Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Freyn

Největší potencionál tohohle filmu spočívá v traileru. Film jsem si pouštěl s očekáváním poctivého krváku, masakrálních záběrů nacistických mrtvol a podobné libůstky. Celý film obsahuje takovéhle scény celkem.....tři. Postavy jsou celkem sympatické. Pancharti, o kterých je celý film, zde dostali méně prostoru než kumbál. Hodně se mi líbila tvrďácká postava Tila Schweigera, která dostala asi jen 5 minut prostoru. Brad Pitt má sice úžasně přehnáný, vidlácký přízvuk, který se mi kupodivu líbil, ale jako charakterní velitel partyzánů, který má sršet vtipem a hláškami selhal. Nejlepší postava je určitě sviňácký Hans Landa, který je slizký a úlisně vychcaný až hanba. Poslední scéna je dokonalá a podle mě zachraňuje celý film. Ocenil bych více přestřelek a jiného velitele Panchartů. Kdyby šlo dát půl hvězdíčky, tak si Pancharti zaslouží 3,5 protože zas tak úžasný čtyřhvězdičkový biják to není, ale tři jsou možná až trochu málo. 72% ()

fricek12

Podle traileru, Brad Pitta a začáteční scény na mléčné farmě jsem čekal velké drama o pronásledování židů a hrdinskych činech jakýchsi panchartu, ale po zhlédnutí tohoto filmu mužů říct jen jedno: Hrůza, ztráta času! Ti naivní Američani prostě asi nikdy nepochopej, co je to válka. Celý film se točí okolo miniaturniho kina uprostřed Francie do kterého vlezou spolecne Hitler, Goebbels a Goering na premiéru propagandistickeho německého filmu. A jak jinak, než ze tu jsou čirou náhodou nebojacni vlastenectí Amíci, kteří ukončí válku vyhozenim kina do vzduchu. Tohle je tak ubohý scénář až se mi z toho chce brečet :-) Tenhle film není nic jiného než jedna velká AMERICKÁ PROPAGANDA.*** dávám jen kvůli scéně na mléčné farmě, jinak * ()

ragtime

Jeden z filmov, kde Vás naladí nabušený trailer a vo filme Vás čaká niečo úplne iné a je to lepšie, než ste očakávali. Krásna rozprávka o 2. svetovej, do puntíku vybrúsená každá postava, každý detail a niekoľko nezabudnuteľných hereckých výkonov. Je to, aj nie je to Tarantino a myslím to v najlepšom slova zmysle. ()

schindler

Další typický Tarantinovský kousek ve kterém nechybí 5 kapitol, spousta kecání či bleskurychlý střih při přestřelkách. Ve filmu se hovoří třemi jazyky (italštinu nepočítám), což by bylo pro většinu filmů problém, ale zde z toho udělal Tarantino přednost. Vytvořil si svůj alternativní příběh ignorující holá fakta a zasadil ho do kulis 2. světové války takovým stylem, že mě připadala 140 minutová stopáž málo. Někdy si říkám, kdybych měl shlédnout 5 filmů o kterých bych netušil, kdo je natočil, jestli bych poznal který je Tarantinův, jsem si jist, že ano. Zde malá ukázka typického stylu Q.T. Kapitola 1: Na statek přijíždějí nacisté hledat uprchlé židy. Německý důstojník vede se statkářem asi 15 minutový dialog ve které se mluví nejen o židech, ale také např. o krysách a veverkách a během toho pije sklenici mléka. PROSTĚ GENIÁLNÍ. ()

Wildchild8

Tak trochu PULP FICTION z druhé světové války :o) Scénka 3 italů je legendární :D Christopher Waltz je neuvěřitelný :) Tarantinuv rukopis je prostě cítit z každé scény, ať se jedná o šílenou přestřelku v baru, nebo vtipné scénky je to prostě tam :) Parádní film, který odsýpá a má spád . 5* bez debat :) ()

Margay

Přesně jako už tady někdo říkal (nezlobte se, nevzpomínám si kdo), ,,Škoda, že teď si budou Američani myslet, že Hitler zemřel v divadle". Je to pěkný film, dobře zpracovaný, hudba sedí, herecké výkony víc než dobré... ale stejně si nemohu pomoci, stále mě hlodá, že by bylo lepší zasazení jinam než do druhé světové. Už teď si 30% Američanů myslí, že druhá světová válka byl pouze film a ne historická událost. ()

Sabibi

Jeden z nejlepších filmů za poslední dobu! Charismatický a velmi talentovaný Christoph Waltz mi jako "esesák" připadal neodolatelný, stejně tak jako Til Schweiger alias Hugo Stiglitz. Vtipné, akční, prostě dokonalé.. ()

Augustyn

Báječně vygradovaná scéna v 1. kapitole filmu nastavila laťku setsakramentsky vysoko a mě pořádně namlsala. Ale co dál? Dál už laťka zlehka padá. Pár kapitol provlečených zápletkou krapet banální, nějaká ta řezničina, vystřídání pár lokací (ale opravdu jenom pár) a hlavně kecání, kecání, kecání. Tarantino se prostě v dialozích vyžívá, ba přímo ukájí. Některé jsou opravdu povedené, jinde se už tolik nezadařilo. A stačí to? No, jak komu. Režisér prostě a jednoduše na plátně rozehrává svou vlastní hru, se spoustou narážek na jiné filmy (všechny ani normální smrtelník nezaznamená) a záleží jen na divákovi, zdali na tuto hru přistoupí také. Pokud ale ano, bude se královsky bavit. ()

Kolaj

„Každičkej chlap pod mým velením mi bude dlužit sto náckovskejch skalpů, a já chci svoje skalpy.“ Tentokrát bruslil Tarantino na velmi tenkém ledě, a nakonec to dopadlo famózně, dá se říct jako vždy. Vybral si to nejcitlivější téma jaké mohl, někdo by o něm klidně mohl tvrdit, že je génius. Vedle Pulp Fiction bezesporu nejlepší Tarantinův film. Brad Pitt znovu jednoznačně prokázal, že patří k nejlepším hercům současnosti. Situace v kině mohla být docela možná inspirována maturitním plesem ve filmu Carrie, a asi i byla, neboť film Carrie je mezi režisérovými nejoblíbenějšími filmy. První polovina filmu je co do akce lepší, druhá pokulhává, ale celkový dojem z filmu jen umocňuje. Chybí mi tam označení komedie, tak dobře se zasměju málokdy :D Objevili se tam i novodobí Romeo a Julie, jako Zodler a Shosann, zabili se jen kvůli nedorozumění. Ona se nepřenesla přes to, že je Němec a on se nemohl přenést přes to, ze ho bezdůvodně odmítá. Jí došlo, že ho má ráda až po tom, co ho střelila. On nevěděl, že je židovka, to kdyby mu řekla, tak by se necítil tak odmítán. Propracovaný film, postavený na absurditách, na těch se ale stavěla i válka. ()

data675

Quentin Tarantino opět popustil uzdu své fantazie a nechal svou představivost pracovat naplno. Druhou světovou válku předvedl naprosto v nevýdaném kabátu. Příběh začíná v Němci okupované Francii a hned z úvodu je nám ukázáno, že Němci se v té době chovali opravdu krutě. Zde přichází na scénu postava jménem Aldo Rain(Brad Pitt), který se rozhodne sestavit židovské komando a pomstít se. Po průniku do Třetí říše se k nim přidává německý zabiják gestapo oficírů HUGO STIGLITZ, který si rozhodně s nikým nebere servítky. Vlastně do té doby než se zde Hugo objeví pusobí film celkem normálně, až netarantinovsky. Hugo všemu dodá náboj a film se po té nevýdaně rozjede. Vše končí krásnou plastickou operací führera a jednoho kolaborujícího SSmana... ()

Luciaaas2

Dokonalá Tarantinovka, která mě nadchla a zároveň strhla. výborný herecký koncert, dialogy jsou chytře napsány, části filmu do sebe na konci krásně zapadnou. Brad Pitt je zde krasným ,, panchartem" a Christoph Waltz si zde otevřel vrátka do Hollywoodu. Myslím, že roli Lovce židů už nikdy nepřekoná, byl v ní až neuvěřitělně uvěřitelný :-) Tarantino ukázal, že točit umí a po Autu zabiják, které bylo lehce nadprůměr se mu vydařil mistrovský kousek. Konečně někdo dostal odvahu přetočit dějiny a všem těm pohlavárům s Ádou pořádně natřít p.del :-) ()

petrastrela

4 a půl *. Je z toho cítit rukopis Tarantina, jen si vybral pro něj netypický námět. Poslední scéna v promítárně, promlouvání Shosanny z plátna a neskutečný výkon Waltze považuji za špičku filmu, jak geniální! ()

chikolas

Tarantino opět ukázal, že je stále ve formě. Jeho nejlepší film po Pulp Fiction. Skutečně nemám slova, abych můj zažitek u toho filmu popsal. Prostě úchvatné, skvělé, originální a hlavně ten černý humor, který natolik miluji u Quentina. ()

dochvvv

Ačkoliv nepatřím k uctívačům Tarantina a nijak se nepodílím na udržování kultu této pseudofilmařské modly, musím konstatovat, že Hanebný pancharti mě nadchly. Je to takový pokus o vytvoření paralelní historie 2. světové války. Pokus se podařil na 100%. Některé scény jsem si opravdu vychutnal. Tarantino nevyměknul a zaplaťpánbůh film nesestříhal. Scéna v hospodě s odhalením tajných špionů byla mistrovská a jakékoliv zkrácení by bylo vyloženě na škodu. Jinak ale 100% zábava. Možná, že přece jenom přijdu tomu Q.T. na chuť. Tímhle filmem mě minimálně zaujal.A to je co říct. ()

Rebelioner

Zase ten Tarantino ! Vždycky mě nějak dostane a i tentokrát tomu nebylo jinak. Zpočátku jsem si říkal, že se možná pokusil odprostit od svého starého stylu a proto si vybral téma 2. světové války. Rozuzlení první kapitoly však ukázalo, že Tarantino je stále ten režisér, kterého známe třeba z pulp fiction. Tento film má skvělé herecké obsazení, laděné skvelými výkony herců, především Christopha Waltze v roli nacistického zvířete. Hanebný parchanti mě prostě nechtěli pustit ani na wc. Skvělí herci, skvělá hudba, skvělý děj, skvělé dialogy, geniální režisér...tak si říkám, chybí tomu filmu něco ? ()

Peenugirl

Pre mňa málo bastardov, prijala by som omnoho viac scén o " hlavných hrdinoch " filmu. Skvelé dialógy kompenzujú veľa. Nejde mi ani o autenticitu historie, veď nech sa II. svetová vojna končí "happy endom", nech... Len pre mňa trochu slabé na úžasnú kombináciu Tarantino a Pitt. Napriek tomu ostávam neochvějnou fanušičkou oboch pánov. ()

Krupe

Konečně jednou zase Tarantino natočil dobrý tarantinovský film. Brad Pitt nikdy nezklame, ovšem nepřekonatelná je role CH. Waltze alias plk. Hanse Landy. Přesně takhle vypadá úlisný, vyčůraný ba i chytrý esesák. ()

dudel3333

Sklamanie ten multijazyčny mišung mi po polovici už liezol na nervy.Kecanie,kecanie,kecanie aaaaaaa cele je to vlastne o kecoch.Ešte že vo vojne neboli činania,indovia alebo afričania lebo keci aj v tychto jazykoch by ma zabili ()

byk_1

Celkem jsem se obával jak se Brad Pitt popere s rolí poručíka Alda a jakmile vstoupil do děje, tak jsem byl přímo unešen, klobouk dolu Brade a samozřejmě pocta Tarantinovi, že opět předvedl své umění a natočil další kultovní film. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019