Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Diskuze

šlajs (hodnocení, recenze)

Eodeon: Podívej se pěkně do minulosti. (26.1.) na naše příspěvky. Já jsem napsal co se mi nelíbí a ty jsi mě urazil tím, že velkohubě kritizuji a píšu blbosti. Tak kdo tady někomu vnucuje svoje názory. V dalším svém příspěvku mi dokonce vyhrožuješ, ale to budu brát jako vtip. No a co se týká toho manhattana, tak to jsem si dovolil jen proto, že ho znám. Takže si to ujasni a končím tuto nesmyslnou diskusi s lidma, kteří nedokážou přijmout i jiný názor než svůj vlastní.

šlajs (hodnocení, recenze)

Eodeon: Přesně o takových mluvím. Pokud se to někomu nelíbí tak má hned špatný obrázek.Mikesz__ff: Ten tvůj poslední komentář mě hodně rozesmál. Teď to nemyslím zle. To že jsi mě nazval magorem jsem asi přehlídl. A s tím newyorčanem mě to taky pobavilo. S tím, že mám z čsfd zase moc nesouhlasím. Když se podíváš jak to začalo, tak uvidíš kdo začal. Já jsem jen vyjádřil svůj názor na tento film (že je o ničem). Bohužel to tak cítím a nikdo s tím nic neudělá. A kolegové Eodeon a newyorčan :-) se hned začali navážet jak to jen můžu říct, vždyť to je dílo od mistra Tarantina.

Carodej_pes (hodnocení, recenze)

šlajs má z csfd dobrou prd*el. Mě má za chlapce s čepicí, přestože jsem ho nazval magorem, a newyorčana se snaží vytočit do červenýho. Ne, tomu klukovi nejde o film. :D Ale rád se tu zas přijdu pobavit.

Manhattan (hodnocení, recenze)

šlajs : tak teď jsi mě vážně dostal kdybych tebe ty... neznal, ale klidně mě diskredituj ať si udělají lidé o tobě obrázek.

šlajs (hodnocení, recenze)

Manhattan: Chlapče ty už raději nic nepiš. Snažíš se hodit plno slov do věty, ale vůbec to nedává hlavu ani patu. Podle tebe ten kdo hodnotí filmy podle traileru je fanatik? Opět tě odkážu aby sis našel význam slova. Pro mě Kill Bill odpad je. Stačí? Nevidím totiž nic co by mě mělo bavit na filmu, kde pro hlavní hrdinku neplatí gravitace a zabije 80 chlapů během jednoho souboje.
PS: už mi přestaň do pošty psát, že jsi teplouš! To nemá s touhle diskusí nic společného. Myslím to vážně.

Manhattan (hodnocení, recenze)

šlajs : jde vidět že fanatismus asi není na mojí straně , já totiž filmy nehodnotím podle traileru narozdíl od tebe, víš ono to chce některé ty dílka pochopit a podívat se na ně. Nebudu radši ani psát o tom tvojem hodnocení protože to vyloženě nemá smysl, ale tak ti tu prubnu něco od boku Kill Bill si myslím není odpadní film, nebo snad je?(stačí jedno slovo )

Carodej_pes (hodnocení, recenze)

šlajs: jediný film, o kterém si myslím, že je stoprocentní, je Vesmírná odysea. (po shlédnutí Stalkera jsem si o něm myslel totéž, ale viděl jsem to narozdíl od Odysey jen jednou, takže zatím si to bez pochybností myslím jen o ní) Já psal o kvalitě obecně. Tarantina jsem nikdy neměl chuť hodnotit procenty. Přijde mi, že tvoří něco závratně jiného, než všichni ostatní. Chce, aby jeho tvorba měla nádech nějakého laciného béčka. Je to takový ten přístup, jako když dnes někdo natočí černobílý film. Takový člověk se vrací v čase. Tarnatino se vrací v kvalitě. A tím je naprosto jedinečný. (teda, pro mě - ve filmovém umění se tak detailně, jako třeba Kokeš, nevyznám, možná existuje i druhý Tarantino:-) Tím chci říct, že jeho filmy si nehrajou na žádnou čistou filmařinu, jako třeba ty od Kubricka. Nevím, jak je ohodnotit procenty, ale hvězdičky, případné nastčení filmu do topky, to je adekvátní. A nejdůležitější ze všeho je vidět ty jeho kousky v kině - tedy v prostředí, na které jsou primárně stavěny. Má to jiný kouzlo, než si to pouštět doma na televizi nebo v počítači. (kouzlo, né že by to ovlivňovalo udělování hvězdiček)

šlajs (hodnocení, recenze)

Mikesz__ff: To mi jako chceš říct, že všechno co udělal je stoprocentní? A pokud nedokážeš připustit fakt, že někdy se může stát něco, že to nevyjde na 100%, tak potom patříš do té skupiny fanatiků. Je spousta dobrých režisérů, kteří udělali vynikající filmy, ale udělali i nějaké špatné. A pokud vy jako fandové to nevidíte a jste zfanatizovaní a zaslepení, tak to je to o čem mluvím. V komentářích je plno lidí, kterým se Tarantinova tvorba líbí a dokážou říct, že toto bylo slabé. A to je ono, dokážou přijmout ten fakt.Manhattan: Ty mě bavíš. Ty asi budeš český Tarantino, protože na normální věc odpovíš blbostí. Já nevím jak mám podložit argumentama, že se mi to nelíbí. Prostě ti na to bude muset stačit moje slovo. A to, že s PF operuju pořád je argument, protože tím vyvracím něco co jsi napsal dříve. Zkus si vyhledat v slovníku co je argument a teprve potom tady něco napiš.
PS: Manhattan je typický příklad zfanatizování. Někdo něco řekne, ale on to nevidí, neví co na to říct, tak si pořád mele svoje. A když mu zase někdo něco řekne, tak mluví o něčem jiném. Rozhlédni se kolem sebe.V této diskusi se mi líbí názory Mikesz__ff, i když jsou rozdílné, ale je vidět, že chlapec má pod čepicí. Potom, kdo tady ještě má normální argumenty jsou moviefilm a MrCreosote a vBaker. Z komentářů arachneuss a cival.

Carodej_pes (hodnocení, recenze)

šlajs: přesně na tohle jsem čekal:
"Drtivá většina lidí tady je udělaná do Tarantina, takže nedokáže přijmout fakt, že se to někomu nelíbí. Takoví lidi jen když vidí jméno Tarantino, tak je jasné že film dostane 5 hvězd aniž by ho viděli. Prostě to jméno je zfanatizuje a udělají vše. Kdyby byl Tarantino podepsaný pod Playgirls II, tak okamžitě změní hodnocení z odpadu na 5 hvězd."
Ty si jeden z těch magorů, kteří nedokáží pochopit, že umělecký úspěch si filmaři, hudebníci atd. nevyslouží kvůli tomu, jak kvalitně se prezentují na začátku své kariéry. Pravda, každého člověka to občas napadne. Jsou i výjimky, na které to snad i platí. Výjimky, potvrzující pravidlo, že kdyby umělec zkysnul a nedělal by kvalitní věci, tak od něho všichni dají ruce pryč. To snad ani není pravidlo, to je prostě normální věc. Ty nedokážeš zkousnout normální věc. O tom je život. Když Tarantinovi závidíš, jak je dobrej, tak záviď dál. Mě ani ostatním radost ze sledování jeho filmů nezkazíš. Jediné, co tím natropíš, je bordel v diskuzi, protože lidi baví se hádat.

Manhattan (hodnocení, recenze)

šlajs : hlavně že ty máš podložené argumenty, a stím Pf operuješ pořád, tak že to ani vlastně není argument, je to k smích.

šlajs (hodnocení, recenze)

Manhattan: Jak to můžeš vědět? A podívej se, že ne všem filmům od Tarantina jsem dal odpad. Třeba Pulp Fiction jsem dal 5. Takže pokud nemáš podložené argumenty, tak se nepouštěj do diskuse.Eodeon: jaké blbosti? To ty meleš blbosti. Prostě když se mi nelíbí dialogy a děj, tak to řeknu a nebudu přemýšlet jestli nějaký Pepík nebo Frantík to považuje za blbosti. Nebudu si říkat, aha pro něj to je blbost tak to rychle musím vymyslet něco jiného aby to přijal. Třeba že byla gramatická chyba v titulcích. Prosím tě nejsem sám komu to tak připadá a to tvrdí i někteří, kteří mají rádi jeho tvorbu. A je vidět, že asi patříš do skupiny Tarantino automaticky = 5 hvězd.

Manhattan (hodnocení, recenze)

šlajs : ty dáš odpad když vidíš příjmení Trantino nebo Rodriguez aniž bys to viděl, ty vyvraceči.

šlajs (hodnocení, recenze)

Eodeon: Vidím, že je tady drtivá většina udělaná do Tarantina, takže nedokáže přijmout fakt, že se to někomu nelíbí. Takové lidi znám, kteří jen když vidí jméno Tarantino, tak je jasné že film dostane 5 hvězd aniž by ho viděli. Prostě to jméno je zfanatizuje a udělají vše. Kdyby byl Tarantino podepsaný pod Playgirls II, tak okamžitě změní hodnocení z odpadu na 5 hvězd. Teď mě asi bude vyvracet z omylu, ale věřte, že znám takové. Prostě film se mi nelíbil, bylo to o tom, že jeden mluví o koze a druhý o voze a výborně si rozumí. Asi jako když se baví dva opilci. Očekával jsem děj, který se bude vyvíjet a posouvat kupředu, budou se vyvíjet postavy a bude to i akční, když už to je ze 2. sv. války, a když nám to bylo předkládáno na traileru. Místo toho jsem dostal "vysvětlení" o čem je daná kapitola a potom se v té kapitole 20 minut nic neděje. Jen kecy bez smyslu. Tak to vidím já a prosím nepřesvědčujte mě, že to bylo jinak. Každý má svůj styl. Já zase nekritizuji, že se vám nelíbí můj oblíbený film. Vynikající komentáře: arachneuss a cival.

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

MrCreosote: Mňa zase iba pri Panchartoch tie dialógy bavili, prišli mi celkom zaujímavé a originálne. Nevidel som moc Tarantinových filmoch, ale pri Auto zabijak mi tie dialógy prišli neskutočne nudné, pri Pulp Fiction zase také úplne obyčajné, tam nechápem to označenie, že je plný gniálnych dialógov. No a Oba Kill Bill tiež iba priemerné. Takže z tých piatich filmov, čo som od Tarantina videl mi iba Pancharti prišli dialógovo zaujímaví.

CheGuevara

CheGuevara (hodnocení, recenze)

Popravdě, nechat se oblafnout trailery není nic čím by se měl člověk chlubit. Šak se tady všichni nabonzujte. :-)

MrCreosote

MrCreosote (hodnocení, recenze)

Bohužel začínám zjišťovat, že Tarantino ten svůj talent pro psaní dialogů začíná pomalu, ale jistě ztrácet. Začalo to s Death Proof a pokračuje to Pancharty. Pokud mě ale svým dalším filmem vyvede z omylu, milerád změním svůj názor.

Renton

Renton (hodnocení, recenze)

Co je to zas za naivní úvahy? Valná většina trailerů je zkreslujících! Zejména to platí pro "akční filmy" protože na prostoru dvou minut dostanete nadpoloviční porci akce, ale jen naivka by čekal, že na celkové stopáži bude poměr stejný..
Navíc, jen v Českých kinech (a to ještě jen za rok 2009) došlo na Bastardy vynikajících 247 017 diváků (celkově desáté místo, já sám tam mám dva zářezy:-)) a určitě nepředpokládáte, že to bylo pouze na základě "akčního traileru."
Tarantino je zavedený tvůrce s osobitým stylem a obrovským talentem zejména pro psaní dialogů (takže se nedivte, že se v jeho filmech hoooodně mluví) a v tomto mustru je bez odchylek. Opět excelentní.

šlajs (hodnocení, recenze)

vBaker: jestli to je něco na mě, tak nechápu co jsi tím chtěl říct.

vBaker

vBaker (hodnocení, recenze)

lidi tedy ještě tleskají tomu, že se nechali oklamat.. opravdu super

šlajs (hodnocení, recenze)

moviefilm: přesně tak, z traileru to vypadalo jako akční film a místo toho jsme dostali debatní kroužek. Kdyby ukázal o čem to doopravdy bude, tak to uvidí jen polovina lidí a to by z jeho strany nebyl moc chytrý tah.Eodeon: je pěkné co všechno jsi vyjmenoval a že nejsou o ničem. Možná máš pravdu. Má to děj, který se vejde do dvou minut vyprávění, ale 150 minut filmu je hodně, ale hodně nad limit. Takže film v konečném důsledku bylo pro mě zbytečné natahování. Kdyby to mělo tak 80 minut mohlo to být lepší.

CheGuevara

CheGuevara (hodnocení, recenze)

Sorko, hoši, ale Inglorius Basterds je přesně to, co nám Quentin slíbil. A to Tenkrát na západě za druhý světový. A za to obrovský dík.

Charon11

Charon11 (hodnocení, recenze)

Mikesz__ff: Pro mě je Tenkrát na západě srdcovka a IB taky. Pokud bych měl vybírat tak větší srdcovka je Tenkrát na západě a to jsem sklaní fanda Tarantina. Prostě to jde velmi těžko srovnávat.

Carodej_pes (hodnocení, recenze)

Vinnetua znám kvůli tatovi, ho to vždycky bralo. Já to nenáviděl ale už odmala. Tenkrát na západě jsem viděl a to mě utvrdilo v tom, že na westerny prostě nejsem stavěný, protože ten film mi přišel maximálně nezajímavý (ne vysloveně špatný, jen naprosto zbytečný). Jediný western co jsem dokázal snést byly Mladé pušky. U toho jsem se i docela bavil.

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019