Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Jimbodini

Tarantino je geniální režisér. Jinak by ani nemohl natočit Pulp Fiction. Hanebný pancharti je dobrý film (když Pitt vyříznul hákový kříž tomu vojákovi SS na čelo, tak jsem si řekl, že tohle měli dělat za války) a je jasný, že je to Tarantinův film. Mistrná hra s charaktery postav. Naturalisticky propracovaný přestřelky, hodně krve a ta neustálá výměna praznejch zásobníků:-). Spíš než žánr drama/válečný bych ho pasoval na hořká, černá komedie. Jenže film mohl být o něco kratší, navíc jsem se v první půlce přistihl, jak se snad i trochu nudím. Tři a půl hvězdy, a víc ani ťuk! ()

EuPhOrY.

Jediný světlý okamžik Quentina Tarantina v mých očích... Až na tu hroznou hudbu, která tam místy neměla co dělat. Výborný Brad Pitt a Christoph Waltz. ()

GizmoD

Tarantino ma nesklamal ... vynikajuco vyprofilovane postavy, medzi ktorymi jednoznacne najlepsi vykon podava Ch. Waltz ako SS oficier Hans Lando, krasna hudba, dobra atmosfera a majstrovsky natocene klucove sceny. A vsetko zvladnute aj bez naturalistickeho pristupu (snad okrem rozstrielania Hitlerovho faceu :-D). Odporucam vsetkym filmovym fanusikom. ()

Jasmín

Na Tarantinovu hru jsem přistoupil a jsem velmi spokojen. S kapitolou 1 začnete pro tento film dýchat a i když to pak místy kolísá, tak za mě obrovské poděkování Quentinovi za jeho dialogy (zejména scéna v hospodě!!) a černý humor. Jediné co nechápu, je že Tarantino si pro Apače nedovedl představit nikoho jiného než B. Pitta.... ()

Clar

Napínavé, dobře natočené, místy skvělé dialogy, výbornej Pitt... Ale něco tomu chybělo a já moc nevím co. Jenže kdybych to věděl, tak asi nedělám to, co dělám, ale sedím na režisérské sesli Dost mě namíchlo to překroucení dějin. ()

ghostwo

Tak si trochu připadám jak z jinýho světa, když tady čtu ta hodnocení vynášející tento film do nebes.Určitě dobrý film, taky dávám 4 hvězdy, ale mega nadšení nesdílím. Co mě tak zaujalo, byl Christoph Waltz., který byl excelentní.Tarantino svým postavám dokáže dát styl - zejména v dialozích, to je celkem známé. Dialogy mají skutečně náboj, jaký se asi nikde jinde nevidí, ale pro mě to nestačí, abych film označil za naprostou špičku. ()

fojťan

Quentin Tarantino začíná být ve svém přístupu stejný jako Michael Bay: když něco umím dobře, tak toho do filmu musím naflákat od první do poslední minuty ranec. Úplně zbytečně. Bastardi jsou tím pádem na samém pokraji vkusné parodie, která si ale s vážnými tématy, které probírá, vůbec netyká. Na jedné straně tu máme strhující scény (celá kapitola jedna, závěr Operace kino), které dokáží s divákem dost zacloumat, ale na straně druhé jsou tu - bohužel - až komediální úseky (závěr a pointa, vesměs všechny scény s bastardy, tedy kromě hospodské přestřelky), které se k tématu absolutně nehodí, až to na mě dělá dojem, že se Tarantino vysmívá tragédiím druhé světové války (které ale sám tak dokonale líčí...). Přiznávám, že jsem možná na tohle téma přecitlivělý, nicméně jako celek ve mě film zanechal velice rozporuplný dojem. Těžko to nějak formulovat do slov, každý si musí svůj obrázek udělat sám. U mě Tarantino tímto snímkem a především jeho laděním narazil. Na druhou stranu mu rozhodně nemohu upřít jeho režisérské umění, které dnes jen těžko hledá konkurenci - kdyby se dal místo této pseudoparodie (já vím... = tarantinovky) na seriózní válečný film, byla by to absolutní pecka. A když myslím pecka, tak vázně PECKA. Protože jeho způsob dialogů, "střílecí" pasáže nebo vytváření atmosféry jsou špičkové, lépe řečeno velice intenzivní. Co se týká herců, tak podobně jako celý film je i obsazení rozporuplné. Opravdu zoufalý je Brad Pitt, který potvrdil, že víc něž hercem je "typem", který, když musí svůj "typ" opustit, je v koncích. Pro Christopha Waltze byla role kolonela jasnou nahrávkou na smeč, kterou prostě nemohl neproměnit (a podle mě by jí proměnil stejně jako Waltz kde kdo). Naprosto dokonalý a minimálně nominace na Oskara hodný výkon předvedla Mélanie Laurent, jejíž postava vysoko vyčnívá nad všechny ostatní, a to po VŠECH stránkách. Popravdě, ona je jediný důvod, proč bych se k tomuto filmu někdy měl vracet... Dále vynikající byla také Diana Kruger. Ostatní, bohužel, nevyčnívají z průměru, což je upřímně na tarantinovku dost slabé. Celkově nemohu jinak než za čtyři, a to i z toho důvodu, že celých 150 minut uběhne s bastardy jako voda. ()

nogi

Na to, že neholduju násilí a skalpování v záběru, klobouk dolů... xD Tarantino se nezapře... :) Každý fór si zaslouží víc než jen úsměv, zaslouží si potlesk... Ty ai asi tu uniformu sundáš, viď? xD ()

KOLMI

Ano, ano, anó. Tarantinovský styl se nazapře, další veleskvost je na světě! První film, ve kterém Hitler zemře a pro jistotu i všichni s ním a válka je ukonce. Kéž by to tak opravdu bylo. Parádní tvrďácký přízvuk Breda Pitta bych nenapodobil ani s dvouma ořechama za škraňou. Christoph Waltz se už asi nikdy nezbaví nálepky SS, ale tahle role mu prostě fakt padne. Dokonalá bestie, dal bych mu oskara. Barová scéna a její nečekaně čekaný závěr, naprosto super. ()

Dusan-Be

Mám rád narušování stereotypů a zaběhnutých klišé, proto se mi líbilo i totální narušení historie. Tarantinovy dlouhé a složité monology vás buďto neuvěřitelně štvou, nebo je milujete. Směsice nejrůznějších nápadů a nálad, u kterých kolikrát ani nevíte, co si o tom vůbec máte myslet, dají dohromady hodně dlouhý, ale plný a zábavný film. Třešničkou na dortu je Bradův italský akcent =D ()

RonnieR

Čakal niekto že dám menej? Aké superlatíva napísať? Film som doslova hltal, minútu po minúte, sekundu po sekunde! Fantastický scenár (čo takto zlatý plešoun?), k réžii nemám slov, Tarantino film miluje naozaj ako nikto! A ešte spomeniem herecké výkony, pre mňa neznámy Christoph Waltz tu predvádza doslova valčík, jeho plukovník Landa je presvedčivý až to mrazí (aspoň nominácia)! Najlepší Tarantino? Porovnateľný s Gaunermi aj PF! 90%! ()

slami

Není to akční pecka jak Tarantino sliboval, je to nechutně dlouhé, ale oproti Autu zabiják se pan režisér polepšil. ()

Mirrabel

Jeden z nejlepších Tarantinových filmů. Tady to nepřeháněl s krvavými scénami, ani to nebyla úplná parodie na nacistické německo, na něj překvapivě realistické. Brad jako Aldo byl geniální a zábavný. ()

Doctor Evil

Quentinu Tarantinovi se opět podařilo naplnit význam kýče. Narozdíl od pravdy se zaměřuje na krásu, jeho svět je pouhým odrazem filmů které předtím viděl. Hanebný pancharti jsou filmem o zlobě a pomstě, natočeným tak aby lahodil oku a vkusu jak běžného, tak i 'náročného' diváka. ()

DonShark

Tarantino mě nezklamal ! Výborný film, který mě vtáhl do děje natolik, že mě po skončení mrzelo, že za okny mého domu nezuří válka a že se nemůžu přidat k odporu proti nacistům . Srovnatelně dobrý se snímkem Valkýra ! ()

marat93

Přiznám se, že poslední Tarantinův film, který jsem viděl, byla Jackie Brown. Zdálo se mi, že už se Tarantino ve svých filmech jen opakuje a jeho filmy jako „slepenec“ vtipných a vypointovaných dialogů a násilných, na můj vkus někdy až zbytečně moc explicitních, scén nenabízí nic nového (nemám problém s Tarantinovým zlehčováním násilí, pokud je to vyváženo vtipem a není bezúčelné). Jsem rád, že jsem se nechal zlomit a podíval se na Inglourious Basterds. Ne že by se v tomto filmu Tarantino posunul úplně někam jinam. Je to pořád ten samý Tarantino (a možná je to nakonec dobře), jen toho násilí je tam méně, na úkor někdy lepších, někdy slabších dialogů a v tom je Tarantino bezesporu mistr. V době, kdy scény ve filmech míjejí jedna druhou, je Tarantino jeden z mála tvůrců, který si dovolí mít ve filmu scénu resp. dialog dlouhý 15 -20 minut, přičemž hned první scéna graduje naprosto skvělým způsobem a to samé platí o scéně ve sklepní pivnici. Ocenil jsem také výběr hudby. Písně, které by v takovém filmu a v takových scénách, nikdo nečekal, ale i to je Tarantinova silná stránka. K hereckým výkonům nemám výhrady, všechno profesionální výkony. Moc se mi líbilo „multilinguální“ pojetí filmu. Jen Aldo Raines Brada Pitta se mi během filmu měnil v lehkou karikaturu, ale naprosto mě odrovnal ve finále jeho Enzo Gorlomi. Klasické Tarantinovské dělení filmu do kapitol vygradovalo závěrečnou scénou, která mě jednoznačně dostala, a proto 4 hvězdičky. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019