek. :-) Mimochodem, Ben Stiller jako chlap krásně dozrává a chvílemi má ohromné charisma... ááách ... snad si po této roli vyhlédne další slušivou - radost se na něj koukat... :-) ()

Tomatec

Idiotů a kreténů je konec Bene, ...jak já ho nesnášel. Stiller zvážněl a sedí mu to moc, sem tam nějaký šediny, ty vole to mám už taky! No krásně se na to kouká, hlavně, že nekoktal při rozhovoru s Cheryl. Scéna z greenland helicopter baru je famózní, jako ostatně ještě pár jiných. ()

w31rd0

Vcelku predvidatelna, ale feel-good a mistama hodne vtipna "komedie", kterou tahne nahoru prekvapive civilni Stiller. Forresta, kterymu se mistama dost podoba, ale nedohoni ani z kopce na skateboardu. ()

eaglestar

O čem to kecáte? Jakej instagram, co to zas sakrakrucinálhimlhergotdonrvetr je?! Já jenom vím, že se mi to líbilo tečka ()

lupik84

Další příběh o životní cestě. V podání Bena Stillera nemá chybu. Výborná hudba, originální exteriéry a neodhadnutelná příběhová linie dělají tento film jedním z nejlepších počinů tohoto roku. ()

Major776

ÓÓÓÓÓ jak jednoduché. Pokud jste zaměstnancem jakékoliv firmy a jste 16 let zavřený kdesi dolů v temném skladu, příliš si nevěříte, jste v podstatě ideálním námětem na scénář filmu, ve kterém nehrají žádnou roli peníze, protože třeba let na Island je jen za 84 dolarů. Když vám ještě k tomu funguje bujná fantazie, můžete si představovat absolutně všechny životní situace tak jak by vám vyhovovaly. Bohužel zde nefunguje vůbec nic. Ani moment překvapení. Vše je tušitelné dopředu a takto to v životě opravdu nechodí. To jen zas někdo chtěl ukázat jak každý Jouda z temné místnosti je vyjímečný tím, že má barvitou fantazii. A bohužel ani zfilmovaná představa nemá žádnou sílu už jen proto, že víte, že je to jen představa. Příběh je fádní, nezajímavý a ani ony zmiňované představy mu nepomůžou. Maximálně v délce stopáže. A opět se jen potvrdilo, že štěstí má každý přímo před nosem, ale díky pokřivenému a pokryteckému současnému životu jej klidně hodíme do koše, aniž bychom to jen tušili. (Jedna hvězda za úvodní skok!) ()

Ftrider

Tak pro mě jedno z největších překvapení roku. Opravdu velmi oceňuji herce, kteří dokáží udělat krok ze svého zaškatulkování a ono se to následně povede. Po Sandlerovi a jeho mnohem vážnějším Volání o pomoc řadím tento snímek mezi mé best. Navíc soundtrack také za 100%. ()

sopik

Musím říct, že tento film přesně ukazuje dnešní společnost jak je špatná. Jak místo činu se pouze zasníváme do snu, kde jsme superhrdinové. Nebo jak hledáme ženu na seznamce i když pracuje s námi. Nemůžu říct že se mi film úplně líbil.(Je pravda, že díky známým kteří ho velmi doporučovali a tak jsem velmi očekával)Byl to takový příjemný film avšak asi už bych ho znova vidět nepotřeboval. Místo toho aby se tne film více přiblížil k lidem a ukázal jak by měli žít, tak to ukazuje trošku scifi(útok žraloka,výbuch sopky a utíkání od oblaku a taky jak bez tréninku a přípravy vyšlapávat v Himalájí a dát si to jako jednu pohodičku).Místo aby ukázali jak i normální člověk může změnit sebe a trošku přispět do tohoto světa :-) Nebo aspoň to by se k tomuto příběhu hodilo podle mě :) ()

Gergy279

Podla mojho nazoru asi jeden z najlepsich filmov Bena Stillera. Uplne jednoduchy pribeh, z ktoreho sa vyklulo zaujimave dobrodruzstvo. Po videni filmu v kine neuveritelna chut cestovat :) ()

hajner

Skvelý príbeh, úžasná atmosféra a napodiv excelentná réžia, robí z tohto snímku môjho favorita na blížiacich sa cenách akadémie. A scéna s lietadlom a nástup doň ma absolútne dostala. Skvelé len tak ďalej Ben. ()

Bertramm

Plnej počet za Space Oddity. I kdyby zbytek stál za prd (jakože nestál) tak za tuhle grónskou scénku dávám plnou palbu. Moc příjemný a nic jinýho nikomu poslední dobou nedoporučuji.... ()

PF 2014

PF 2014