Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

gootchy

Je to zbytečně dlouhý a ukecaný a historicky nepřesný. Quentin šlápl vedle. Válka mu nejde. A Panchartů je tam Hanebně málo. ()

BathoryMan

Ťažko sa mi vyjadruje k tomuto filmu pretože nejako nemôžem preneho nájsť tie správne slová!Ked sa mi to ale podarí určite ich sem dopíšem!Zatial ale pretrváva umna viac sklamanie ako nadčenie!Čakal som totiž to čo ponúkal už trailer!Poriadný masaker v štýle Kill Billa ale v 2.svetovej a s poriadne tuctovými hláškami a riadne vypečenými postavičkami!Lenže čo sa masakru týka tak trailer ukázal všetko a vo filme už zostali len tie hlášky skryté v predlhých dialogoch,ktoré tvorili (bohužial premna) vo filme to najpodstatnejšie!Nehovorím ale že som tieto scénky nežral ale nejako sa mi počas toho všetkého stýskalo po tom masakri a nejaký ten vyritý hákový kríž na čelo alebo prestrelka v bare nato nestačili!Z pelmelu postavičiek zaujal snad iba démonický Christoph Waltz alebo hrdinský Daniel Bruhl!Inak herecké výkony slabota!Ale aj keby som bol velmi sklamaný tak si nakoniec predsa len uvedomím že to bol TARANTINO a tak to sklamanie teda neni až také strašné!!!A možno aj práve naopak!Ten chlap si totiž môže dovoliť všetko a aj rozpytvávať 2.svetovú a Hitlera pretože v jeho podaní to bude predsa len kurevsky zábavné! ()

agassi68

Hm, čo ja viem.. Pitt aj Waltz hrali vynikajúco, ostatní nezaostávali, kulisy skvelé aj dialógy. Keď to porovnávam s ostatnými Tarantinoými filmami tak zlatý stred. Možno preto, že Quentin nasadil latku dosť vysoko. ()

JohnBruk

Takto si kvalitní film opravdu nepředstavuji a nezachrání to ani "Tarantinovo pověstné kapitolování" a všechny ty prvoplánované filmové hrátky.. Ikdyž mnozí řeknou "sranda" nasdsázka, mně spíše napadají jiná slova jako - stupidita a úpadek, samoúčelné a zbytečně brutální... možná už nejsem tak oslněný a překvapený tím "originálním tarantinovským stylem", tak jako kdysi...a začínám si všímat obsahu, který opravdu za nic nestojí.. lituji ztráty času... Nejhorší Tarantinův film, kde i tupý KillBill má v sobě více originality... ()

Colleague

Typická ukázka režie Quentina Tarantina (který tohle dílo označil jako komedii :oD), chybělo mi kousek a hodnotil bych to jako něco absolutně skvělého (jako třeba Pulp Fiction). Ale například ač mám Pitta hrozně rád, tak tady mi v nějakých scénách zas až tolik neseděl a i postava Hitlera nic moc, naproti tomu pro mě úplně neznámý herec Christoph Waltz předvedl životní roli, za kterou bych mu hrozně přál oskara. Závěr mi přišel trochu "divnej", zase ale rozjezd absolutně špičkovej. Poslední co se mi strašně líbilo a stojí to za zmínku jsou jazykové změny. Angličtina, němčina, francouština, italština v tomhle je to naprosto unikátní, nic podobného jsem nikdy neviděl. ()

Lars

Ani nevím proč, ale čekal jsem válečný film. Tarantino mi namísto toho podal další svůj nesmysl, nad kterým musím vrtět hlavou. Ne, stále mě tento fušinér nedostává. ()

#47

Po dlouhé době jsem šel z kina plný nadšení, které nevyprchalo ani po době obvyklé pro vystřízlivění. Tarantino má prostě svůj nezaměnitelný styl a zasazení filmu do druhé světové války určitě samo o sobě slibovalo zajímavý zážitek. Asi těžko napíšu něco nového když pochválím excelentní obsazení doprovázené výboronými výkony od Pitta až po nezapomenutelného Waltze...co mě samozřejmě absolutně odrovnalo bylo závěrečné finále....jako by Quentin říkal: "Kurva já jsem tady šéf a můžu si s těma parchantama dělat cokoliv chci, protože takhle se mi to prostě líbí"...a mě se to tak líbilo také a tetelil jsem se blahem jako malý kluk. ()

mala_kea

Tarantinův přístup k filmografii se rozhodně nezmění. Na jednu stránku je to dobře, ale nechápu, o co se pan Tarantino snažil v tomto snímku. Chtěl snad dokázat, že i on může natočit válečný film ? Nemůže, on na tohle prostě nebyl stvořen. Když vezmeme v potaz, že míchá prvky z jiných filmů do tohoto jakoby áčkového vysokorozpočtového snímku, vyplyne vám, že je to jen mix spletitých a nesmyslných scén. Na film jsem se dost těšil, protože trailer by měl hovořit celkem za všechno a v tomto případě trailer ukázal to, co vlastně film nemůže nabídnout. Obrovské zklamání pro mě a když se zamyslíte pořádně nad problémem, vyplyne vám, že se celých 153 minut nic neděje a nakonec se vše vyřeší jedinou akční scénou, která byla tak laciná, že i herci se za ní museli stydět. Odsuzuju Tarantinův přístup k válečné filmografii.. Pár světlých momentů tento hnus rozhodně nezachrání. P.S. Naprosto souhlasím s uživatelem Cival a Pokeball ()

mi-ib

"Hugo... To jsi povýšil. To zírám, nadporučík. Se všemi těmi projevy nekázně. Vskutku pozoruhodné." Nejsem nějaký zvláštní znalec Tarantina, ale přesto jsem věděl, že mám čekat velmi svérázné pojetí 2. SV. Brad Pitt mě velmi překvapil. Především jeho předstírání italštiny s obrovským americkým akcentem mě velice pobavilo. Každopádně i přes mé obavy a dlouhou stopáž, která zde ovšem není na škodu, jsem byl spokojen a proto dávám 4*. ()

sadlokan

Tak.Auto zabiják se mi zdálo ukecaný,ale proti tomuhle je to prakticky němej film.Morricone se,ale vopravdu nerad to říkám,občas s mexickými rytmy v Teutonburském lesíku taky tak nějak minul cílem.Tamto s tim knírkem měl bejt Hitler? ()

strikeman

No z tohohle spektáklu jsem teda rozpačitý. Na jednu stranu je to strašná konina, na druhou stranu mne pohltily u Tarantina jako vždy výborně napsané dialogy. Humorem mistr extravagance tentokrát šetří více než v předešlých snímcích ale zase je o to originálnější. Casting se povedl, stejnětak střih, kamera... Nakonec se přikláním k vyššímu než průměrnému hodnocení - prostě jsem se dobře bavil:-) 80% ()

Rázlik

Po shlédnutí traileru a hodnocení, které tento kousek posadilo do top 200 jsem očekával opravdu nářez. Bohužel mě tento film zklamal. Trailer který nabudí atmosféru opravdu luxusního kousku a pořádné řežby je zavádějící a celý film mně utekl příliš rychle a nezanechal ve mě pocit, že by měl patřit do nejlepší 200 na čsfd. ()

Heavyman

Chvílema paráda, chvílema srajda. Mně více bavily ty průpovídky než samotný akce, protože mlacení německých důstojníků pálkou, zabítí Hitlera a zapálení kina s vrchním německým velením mi nesedí. Mám raději více reálné filmy o válce, nebo nekrvavé válečné komedie tipu Velký flám. Je to však pěkně udělaný a promyšlený a skvěle vybrané skladby jako doprovod. ()

Thoughtless126

Tarantino je zpět a opět nám ukázál že to je pán scénárista a režisér. Ve filmu Skvěle dominuje Christoph Waltz jehož výkon je skvělý a jeho role je podle mě v tomto filmu hlavní!!! ( film jsem shlédl s titulkami a nelituji ( úžasnej Waltz ) ) ()

Anayka

Vlastně jsem nevěděla, o čem to bude. A bylo to až hanebně dobré! Většinu filmu jsem téměř tajila dech a přála si, ať to pro určité lidi dobře dopadne:) ()

CrazyLom

Dal bych hvězdičku za každého nácka, jehož skalp Aldo Rein dostal. Výtečné dialogy a herecký výkony (Til Schweiger šplhá pořád nahoru a nahoru) spolu s Tarantinovským stylem dávají dohromady dvě a půl hodiny, u kterých jsem se nenudil ani minutu. Pravda, trailer sice naznačoval něco jiného než film dal, ale to jeho kvalitě nijak neublížilo. ()

merigieren

Neumím německy ani francouzsky proto sem jisté části filmu zcela nenáviděl. Pak by se dal vypíchnout ten lovec židů a na druhé straně psychopatický amík, nevím který z nich je šílenější, ale vtipné mi to nepřipadalo, spíš smutné. Ale ten lovec mě bavil. ()

boda777

Tak tento Tarantinovský film mě velice pobavil a nadchnul. Přiznávám, že jsem k němu přistupoval s mírnými obavami, jestli to náhodou nebude tak trochu nuda, leč opak je pravdou. Film má velice dobré propracované dialogy, kamera a režie je nepochybně mistrná. O krvavé scény v Tarantinovském stylu také nepříjdete. Jsem milovníkem Brada Pitta i Eliho Rotha, kteří se svých rolí zhostili na výbornou, ostatně jako i ostatní herci. 90% ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019