Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

ScarPoul

Myslim, že označenie nezvyčajné, ale pritom typické sedí na tento film dokonale. Tarantino natočil ďalší so svojich filmov, od ktorých neviete čo máte očakávať, ale pritom sa v ňom dá veľmi ľahko nájsť jeho štýl. Časť filmu je braná seriózne, bez jediného náznaku humoru, alebo odľahčenia, iná časť, je zase plná čierneho humoru, iná zase neskonale brutálna a keď k tomu pripočítam asi jedno z najlepších finále čo som mal tohto roku možnosť v kine vidieť, musíte mi dať za pravdu, že musím byť nadmieru spokojný. Dialógy sú perfektné, tak ako je zvykom. Film jednoducho nemohol sklamať, aj keď priznávam, že niektoré scény sú trocha pomalšie, ale ak prekúsnete týchto pár scén, nebudete ľutovať, pretože aj keď týchto pár scén nemusí divákovi úplne šmakovať, majú svoje opodstatnenie, či už dejové, alebo charakterové. Geniálny Brad Pitt, a celkom potešujúca úloha MIke Myersa. Čakanie sa vyplatilo. ()

N.Strauber

Neuvěřitelný film, byť se neodvažuju říkat "tarantinovský", když jsem od tohoto režiséra zatím viděl nepochopitelně jen dva filmy, za což se mu co nejhlouběji omlouvám. ()

Handle

Ne ne, Tarantinův styl jde úplně mimo mě, nebaví mě a nepříjde mi zajímavý... Pár dobrých záblesků mi nestačí. Prostě jsem se nemohl zbavit dojmu, že je to natočený strašně "cool" a mně to bylo celé protivné (ač to třeba i nějaké ty filmařské kvality má). Ale co, když se to lidem líbí... Já s jeho filmy raději ale končím, alespoň na nějaký čas... :) ()

Lacike

Ked som to videl prvykrat, tak som bol nadseny, pretoze Bastardi su konecne Tarantinovkou, ktora obsahuju, po vsetkych tych Kill Billoch a Grindhouseoch zalozenych hlavne na odkazoch na ine filmy a ich tvorcoch, aj funkcny pribeh. Teraz uz tak nadseny nie som, ale stale som velmi spokojny a silne 4 hviezdicky su tak akurat. Do urcitej miery to trochu pripomina Kill Bill, kedze ustredna zapletka sa venuje pomste Shosanny za vyvrazdenie jej rodiny. A na rozdiel od Nevesty ma Shosanna dokonca aj plan pomsty, ktory postupne naplni. Nechapem preco sa film nevola Pomsta Shosanny alebo nejak podobne, pretoze linia o nehanebnych bastardoch je vedlajsia a viacmenej uplne zbytocna. Sluzi len na pridanie tradicneho Tarantinovskeho cierneho humoru. Bez nej by to bol dost vazny film. Tarantinovi sa uplne dokonale nepodarilo tieto dve linie skombinovat a cely cas citim, jak sa film prepina z jedneho ladenia do druheho. Nejaky velky zapor to nie je, kedze si vychutnavam obidve linie, ale vdaka tomu to nemôzem oznacit za dokonaly film. Z postav maju najväcsi priestor Shosanna, ktorej utrpenie pôsobi dojemnejsie ako utrpenie Nevesty z Kill Billa a jej uhlavny nepriatel Hans Landa v podani famozneho Christopha Waltza. Teda niezeby som si myslel, ze tu podava lepsi vykon ako v ostatnych filmoch, kde hra prakticky stale to iste. Rozdiel je v tom, ze Tarantino jeho typicku skatulku dokonale vyuzil, vdaka comu nahana cely cas neskutocny strach. Ostatne postavy, vratane bastardov, su uz len viac ci menej vtipne figurky. Za zmienku stoji Brad Pitt, ktory tu hadze podobne grimasy jak Marlon Brando v Kmotrovi, nonstop nasraty Til Schweiger, Michael Fassbender ako chlapik, ktory domrvi krytie a kopa dalsich povedomych europskych xichtov. Nesedel mi hlavne namachrovany Eli Roth. To bol totalny omyl. Cameo Samuel L. Jacksona som identifikoval a rozhodne ma potesilo. Skoda, ze si nezahral jedneho z bastardov. V pôvodnej verzii mali aj negra. Zo scen filmu znova kraluju dialogy. Ci uz tie ktore maju byt cisto seriozne ako je uchvatny uvod. Alebo tie, ktore maju hlavne bavit ako je fantasticka scena v krcme. Akcie tu je minimum a ked na nu dôjde, tak je v Leonovskom bleskovom style, takze parkrat mrknete a je po prestrelke. Nie som fanda tohto stylu, ale absencia poriadnej akcie mi v tomto filme nevadi. Nakoniec by sa asi patrilo zmienit vsetky tie odkazy na stare filmy. Je ich tu vraj neurekom, ale tentoraz sa týkajú filmov a zanrov z obdobia, ktore nemam napozerane a ani to nemam v plane, takze vo velkej miere isli mimo mna. Aj ked som si o casti z nich nieco precital, tak to proste nebolo ono. Treba mat k odkazovanym filmom a ich tvorcom nejaky vztah. Mozno keby som tie odkazy vnimal a kazdu chvilu sa na nich pobavil, tak by som dal plny pocet, ale nastastie aj bez ich znalosti tato Tarantinovka funguje velmi dobre a ponukne kopu zabavy. 8/10. ()

Iggy

No já se nasmál o dost míň než Douglas (v jednom kině bych s ním sedět nechtěl, to mi věřte), ale dobrý, i když nějaká bomba to zase není. Dobrý Pitt se svou hrubou angličtinou, i když jeho postava mi přijde trochu plochá a předvídatelná, a skvělý Christoph Waltz jako Jew Hunter Landa. Slabší mi přišel začátek, který se docela vleče. Film se rozjede až někde v polovině Landovým dialogem se Shosannou, pak už se střídají scény jedna lepší než druhá. Výborná je schůzka ve sklepní restauraci a samozřejmě velkolepý závěr, který vás nenechá vydechnout. Překvapuje mě, že dnes snad jediný Tarantino dokáže točit filmové scény tak, že nevíte předem, jak dopadnou (viz scény: úvod, sklepní restaurace, promítací kabina, konec 2. světové), co je na tom tak těžkého? ()

jhrasko

You know somethin', Utivich? I think this might just be my masterpiece..ÁNO, Quentin vie, Quentin vie, to je nesporné, napriek tomu ale podľa mňa nejde o jeho najlepší film. Dal mu pozoruhodný westernový prológ, dobré jadro, záverečná kapitola je absolútne elektrizujúca. ALE..ale POMO to vystihol úplne presne, nemá cenu písať to inak. Tak len na záver jedno malé súkromné očko: odhalenie B.v.H. mi prišlo hodne lacné ! ()

hendrich6

Pro mě jednoznačně film roku 2009.Skvělý herecký výkony jak už Brada Pitta, tak i Christopha Waltze, který za roli získal oprávněného Oscara a celé zpracování filmu je parádně udělané.Quentin Tarantino potvrdil kvalitu. - 95 % ()

Pepy

Tak to je nádhera, co více bysme si také mohli přát od Quentin Tarantino. Jeho nádherný snímek je opravdu famózní kousek do jeho další sbírky. Brad Pitt měl dobrou roli a hrál pěkně, ale co mě překvapilo, byl herec Christoph Waltz, v jediném filmu mě úplně odrovnal. Za jediný film se stihnul takhle ukázat, no jeho výkon byl obdivuhodný. Také Eli Roth mě překvapil, všichni víme, že tento herec dělá spíše do horrorů, ale toto se mu také povedlo. Válečná atmosféra byla také znát a Hitler neměl chybu, opravdu ta role mu padla jak ulitá. Akortá co bych trochu opoměl, je že se někde mluvilo i dvacet minut německy a v některéch scénách i francouzsky, ale mělo to stále dobrý náboj a kvalita filmu neklesla. ()

Genero

Tarantýn si pro radost natočil hříčku, která se s historií moc nesere a půjčuje si z ní jen tu okolnost, že někdy byla válka. Popřel základní pravidlo vyvražďovaček, že Hitler nikdy nezemře (tedy kromě těch vyvražďovaček, které jsou o tom, jak Hitler zemře) a k navození vtipnosti a pocitu něčeho extra použil své typické prostředky. Za prvé prašťenou hudbu jako vystřiženou ze starých westernů (protože zřejmě je vystřižená ze starých westernů) a já už jen čekal, kdy bude pan Harmonika (Charles Bronson) Vůdcem dekorován Železným křížem za celoživotní přínos světové kinematografii. Za druhé to jsou verbálně vytříbené scény, v nichž sice jeden druhého zabije, ale ještě před tím si s ním o tom nejméně hodinu povídá. Film obsahuje spoustu nezajímavých (Pancharti a všichni ostatní) a jednu velmi zajímavou postavu (žoviální sadista Landa). To ale nic nemění na tom, že při příběhu o židovském komandu a židovských jednotlivcích, kteří přivedou celé Orlí hnízdo na pokraj deprese a zmaru, mé srdce díky Tarantýnově scénáři zaplesalo a Ariel Sharon musel při některých scénách navzdory vegetativnímu stavu plakat štěstím. ()

Mike.Myers

Nevím jestli je to tím, že jsem na tento film slyšel tolik chvály až se mi to vymstilo nebo ne, ale za mě rozhodně nejslabší počin Tarantina ... Nezaujal mě příběh ani nějaké top hlášky.. Postavy byly v celku nudné a musím říct že nebýt Christopha Waltze dám o hvězdu méně. Jeho postava mě naopak hodně bavila a nutila mě se na film dívat. Naopak Pitt měl odejít z ringu po druhém kole.. 50% ()

ALIENka_

Totální mrda. Když jsem se rozhodovala, jak si zlepšit náladu po katastrofální třetí sérii 13 Reasons Why, Tarantino byl jasná volba. Tenhle chlap je prostě génius. Cože? Říkáte, že z druhý světový by se neměla dělat prdel? Tak na to já vám z vysoka seru, protože tohle byla kurva skvělá jízda. Herecký výkony absolutně geniální. Postavy jsou zajímavý, originální a příběh? No tak k tomu snad ani nemusím nic říkat ne? Gore, krev a vraždy? Jasná věc. Hákový kříže na čele? No to si pište, že kurva jo! Skalpování němců? Ano prosím! Německej štrůdl se šlehačkou? Mmm taky byste si dali že? Hodnocení: 100 Tarantinů/10 ()

BrooksW.Here

"Oooh, that's a bingo!" _____________ Moja úplne prvá Tarantinovka a som s ňou absolútne spokojný! Užíval som si každú jednu minútu, všetkým hercom som ich výkony hltal aj s navijakom a v podstate som sa celé tie dve a pol hodiny iba nechával unášať tým, čo sa predo mnou odohrávalo (keďže sa jedná o alternatívnu históriu, stať sa mohlo naozaj čokoľvek...). Dialógy sú napísané geniálne (naozaj nechápem tomu, ako sa dá vtesnať toľko napätia do jedného niekoľkominútového rozhovoru v pivnici) a všetkým hercom som doslova hltal a veril každé jedno slovo (Brad Pitt ma so svojim prízvukom úplne odrovnal 😂)... Aj keby som sa neviem ako snažil, naozaj by som nenašiel jedinú vec, ktorú by som Bastardom dokázal vytknúť... Je to ohromne zábavná jazda, ktorú by som si ihneď pozrel znovu... Aldo Raine tento film odporúča všetkými desiatimi! _____________ "I'm gonna give you a little somethin' you can't take off." ()

Shaqualyck

To se tak jednou malý hyperaktivní Quentin nudil při hodině dějáku právě když paní učitelka s nalepeným knírkem a ulízanou pěšinkou zuřivě máchala po třídě svou pravačkou…a tak si pod lavicí smolil žertovné koncepty typu „co by kdyby“. A když tohle věčné dítě konečně (fyzicky nikoliv mentálně) dospělo, proměnilo „svou verzi druhé světové“ v brutální lingvisticko-polyglotní orgie, kde se baští štrůdl, létají skalpy a hraje k tomu třeba David Bowie. To vše s neuvěřitelným nadhledem a jakousi záměrně ušmudlanou polobrakovou noblesou a la Tarantino… tzn. humor černější než uniforma SS a příběh podivnější než přízvuk Brada Pitta (je-li to vůbec možné). Jářku, v každém ohledu skvostný a nekonvenční nitrátový majstrštyk, který s neskrývanou rozverností na plátně přepisuje světové dějiny a jen tak mimochodem vzdává hold i těm filmovým. …..dost možná MŮJ FILM ROKU 2009. ()

6thSun

Tak je to definitivní - Tarantino rozhodně NENÍ geniální režisér. Ale určitě si to o sobě myslí, jak jinak totiž vysvětlit jeho jistotu, že ony zdlooouuuhavé scény - jen málokdy naplněné konverzačním napětím - stále pokládá za zfilmování hodné? Ovšem podle reakcí mu to svět opět sežral, pročež se dá napříště očekávat nějaká podobná, o skalp si koledující egomasérna. ()

Gwaihir

Ačkoli nejsem zrovna skalním fanouškem stylu Tarantinova, tohle kinematografické dílo považuji za něco výjimečného. Natočit film, který vytváří alternativu historie namísto jejího věrného zobrazení, je prostě velmi originální nápad. Je to snímek poskládaný z naprosto geniálních scén s brilantními dialogy, které provází velice napjatá atmosféra neustálého očekávání, a z jejich celkem nečekaných, více či méně akčních, vyústění, která jsou realisticky brutální a absolutně dech-beroucí. Všechno je tady takřka dokonalé, po všech stránkách filmařského řemesla. 100% ()

PROROK14

Dosť dobré. Quentin ukázal aj mne, že vie natočiť niečo čo by sa mi páčilo. Jednotlivé dialógy s Aldovými hláškami, postavy Christophera Waltza a Tila Schweigera, prestrelky a brutálne scény, pekná Mélanie Laurent, miestami fakt pekne napjata atmosféra a samotné finále v kine ma napokon presvedčili a dávam plné hodnotenie. Akurát by som poznamenal, že som čakal viac tých masakrov v podaní "Bastardov" ale neva. 85% ()

rawen

První polovina filmu mě dostala svou originálností a hravostí, říkal jsem si - Tarantino, ty starej vlku, ty zraješ jako víno - bohužel druhá půle se trošku zvrhla předvídatelným způsobem, a kromě násilí a poctivé filmařiny už nepřinesla nic navíc. Co bych tomu nakonec vytknul nejvíc? Překvapivě výkon Brada Pitta, kterého jinak uznávám jako skvělého herce - tady mi to přišlo jako prázdné nic... Jinak se mi nelíbilo "šaškování" Goebellse s Hitlerem, kteří byli zobrazeni snad až příliš směšně, a kazili mi zážitek z filmu (hlavní záporák by neměl být kretén k smíchu). Vyzdvihuju jednoznačně nápad, herecké výkony a celkové provedení - a hlavně "koule" přepsat historii 2.sv.války, na což si pokud má paměť sahá v takovém rozsahu netroufl zatím nikdo... 8/10 ()

Fleur6

Dočerta (alebo "Fuck a duck"), tak toto som vážne nečakala! Vynikajúce! Viem, že záporákov sa obdivovať nemá, ale Christopher Waltz si to podľa mňa za svoj výkon zaslúžil na plnej čiare a Pitt tiež, hoci tentokrát najmä za svoju bohovskú american english taliančinu, ktorá tromfne svojou výslovnosťou hocijaké americké slovo. Taktiež ma pobavilo obsadenia chlapíka z The Office. A ešte jedna malá ukážka z dialógov - Lt. Aldo Raine: You didn't say the goddamn rendezvous was in a fuckin' basement. Lt. Archie Hicox: I didn't know. Lt. Aldo Raine: You said it was in a tavern. Lt. Archie Hicox: It is a tavern. Lt. Aldo Raine: Yeah, in a basement. You know, fightin' in a basement offers a lot of difficulties. Number one being, you're fightin' in a basement! ()

maseer2

relativní spokojenost i přes to, že jsem čekal víc řežby a míň keců.. Pancharti jsou prostě válečná konverzačka, ve které není nouze o napětí.. k tomu jen trocha střelby a pár ran baseballovou pálkou, nic víc.. 4* ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019