Reklama

Reklama

Hanebný pancharti

  • USA Inglourious Basterds (více)
Trailer 1
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Začátek Hanebných panchartů zastihuje Shosannu Dreyfus (Mélanie Laurent) v Němci okupované Francii, kde před jejíma očima nacistický důstojník Hans Landa (Christoph Waltz) vyvraždil její rodinu. Shosanna se štěstím uniká do Paříže a ukrývá se tu pod novou identitou majitelky a provozovatelky biografu. Na jiném místě v Evropě se pod vedením poručíka Aldo Rainea (Brad Pitt) formuje skupina židovských vojáků s cílem nemilosrdně mstít činy nacistů a šířit mezi nimi strach. K Aldově "Panchartům", jak si sami říkají, se přidává i německá herečka a britská tajná agentka Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger), jež má za úkol svrhnout vedoucí představitele Třetí říše. A v šeru promítací kabiny zatím Shosanna spřádá vlastní plán odplaty... (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

takže sa môžme oblúkom vrátiť ku konštatovaniu, že to išlo mimo teba ;-)

hororwatch

hororwatch (hodnocení, recenze)

no, popravde tahle premyslim spise u filmu Sci-fi typu.... co kdyby? a proc? apod. otazky. U toho filmu je sice hezke premyslet o tom co mel za moznosti a co udelal, ale je to jen film...Premyslel bych spise u hodnotneho historickeho snimku o tom , co bylo za moznosti a co se stalo doopravdy. U teto parodicke podoby sem se snazil jen bavit reziserovym vyobrazenim , ale nejak mi to 3/4 filmu moc neslo.

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Tebe sa ako divákovi ľahko hodnotí, že ten jeho plán bol vo finále naivný. Landa sám ale nemal veľkú šancu odhadnúť Aldovu reakciu a keby aj, nič iné než risknúť mu ani nezostávalo. Bol koniec, zachoval sa práveže veľmi triezvo a pragmaticky, za daných okolností brilantne.

fefee

fefee (hodnocení, recenze)

Tarantinove filmy sú absurdné, a práve preto ich môžeš milovať alebo nenávidieť. :P

hororwatch

hororwatch (hodnocení, recenze)

nechapu co myslis tou perlou....Landa byl ocividne zvykly na prisny vojensky rezim rise,asi neocekaval tolik demokratickeho smysleni pri porusovani rozkazu :)

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

hororwatch: fakt to išlo úplne mimo teba, ďalšou perlou čo sa ti podarila je "naivný Landa"

hororwatch

hororwatch (hodnocení, recenze)

Hyena---> presne tak, akorat plytvali talentem nekolika dobrych hercu.... me ty Tarantinovi filmy nekdy prijdou malinko absurdni nektere.

Hyena_15

Hyena_15 (hodnocení, recenze)

preboha coje to zas pseudo pribeh? cele absurdne hlupe nevkusne .. strata casu .clovek o nic nepride ked to neuvidi nikdy .. plno zbytocnich scen a postav.. uplne zbytocni film .. skoda penazi a energie

RexT

RexT (hodnocení, recenze)

Problém je, že při filmu musíte tak trochu vypnout znalosti historie. Rodinu Soshany postřílí na farmě, což by se mohlo stát tak někdy nejdříve na podzim 1940. O několik let (!, ve filmu je to myslím i napsáno, 3, nebo 4?) později ji máme v Paříži. Ale mapa u Hitlera odpovídá tak rmaximálně létu 1942 ....

hororwatch

hororwatch (hodnocení, recenze)

ja Pitta nemam rad a pokud reziser vyberem Pitta sledoval udelat z Rainieho dmouci se pako tak se mu to povedlo....proste jim to tam Landa daval poradne sezrat.. pak to dal nakonci sezrat najivnimu Lanodvi zas Aldou

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

no v tejto konkrétnej scéne si z nich uťahuje riadne a evidentne sa baví... ja ale zase nechápem, odkiaľ ten pocit, že je Raine namyslený...???

Ryan97

Ryan97 (hodnocení, recenze)

Landa si dělal s Raineho srandu? No, já bych řekl, že to bylo spíš naopak.

hororwatch

hororwatch (hodnocení, recenze)

Tenhle film sel naprosto mimo me a dal bych mu odpad... u filmu jsem vydrzel jen diky ztelesneni postavy Hanse Landy. Nemam proste rad kdyz si nekdo utahuje z historie nebo z jinych filmu parodicky zpusobem.. NEMAM RAD PARODIE. Dve * davam nakonec potom co jsem zjistil, ze posledni ctvrtinka filmu se mi libila pocinaje finalnim vecirkem kde jsem se bavil naprosto tim jak si Landa dela z namysleneho Raina srandu.... :) Jinak Tarantino ma svuj specificky humor, ktery se ne vsem musi zamlouvat(muj pripad).

KloudaSV

KloudaSV (hodnocení, recenze)

Tak tohle mě prostě vzalo, všem přeživším druhé vojny se splnil sen, vidět Hitlera rozstřílenýho na hadry. Z historickýho hlediska film vyznívá absurně, ale vem to čert, to jistě ani Quentin nezamýšlel, film měl spád a vcelku překvapivý konec, nechyběl ani Tarantinův humor, pro mě parádní podívaná.

Murdock

Murdock (hodnocení, recenze)

no hele Russel Crowe ale vypada trochu jinak nez Pitt...a Hanks taky :)

LastWalk

LastWalk (hodnocení, recenze)

On se tady řeší věk ? No za chvíli se tady bude řešit velikost Pittova pohlavního údu...

moviefilm

moviefilm (hodnocení, recenze)

0lie:Ale ja som nikde nepovedal, že je jediný. Je pravda, že nájdem milionkrát horšie prípady, ale aj tu je tomu tak. Ale to je skutočne jedno. P.S.:Či je "špatný" môj názor, alebo tvoj, to je veľmi diskutabilné. Ja si nemyslím, že tvoj názor je "špatný", máš ho predsa rád a je dosť možné, že aj ja by som reagoval podobne. Ale na tom, čo tvrdím ja, tiež bude niečo pravdy. Ale to je jedno. Ty budewš hovoriť svoje a ja zase svoje, takže to je jedno...

0lie

0lie (hodnocení, recenze)

Danny 13 :) a kde se tam mluví o tom kolik jim je? To by tam asi nemusel být i Clooney..Jasse :) absolutně nesouhlasím jeho postava je ve filmu naprosto úměrná věku a sedímu.. Po přečtení spalte o.k ..to je jeden film z tvých deseti? Já chápu co ti vadí, ale Pitt neni ten případ už proto, že v Hollywoodu najdeš milionkrát horší případy to musíš uznat, že to co ti vadí neni u Pitta moc na místě..ale ano Pitt je můj oblíbený herec, ale uznal jsem, že má i špatné role takže objektivní být dokážu..jen tohle co o něm řešíš mi prostě nevnutíš, protože to tak neni, stačí jen když se podívám do jeho filmografie a jeho další film Tree of life to taky řekneš, že je pro něj ta role nevhodná? Hele prdím už na to uznávám máš na něj svůj názor :) špatnýýýý :D tě pic

MrCreosote

MrCreosote (hodnocení, recenze)

moviefilm: Jak pravil woody, Po přečtení spalte je coenovka! To je svět sám pro sebe, kde si ze sebe herci dělají srandu a hrají přitom jako o život. A Pittův blbeček z posilovny je přesně ten případ.

moviefilm

moviefilm (hodnocení, recenze)

0lie:Je to síce padnuté na hlavu, (ale to je celá táto diskusia, vzhľadom na to, že keď niekto niekoho "miluje", tak ho bude stoj čo stoj obhajovať) ale spočítal som počet filmov, ktoré som videl a hral v nch Brad. Je ich 10... Ale je to jedno, nereaguj na mňa, lebo ty jednoducho budeš stále hovoriť svoje, ale mohol by si sa na to pozrieť naozaj objektívne. Tie tri postavy boli v týchto filmoch:Po prečítaní spáľte, Zabitie Jesseho Jamesa..., Dannyho trinástka. Murdock:Russell Crowe napríklad, alebo (ja viem, že sú o niečo straší, ale aj) Tom Hanks, či Daniel Day Lewis. Určite by som ich našiel oveľa viac, ale toto bolo len tak narýchlo... A mne to aj je jedno. Len to bol taký môj postreh. Aj keď, áno, uznám, že mi to už trochu lezie na nervy...

0lie

0lie (hodnocení, recenze)

TaanStari: No Smithovi byla komerční sračka a Trója taky..ale interviu s upírem se mi líbilo! Jak bylo řečeno nájem z čeho platit musí a zbytek filmů co hraje pro svoje potěšení tak musím říct prostě pohoda..já ho nikomu nenutím, ale nemám rád narážky na tu image co mu udělala media od lidí co viděli dva filmy s Pittem a říkají, že hraje samé mladé hezounky :D chápeš? Já jsem nenašel ani jeden film, ve kterém by v poslední době Pitt něco takového hrál tak jsem se jen ptal, které to jsou..a zatím mám jen odpovědi na jeho herecké výkony a nebo náražky tipu buď v klidu, když ho miluješ..ale to pak ať takový člověk neleze do diskuze, ale do sekce Můj názor moje věc aneb polezem si všichni doe..

TaanStari

TaanStari (hodnocení, recenze)

0lie: Já vím, reagoval jsem zároveň i na to "Pitt kromě Smithů hraje všude bravůrně."

Murdock

Murdock (hodnocení, recenze)

moviefilm: hele chytraku...rekni mi ktery herci z Pittovi generace...a myslim slavny herce...hrajou podle tebe umerne svymu veku? Cruise, Dillon? nevim koho presne myslis...ta tvoje teorie ma strasny trhliny...ono uz slovo herec znamena ze hraje takze muze hrat treba nohu od zidle a tobe to muze bejt jedno...

0lie

0lie (hodnocení, recenze)

TaanStari: Okey to ti neberu a nikomu ho nenutím, ale jestli si četl tu diskuzi co tu vedem tak vůbec neřešíme jeho herecké umění, ale to jestli si bere role přiměřené jeho věku..což já říkám, že v jeho případě to je blbost řešit, protože role co bere jsou pro něho v pohodě..Takovej např. ten Grant pořád hraje loveboy přitom už je starý pometlo..

TaanStari

TaanStari (hodnocení, recenze)

0lie: No nesrovnával, Grant si hraje pořád jednu a tu samou hereckou polohu, Pitt je mnohem lepší herec, to je jasný. Jen říkám, že jsou i filmy, kde prostě hraje blbě.

0lie

0lie (hodnocení, recenze)

Ještě jsem nepřišel ani na jednu z těch postav :D to je to oč tu běží..najdu několik dalších herců, kteří jsou na tom odost hůř a tak se ptám proč zrovna Pitt :( ..napiš tři postavy, které máš na mysli? A neboj nejsem z toho zrovna zamrzlej jak puding v ryně..tlak v normě :D

moviefilm

moviefilm (hodnocení, recenze)

0lie:Prosím ťa kľud... :D Napísal som len, že je mi proti srsti, že nie je schopný zahrať jednu postavu, ktorá by bola primeraná jeho veku. Ukľudni sa, každý má svoj názor, tvoj je síce katastrofálne subjektívny, pretože ho doslova miluješ, ale mohol by si si uvedomiť, že nie každému sa musí páčiť. A hrá dobre, čo znamená, že je dobrý herec. Len ten vek a tie mladé postavy sú v prílišnom kontraste... (k tvojmu ďalšiemu príspevku: ) Poprvé:Ja som nevidel Podfuck, ale 12 opíc poznám a tvrdím, že hral fantasticky (ale to bola len jedna z mála situácii). Ale skutočne normálny herec si bude svoj vek uvedomovať. Mňa keby ktokoľvek zaškatuľkoval, že som príliš chudý, tak keby som začal priberať, nezačal by som brať úlohy chudých ľudí. Prosím ťa, predýchaj to, lebo tvoj zdravotný stav týmto tempom nebude veľmi v poriadku. To, že hrá postavy neprimerané svojmu veku by si si mohol priznať... :D

Související novinky

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Režisér Podfu(c)ku či Gentlemanů Guy Ritchie si zdá se vyhlídl svůj příští projekt. Britský filmař se čerstvě upsal režii snímku Ministry of Ungentlemanly Warfare pro studio Paramount. Kromě režie se… (více)

Jeremy Irons ve filmu o Mnichovské dohodě

Jeremy Irons ve filmu o Mnichovské dohodě

04.11.2020

Netflix obsadil první herce do chystané adaptace knihy Mnichov, jež není nijak spjatá se stejnojmenným filmem Stevena Spielberga z roku 2005. V novém snímku, který vychází z bestselleru spisovatele… (více)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (více)

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019

Okolo nového snímku Quentina Tarantina (Pulp Fiction) je po premiéře na festivalu v Cannes dost rušno. Většina recenzentů film chválí, našli se ale i tací, které neoslnil režisérův přístup k ženským… (více)

Reklama

Reklama