Reklama

Reklama

Hanebný pancharti

  • USA Inglourious Basterds (více)
Trailer 1
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Začátek Hanebných panchartů zastihuje Shosannu Dreyfus (Mélanie Laurent) v Němci okupované Francii, kde před jejíma očima nacistický důstojník Hans Landa (Christoph Waltz) vyvraždil její rodinu. Shosanna se štěstím uniká do Paříže a ukrývá se tu pod novou identitou majitelky a provozovatelky biografu. Na jiném místě v Evropě se pod vedením poručíka Aldo Rainea (Brad Pitt) formuje skupina židovských vojáků s cílem nemilosrdně mstít činy nacistů a šířit mezi nimi strach. K Aldově "Panchartům", jak si sami říkají, se přidává i německá herečka a britská tajná agentka Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger), jež má za úkol svrhnout vedoucí představitele Třetí říše. A v šeru promítací kabiny zatím Shosanna spřádá vlastní plán odplaty... (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Murdock: Stará písnička. Já sem něco četl, tak se mýlím, tys viděl Tarantina, tak máš pravdu. Myslím, že neblábolím, ale to je k velkýmu kulovýmu, protože ty si zřejmě vojenský operace představuješ jako kombinaci Ramba s Kam orli nelétají. Připojuju se k dotazu MrCreosote. Pěknej novej rok, a doufám, že po tobě někdo nebude chtít zoufale důležitou informaci :))

jardariha

jardariha (hodnocení, recenze)

Režisérův svět a jeho pravidla, správně. A buď se mi to líbí, nebo ne. Řešit takový ptákoviny nemá podle mýho smysl.

erl

erl (hodnocení, recenze)

Tolik píčusu se tu řeší! Režisérův svět a jeho pravidla! Toť vše.

Murdock

Murdock (hodnocení, recenze)

flanker: to jsou fakt blaboly, dej pokoj s Harrym :) zajimalo by me u kolika muceni jsi byl ty vsevede...pockej, zapomnel jsem ze jsi o tom cetl mnoho fundovanych knih :) myslim, ze nekdo jinej tady moc cte a malo mysli chlape..zkus pri tom cteni zapojovat i vlastni rozum at nemusis porad papouskovat veci ktery si ani neumis prebrat

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Murdock: Za prvé málokdy je potřeba fanatickýho SS mana vyslýchat kvuli informacím (pokud by nějaká vojenská operace měla záviset jenom na tom, bylo by asi něco hodně špatně) a za druhý to o spolehlivosti platí úplně stejně. Moc koukáš na Drsnýho Harryho. Informace získaná mučením je naprosto nespolehlivá a nedůvěryhodná. Ono se mučení koneckonců nepoužívalo jen na čarodějnice, ale bylo běžnou vyšetřovací metodou až do doby osvícenství. A samozřejmě že do dneška i v řadě "civilizovanejch" zemí se to děje (Adéla ještě nevečeřela, komisař Ledvina: "No vona pořádná nakládačka taky udělá svý"). Jenže za a) naprostá většina lidí řekne cokoli (bez ohledu na fanatismus, a jak jsem už jednou byl pravil, i do SS se koncem války odvádělo úplně nornálně jako do armády), za b) pak se rovnou můžeš přejmenovat na Gestapo.:)

Murdock

Murdock (hodnocení, recenze)

flanker: ja vedel ze vytahnes carodejnicky procesy :) a jak bys zjistoval od fanatickejch ss-manu info ty? vzal je jako valecny zajatce, poskytl jim stravu, lekarskou pomoc, strechu nad hlavou a videohry a doufal ze ve stavu blazenyho stesti ti vsechno vyslepici? :) koukas na valku moc pravnickejma ocima..zkus koukat spis ocima praktickejma..oni cely carodejnicky procesy byly o necem jinym..tam jsi chtel z lidi dostat co nevedej a co neni pravda, ale z vojaka chces dostat info co vi a vetsinou to pak i rad rekne..cili neplet jabka s hruskama :)

moviefilm

moviefilm (hodnocení, recenze)

Charon:Ty si túto diskusiu prevrátil úplne inam. Začal si sa podrobne venovať tým 20%, ale zvyšok boli zaručene nevinní ľudia plniaci rozkazy... mm13:Pri Tarantinovi som sa išiel zabaviť. Ale baviť sa z vojny mi príde dosť neseriozne...

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

A keď budem chcieť na TÚTO tému film, tak si pustím napríklad aktuálne Predčítača... nie nového Tarantina...

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Charon11: Na téma viny a neviny řadové populace je snad nejlepší úvaha v knížce Oběd s Adenauerem od Dušana Hamšíka. Je to soubor šesti reportáží z Německa 60. let a v jedné z nich jsou úvahy v souvislosti s v té době probíhajícím procesem s několika válečnými zločinci.

Charon11

Charon11 (hodnocení, recenze)

moviefilm: Souhlasím! Obsaďte město, postřílejte zajatce, zabavte zásoby,...to chápu. Ale, že někdo dělal dozorce v koncentráku, byl v SS, byl v gestapu (a že to muselo být Němců), a cítí se nevinný (já nic to byly rozkazy) to nepochopím. Chápu vojáky wermachtu, že plnili rozkazy. Ale všechna ta zvěrstva co udělali za války Němci se sama neudělala. Naženu vesničany do stodoly a zapálím. Trhám zlaté zuby vězňům v koncetráku, provádím na nich pokusy, brutálně vyslýchám chycené členy odboje..... Něco jiného je, že mlčící většina za totality tolerovala nespravedlnost a omezování lidských práv ve jménu vlastního prospěchu a něco jiného je upalovat vesničany ve stodole....a dost nemá to cenu.QT tu scénu použil k tomu, aby šokoval a rozhodně né proto aby se u toho někdo sexuálně ukájel......možná se tací najdou ale to je jistě část diváků, pro které to tam QT nedal.

CheGuevara

CheGuevara (hodnocení, recenze)

Vezměme taky v úvahu, že ta scéna přichází po první kapitole s Šošanou. Jako kontrast a vystřízlivění to funguje zcela dokonale. ;)

moviefilm

moviefilm (hodnocení, recenze)

Charon:Hovorí sa, že dobrý vojak nerozmýšľa, on plní. Oni jednoducho plnili rozkazy a určite si uvedomovali, že to, čo robia nie je správne, ale v snahe zachrániť svoj život ukončili iný.

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

mm13: Mě je z jeho filmů vážně fyzicky špatně, proto jsem vlastně žádnej nebyl schopnej dokoukat. Přitom pokud jsem registroval reakce diváctva, mnoha ten styl (včetně násilí) kůl připadal (to s tim sexuálnim vyžitim QT je moje doměnka, prostě mi přijde, že normální člověk to tak natočit nemůže).

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

flanker.27 - Prepáč, ale to je fakt divné, mne by ani vo sne nenapadlo, že by tie scény násilia v Tarantinových filmoch (v tomto zvlášť) mali pôsobiť kúlovo či dokonca sexuálne stimulujúco... niečo tu nebude v poriadku s niekým iným.
Čo sa týka kontraproduktivity, tak bastardi operujú od polovice roka 1944, kedy už Nemci besneli tak či tak a západnú spojeneckú ofenzívu takýmito demoralizujúcimi výpadmi umocňujú... v rámci filmového sveta ako ho Trantino vykresľuje (a pripomínam že sa pohybujeme v prostredí 2. svetovej vojny ako filmového žánru, nie historickej udalosti) je to úplne v poriadku. hrabkáš sa v inom pieskovisku.
...a začínam byť unavený.

MrCreosote

MrCreosote (hodnocení, recenze)

Charon11: Pitomost, to bys pak mohl rovnou říct, že u nás v Československu se těch 60-70% lidí aktivně podílelo na vládě komunistů.

Charon11

Charon11 (hodnocení, recenze)

moviefilm : To nemyslíš vážně! To je to co mi vadí celé Německo hailovalo a když přišli spojenci, tak všechny nutil pan Hitler. Oni nic, nevěděli o koncentrácích, o zabrání Sudet, o vraždění Poláků, o pálení vesnic na Ukrajině. Oni nic oni jen dělali co museli.... blbost! Těch co se jen vezli a nesouhlasili, no dejme tomu 30-40% ostatní se aktivně podíleli!

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Murdock: Už jsi něco slyšel o čarodějnických procesech? O vynucování přiznání? Naprostá většina lidí řekne cokoli, jen aby se zachránila, taková informace je naprosto na hovno. Nesmíš moc koukat na Drsnýho Harryho a spol. :)))
mm13: Eště jednou a naposledy. Bez ohledu na reálie tohohle konkrétního filmu QT na mě působí tak, že bezuzdný násilí mu dělá takřka sexuálně dobře. Kromě toho provádět takovou akci (bez ohledu na to, že by v reálu tahle trapná parta byla pochytaná za pět minut) bylo naprosto nesmyslný. Když se odečtou věci jako nějaký ženevský konvence apod., který západní spojenci jakeš takeš dodržovali, bylo by to naprosto kontraproduktivní, protože takový útoky akorát alarmujou a v reálu by vedly maximálně k represím a reciprocitě. Celkem věřím, že u Němců by to reálně mohlo vést i k popravování zajatců popř. vzetí jich coby rukojmí (ono prostřednictvím zajatců se obě strany dost držely v šachu BTW).

Příspěvek byl smazán administrátorem.

TaanStari

TaanStari (hodnocení, recenze)

Murdock: Jo... v kazdy parte a v armade zvlast se najdou lidi co maj radost z vrazdeni. A Tarantino nám je podsouvá jako "ty hodný".

moviefilm

moviefilm (hodnocení, recenze)

Dobre, dobre, prestávam. Podľa mňa je sranda z vojny neseriozna a nevhodná. Dal som 4*, takže sa mi ten film páčil, ale jedna vec mi vadila...Ale naozaj prestávam.

moviefilm

moviefilm (hodnocení, recenze)

Tak to trochu zvrátený názor. 80% z nich bolo nútených robiť to, čo robili...

Murdock

Murdock (hodnocení, recenze)

informace ziskana mucenim je nespolehliva..to je nekde napsany? :) a co se tyce toho ze vojak byl statecnej a mel rodinu a byl odvaznej a zabili ho brutalne a bla bla bla..proste to byl SS-man a hotovo..driv vedli valky vojaci a dneska pravnici :) a fakt nevim proc si myslet ze vojaci jedny zeme byli nejak moralnejsi nez ty druhy..v kazdy parte a v armade zvlast se najdou lidi co maj radost z vrazdeni tak proc to zakrejvat..

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

lenže uvádzaš ten citát v súvislosti s preberanou scénou... toto je film o pomste... a zároveň to nie je film, ktorý by pomstu oslavoval, takmer bez výnimky si to tu všetci vo finále nepekne vyžerú... preto stále nechápem - kde je aký problém?

Související novinky

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Režisér Podfu(c)ku či Gentlemanů Guy Ritchie si zdá se vyhlídl svůj příští projekt. Britský filmař se čerstvě upsal režii snímku Ministry of Ungentlemanly Warfare pro studio Paramount. Kromě režie se… (více)

Jeremy Irons ve filmu o Mnichovské dohodě

Jeremy Irons ve filmu o Mnichovské dohodě

04.11.2020

Netflix obsadil první herce do chystané adaptace knihy Mnichov, jež není nijak spjatá se stejnojmenným filmem Stevena Spielberga z roku 2005. V novém snímku, který vychází z bestselleru spisovatele… (více)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (více)

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019

Okolo nového snímku Quentina Tarantina (Pulp Fiction) je po premiéře na festivalu v Cannes dost rušno. Většina recenzentů film chválí, našli se ale i tací, které neoslnil režisérův přístup k ženským… (více)

Reklama

Reklama