Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

chosan

Moc žvanění a málo akce to pro mě není akční film z tohoto důvodu dávám 3 hvězdy možná si zaslouží víc ale já je v tom filmu neviděl ()

skyfire

Dvě a půl hodiny dialogů. Strašná nuda a ani prokládání přestřelkami nebo drsnýmí (ale ne moc povedenými) scénami tohle nezachrání. Nemůže se upřít snaha o odlišnost od ostatních filmů, ale raději se budu dívat na film co už tady několikrát byl, ale něco se v něm děje a drží mě v napětí, než se dívat na snahu udělat něco jinak a při tom sledovat hodiny a říkat si kdy už tahle uspávačka skončí. ()

Anďa

Nejen v průběhu, ale i po zkončení filmu jsem měla dojem, že mi tam něco uniká... Asi nejsem nejvhodnější typ diváka (moje znalosti historie čehokoliv jsou... ehm... řekněme lehce omezené). Přesto jsem si Hanebný parchanty výborně užila. Například hned první scéna v domě francouzského farmáře je naprosto výtečná. Ta gradace napětí, kdy divák ví, že se asi něco děje a neví co a dozví se to přesně v tu chvíli, kdy si to domyslí sám. Pak proběhne navenek prakticky neznatelná změna atmosféry a najednou je všechno jinak a scéna končí. A to stejné potom v hospodě. Prostě mazec, tohle jsou pro mě dva vrcholy celého filmu (i když to tak asi zamýšleno nebylo). A pak ještě jeden - když (podle mě vynikající) poručík Aldo Raine vytvoří svůj "masterpiece":-) ()

zekon

No konečně....po sračkách Grindhouse, Kill Bill apod konečně Tarantino. řekl bych od doby Pulp fiction snad poprvé. Ten chlap prostě umí a dokáže zabavit a vyždímat z námětu maximum. Černý humor po celý film, narážky, lehké používání námětů od filmových vzorů. Překvapil mě Pitt kterého nemusím, až na výjimky, jak perfektně zvládl velkohubého Apače a jeho přízvuk byl excelentní. Jo, to se musí vidět. ()

Lucius.15

Od tohoto filmu jsem asi čekala trochu více. Filmy o 2. sv. válce mě zajímají, ale tady se mi nelíbil humor, který z těchto věcí podle mě moc dělat nejde. Navíc proti nacistům zasáhli američtí vojáci, viz. hanebný pancharti, kteří ve skutečnosti neměli s průběhem války nic moc společného a až do závěru se drželi stranou. Režii Quentina Tarantina mám jinak ráda a rozhodně nelituji toho, že jsem na tom byla v kině. ()

Warapeidza

Quentin je prostě úchyl a tenhle film se mi od něj fakt líbil... Mrazivý začátek, zajímavej střed a parádní finále, to vše podpořeno hláškujícím Bradem Pittem, smekám pomyslný klobou a volám- jen tak dál! ()

Ailly

Nie som Tarantinov najväčší fanúšik, napriek tomu musím konštatovať že tento film je zapamätaniu hodný kúsok. Každý vraví ako stavia hlavne na skvelých prepracovaných dialógoch no podľa mňa stavia hlavne na vynikajúcich hereckých výkonoch bez ktorých by tie dialógy nemali žiadnu "šťavu". Brad Pitt už tradične bezchybný v tom čo si rola od neho žiadala - ten chlap je zárukou kvality kdekoľvek sa objaví, viac priestoru vo filme však dostáva výborný Christoph Walz, ktorému sa za jeho výkon nedá nič vytknúť, skvelá je aj Melanie Laurent ako Shoshana. Príbeh je jedna veľká hlúposť a vzhľadom na skutočnú (tak krutú a emocionálne silnú) históriu som mala občas pocit že to pán Tarantino s tou fikciou možno trochu prehnal, ale potom som si uvedomila že práve kvôli tejto absurdite som sa takmer celý film nezbavila pobaveného výrazu v tvári, a práve kvôli tejto absurdite filmu odpustíte aj mierne natiahnuté scény ktorých dĺžka by v inom filme nudila. Inak skvelá gradácia hudby a najlepšia scéna v krčme po prestrelke. ()

Lorkis

Další povedený úchylácký Tarantinův film. Je jasné proč Oscara to získalo jen za herce, kategorie za úchylnost neexistuje. Ale námět i herecké výkony se mi moc líbili a soundtrack který doprovázel akční scény byl skvělý, ne skvělý že by se mi líbil, ale Tarantino mi navodil přesně situaci kterou chtěl, smál jsem se. ()

Agent008

Vysoce originálně natočený válečný film. Rozhodně nejlepší Tantinův film. Přestože jeho filmy moc nemusím, tento se mu rozhodně více než vydařil. Také bych pochválil oskarový výkon Christopha Waltze, který hrál s úžasnou lehkostí. originálně je rovněž hudbou, která je hodně atypická, ale zapadla do děje výborně. Kéž by Tarantino natočil více válečných filmů! ()

pepp666

S pomedzi Tarantinovych filmov to patri skor k tym horsim, ale napriek tomu v porovnani s beznymi filmami nadpriemer. Priamo mu nemam co vytknut, ale na tu piatu hviezdicku mu proste nieco chybalo. ()

ewerell

Kovbojka z 2. světové války, nic lepšího mě nanapadá. Hans Landa na pokecu u mlíkaře - jo dobrý, ale jinak slátanina. Ano kamenujte mě, sáhl jsem na božského Quentina. Asi jeho poetiku nikdy nepochopím. ()

Bearder

přesně ten Tarantino jakého já znám. Jen mě schodil hodnocení pocit ke konci kdy to bylo až příliš přehnané a nezvládnuté. Ikdyby nad tím ještě zapracovali tak dám stejně nejvíc 4 hvězdy. Waltz je nekompromisně pětihvězdičkovej ale to ví každý co to viděl :D ()

Treble

Nechtěl jsem na tento film jít ze dvou důvodů - Je to Tarantino, jehož filmy mám nejspíš rád z úplně jiných důvodů než všichni ostatní, ale hlavně nemám rád chození na filmu ve stylu "musíš, je to úžasné, všichni už tam byli". A pletl jsem se a bál jsem se zbytečně - bylo to skvělé. ()

Jarosh66

První polovina filmu naprosto skvostná, nejvíc z celého filmu mě dostala první scéna v chatrči..to bylo něco... Druhá polovina filmu již slabší, celkem mě zklamal závěr. Jinak musím říct, že je to komplexně hodně dobrý snímek, na který se v brzké době určitě znovu a rád podívám. A to nejen kvůli úžasnému hereckému výkonu Ch. Waltze. Naprosto zasloužený Oscar ! P.s. na druhé shlédnutí jsou to slabé 3*, veškeré "super" scény ztratili na své dramatičnosti, napětí atd, už to není taková sprcha jako na poprvé, a to je škoda. ()

le poulet

Obecně vzato válečný filmy moc nemusím, poněvadž se z většiny, co jsem kdy viděla vyklubaly nudný polodokumenty, ale tole hážu na stejnou hromadu s Četou a vojínem Ryanem. Má to švih, děj, perfektní obsazení. Brad Pitt si to užívá a dokázal, že nemusí vždycky hrát jenom okouzlující blonďáčky se smutnejma očima, Christoph Waltz je jako esesák úžasně slizkej a svým způsobem okouzlující a Melanie Laurent předvedla znovu parádní výkon. Tarantino si neodpustil svoje obvyklé kapitoly. Kdyby si je odpustil, neodpustila bych mu to. Tarantino bez kapitol není Tarantino. Bomba! ()

embee

Opět musím Tarantina pochválit. Brad Pitt pobaví, hlavně, když mluví italsky cha cha. Christoph Waltz jako SS Landa je geniální, krásná Melanie Laurent s děsivým plánem na pomstu, překvapivá Diane Kruger... Skvělé mezinárodní obsazení. Každý mluví svým jazykem a když ne, tak jim to moc nejde. Nechybí hodně akce, brutality a hodně krve. A ti co si to zaslouží, ti si to opravdu schytají. ()

Basten

Na Hanebný Pancharty jsem se těšil jak malej kluk, po zhlédnutí jsem od filmu odcházel s úsměvem na rtech, a to i přes to, že jsem očekával trošku něco jiného. Vždycky jsem si říkal, co mě asi na Tarantinovo filmech fascinuje, v čem se vlastně liší od těch béčkovejch sraček, které se ještě do nedávna rodily jedna za druhou. Možná mě teď budou Quentinovo fanoušci kamenovat, když ho označím za autora béčkovejch filmů, ale prostě na mě jeho filmy tak působí. Za to, že dokáže svoje dílo prezentovat tak bravurně, že si pomalu ani člověk neuvědomí, že mu tenhle film nic nesděluje, a kulturní zážitek je minimální má pan Tarantino můj obdiv. ()

vp3k

Už dlouho se mi nestalo, že bych po skončení filmu zůstal hledět na obrazovku, poslouchal skvělou hudbu k titulkum a přemítal si děj filmu. Byl jsem absolutně unešený perfektním scénářem, režií, hereckými výkony, hudbou a kdo ví čím vším ještě. Excelentní herci, předně Christoph Waltz a Brad Pitt, v nejlepším Tarantinově filmu. Pět hvězdiček je málo.. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019