Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Plague.

Zpočátku naprosto výborné válečné drama, které se ke konci pomalu proměňovalo ve frašku (vzpomněl jsem si na Titty Twister). Takže jsem původně chtěl dát jen hvězdičky 3, ale za tu odvahu konečně pojmout hitlera trochu jinak dávám hvězdy 4. ()

Zbysek69

Klasika - dějiny, německo, nacisti - vedle kultu hákového kříže a schindlerova listu je to film, který patří z této kategorie mezi špičky. Hlášky nezapomenutelné a soundtrack, který mě u každého filmu dosti zajímá, na jedničku. :-) ()

smilownik

Tarantinovo zrhlé pojetí války, kdy všichni Němci jsou úchylní vrazi (tedy pokud zrovna nedělají špiony pro GB), ve kterém si Angláni a Židi užívají vraždění stejně jako skopčáci (pod vše-odpouštějící maskou pomsty), ve kterém chybí jakýkoliv úvaha nad tím, co je dobro a zlo. A přesto... Ač se mi zdá, že tento film je od režiséra pouze provokací a hrou, nemohu než na ni přistoupit. A ptát se. Můžeme nechat ve filmu postřílet všechny nacisty a spálit je na hranici z filmového pásu? Je to pouhé ukájení primitivních pudů nebo tak můžeme alespoň symbolicky změnit běh dějin? Je náš pocit zadostiučinění na místě? Posiluje tento film morální cítění v nás nebo jej naopak zamlžuje v videoherních fantasmagoriích? Už za ten počet otázek v mé hlavě musím tento film respektovat. ()

Sin410

Pro mě naprostý zažitek, ač nedobrovolně ale s chutí jsem byl nucen ho shlédnou přes sedumkrát ale ani jednou mi to nevadilo. Tarantinův styl mám hrozně rád, hlavně kameru, přijde mi, že kdekoliv scénu stopnete je krásně kompozičně řešená, tady tomu nebylo jinak. Překroucení historie? Pal to čert, já se bavil. Hláška za hláškou, vše propleteno skvělým výběrem herců s úžasnou hudbou. Klasické rozdělení filmu do částí, které se nakonec doplňují. Minifilm ve filmu Pýcha národa byl tak béčkový a absurdní že se snad ani nikde jinde nemohl objevit. Celé to drželo po kupě a ja si užil i zavěrečné titulky. ()

swinevenca

Celý film jsem čekal, na čem pokus o zabití Hitlera ztroskotá a ani mě nenapadlo, že když jde o Tarantina, udělá si to po svém. Během filmu jsem se bavil mrazivě slizkým Waltzem a Pittovým ksichtem, několikaminutový záběr bez střihu na nacistickém večírku je taky pozoruhodný, scéna s prstama v hospodě a pak na tom večírku ukázala, jak bylo důležitý jazykový vybavení pro práci v týlu nepřítele, ale ten konec byl nad všechno. Určitě ne každému je po chuti, že si Tarantino dělá, co chce, ale mě tenhle chlap baví a to kino mě odrovnalo. Vždyť, kde jinde uvidíte Hitlera chcípnout! ()

PartyzanFilm

Tarantino dospel a natocil svuj nejlepsi film. Chapter I funguje jako skvely samostatny kratky film. Christopher Waltz je vskutku uchvatny, Pitt ok, Melanie Laurent vyborna. Jako celek to je skvele a pres svou neserioznost prekvapive seriozni a dlouhotrvajici zazitek. ()

Matamoroz

Hezká pohádka o tom, jak by to bylo skvělé, kdyby to bylo právě takhle. Brad Pitt v roli, která mu dokonale sedí. Esesáci jsou zde vykresni přesně tak, jak si je představuji: inteligentní, samolibí a krutí fešáci. Hans Landa, který pije mléko...Hitler byl přece taky vegetarián:-) Jediné co bych Quentinovi Tarantinovi doporučil je, aby zkusil rozsekat pařez sekerou. Kdyby začal v roce 1941, dnes by byl s prací možná hotov. Jinak téhle partě lovců lidí musí držet pěsti snad každý. Historie nezná kdyby, ale takový konec nacistického vedení by byl podle mého gusta. ()

cguio

Jak se mi Pulp Fiction nelíbí, tak tohle je totální pecka. Vtipné dialogy a Christoph Waltz mě utvrzuje v tom, že Tarantino asi fakt psát a točit umí. PS: Nejlepší scéna je, jak Hitler řekne Goebellsovi, že je to nejlepší film, co viděl. ()

flying_fish

Líbilo se mi: Christoph Waltz si oskara jednoznačně zasloužil, Brad Pitt také hraje cokoliv jiného než slaďák dobře. Odlehčení v podobě krvavé dávky v každém z příběhů zábavným Tarantinovým rukopisem. Nelíbilo se mi: Celkově roztahané dialogy a záběry, málo nápadů a nevyužitý potenciál zápletky. Místy až nuda. Celkově: Béčková rádoby válečná fikce, nebýt Christopha Waltze a Brada Pitta, dal bych jednu hvězdu za nudné promlky. ()

nikkittka

Esteticky neskutečně vybroušený film,který klame tělem,hraje si s divákem a Tarantino nad tím vším stojí a směje se nám.Někomu to vadí,já si to užívám.Zvlášť když mě touto neodolatelně elegantní hrou provází koncertující Pitt a Waltz,které geniálně doplňují všichni ostatní (nejde nezmínit alespoň famózního Fassbendera).Divácké potěšení na všech frontách,jen nesmíte moc věřit trailerům.Stačí být připraven na novou tarantinovku,pak není o čem. ()

Lewaso

Jsem rád, že jsem si na film počkal a jsem víc než spokojen. Kvůli málokterému filmu zapomenu na to, že mám absťák na cígo, že mám žízeň a hlad a čumim, čumim, čumim - a bavím se neskutečně... Bravo, Mr. Tarantino ()

rischa65

Ten film zachránil skvělý Ch. Waltz, skalpujícího Pitta s kolektivem jsem snad neviděl v hloupější roli a Tarantino potvrdil tímto svým pohledem na 2. válku a Evropu, že je američan a toho dějepisu tam moc neměli-pokud vůbec. Ale ta úvodní scéna na statku byla famózní. ()

EggO

Pri scene v kine s jejich italstinou jsem doslova brecel smichy :D Neuveritelne :D utvrdilo me to na nejach 95% :D ()

BenchPress

K tomuhle filmu jsem přistupoval opatrně. Tarantina moc nemusím a téma 2. světové války je ošemetné samo o sobě. V jeho podání by to mohla být katastrofa (říkal jsem si před filmem). Musím říct, že jsem byl příjemně překvapen. Tenhle film měl něco do sebe a i když se to neobešlo bez klasického Tarantinovských jatek, tak bych tento film označil za nejlepší jeho počin po Pulp Fiction. 4/5. ()

MrBaker

Vůbec nevím co k tomu říct. Ale jedno vím jistě, film si ihned přidám mezi své oblíbené, protože tak skvěle udělaný film jsem snad ještě neviděl! Herecké obsazení je skvělé, hlavně Mélanie Laurent. Kdyby to šlo, dal bych těch hvězd klidně i šest. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019