Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

mafe

Lahôdka, ktorú som očakával. Dusnú atmosféru, ktorú Christoph Waltz vytváral svojim "obetiam" si budem dlho pamätať. Výnimočný kúsok. ()

JanKukulín

Co dodat? Tarantino si do svého osobitého stylu dokáže přetavit snad jakýkoliv žánr. Tentokrát se mu to opravdu vydařilo s válečnou tématikou. Několik historek z války předělané do úderného stylu plného krve, docela dobré hudby a skvěle hláškujících postav v čele s Bradem Pittem a Christophem Waltzem...smíchy jsem skoro brečel u scény v kině, kdy se Brad Pitt se svými Basterds hovoří s Waltzem v italštině....tak krásný akcent jen tak neuslyšíte ()

MarleyCZ

Nevím jak tento film ohodnotit, nevím zda - li se nejedná o nejlepší Tarantinův film vůbec. Na filmu se mi líbí myšlenka, že se nejedná o příběh podle zkutečné události což bych u filmu z 2.SV čekal. Začátek filmu je snad to nejlepší co jsem kdy viděl. Drama s velkým 'D' a že by se dalo krájet. Byl jsem potěšen z hlavní postavy Brada Pitta, která mu naprosto sedla, tento styl on umí hrát bravurně. Film je ovšem zbytečně dlouhý a místy i natažený u čehož se ale u Tarantina musí počítat. Trošku mě zaskočila malá informovanost, bál jsem se, že se do kina ani nedostanu, ale skoro nikdo tam nebyl, tak nevím, kde se stala chyba. Heslo tohoto filmu : Humor, napětí, akce 98% ()

huko

Kdyby to byl krátkometrážní snímek se zachycením okamžiků, kdy se z 153 minut něco na plátně děje, tak je to mazec jako blázen... takhle se tričtvrte filmu nudíte a jednou za čas vás to v sedačce pěkně přilne k opěrací části. Tyhle chvilky jsou za 5 hvězd, bez nich by to bylo tak na 2 hvězdy. ()

P.J.2

Geniální,super,cool,revoluční,vtipné,ukecané....prostě bomba...Když si režisér točí pro sebe tak se z filmu stává osobní záležitost a to se skoro vždy vyplatí... ()

Axident

Zkrátím to a ušetřím si všechny ty blablabla, co dokazují, jaký je pisatel vytříbený znalec a budu stručný: Quentine, tohle jsem ti sežral i s navijákem, kurva, že jo! P.S. Výkon Christopha Waltze je...marně hledám slovo...prostě elektrizující, ten člověk je démon! ()

optimus0s

asi dvě třetiny filmu to bylo jako Star trek...skvělý, ale ne 100% skvělý...pak přišly sceny v hospodě, a v kině a hned je to pro mě DRUHEJ nejlepší film roku :-) ()

derek007

Nic mě nemrzí víc, než kazit průměr zrovna Tarantinovi, ale když mě se PF,Gauneři i Kill Bill líbili víc. Na všechny tyhle filmy bych vystál řadu do kina ještě jednou(a že jsem až na výjimku vystál), na tohle počkám s druhým shlédnutím společně s DVD přehrávačem. ()

IvcaG

První kapitola slibovala mnohé byla fakt pefektní, ale toť vše, vadilo mě překrucování historický fakt, i když zároveň dodávám, pokud by konec nebyl takový jako byl, bylo by to jistě už dávno ohrané klišé, které by jsme Q. Tarantinovi jen tak nezapomenuli. Brat Pitt jako skalpu chtiví Aldo opravdu nic pro mě. ()

Puol

Ďalší ukecaný Tarantino tentokrát v alternetívnej historke z WW2. Vo filme chýba akýkoľvek hlavný predstaviteľ a väčšina parádne vystavaných scén bohužiaľ končí smrťou niektorých, občas i všetkých účastnených. I tak sa jedná o dobrú zábavu so špičkovými hereckými výkonmi (Ch.Waltz, M.Laurent, D.Kruger), až na Pitta, ten mi pripadal , že si z toho robí akurát prdel. Dúfajme, že Tarantino nezblbne súčasnú mladú generáciu a bude si pamätať skutočný koniec vojny aký sa učí v dejepise a nie tento, odohrávajúci sa v malom parížskom kine. 7/10 ()

ebi

po návratu z kina,jsem zaraženě přemýšlel jestli se mi to líbilo-děj bída, ale dialogy skvostné, takže zatím 3*,uvidíme až to shlédnu znova ()

JohnSorrow

Musím říci, že poslední dobou se rodí opravdu dobré filmy, které dokáží překvapit. Čekal jsem nějakou klasickou dril parádu, kdy z obyčejných vojáku udělají profesionální zabijáky a jejich smrtící mise bude poté řádně krvavě zdokumentována. Ovšem to jsem QT silně podcenil a omlouvám se mu za to. Film nejenže si na nic nehraje, ale je velice chytrý, plný krásného Tarantinovského humoru a hlavně nečekaných situací. ()

jenjan

Cirkus Tarantino se přesunul do Evropy, nabral kopu skvělých herců z německého castingu a nevybíravě se opřel do nejtemnější stránky moderních dějin starého kontinentu. Autor dokonale skloubil své žánrové pojetí filmu s evropským prostředím a dokonce i citlivou historickou stránkou. Revize dějin v Tarantinovském podání je asi hodně silný výraz, on nám sem prostě jen nasadil toho svého amerického "kovboje, gangstera, či ninju“, aby nám tady vymlátil nácky, případně je označkoval, rozstřílel Hitlera jak řešeto, zašklebil se u toho a prohodil pár těch fórů. ()

*Colorado

Drama / Válečný beru, ale rozhodně zde chybí komedie. Když pominu ony zasmání-hodné momenty, tak mě naprosto odrovnala poslední desetiminutovka. Tak dlouho a upřímně jsem se v kině už dlouho nezasmál :) Ano, Tarantino nám opět naservíroval majstr štyk. Skvělé dialogy, nešetří brutalitou a pak mu zahráli herci - někde jsem se dočetl, jak zde Brad Pitt přehrává a rád bych k tomu podotkl, že to snad ani jinak zahrát nešlo aneb proč si hrát na to, že je to vážně myšlený snímek.. Pak tu máme naprosto geniálního Christopha Waltze, jehož detektiv-pošuk byl bez chyby. A moc se mi líbila postava Tila Schweigera, škoda že nedostal ještě více prostoru. Původně jsem byl přikloněn ke čtyřem hvězdičkám, ale když si to tak v hlavě rekapituluji, tak asi opravdu nemám co vytknout. Film se mi líbil, pobavil, ničím nezklamal. Rozstřílený Hitler byl jako bonus :-) ()

JakeG

Sen každého židovského občana :)) "Nečekaně" vtiipné dialogy, Bradley, .... tomu všem však kraluje pan Waltz. Prostě skvělej výkon. ()

bangee

Tak již jsem měl tu čest... Slyšel jsem a přečetl o HP poměrně dost, film jsem vidět chtěl, dalo by se říct, že jsem se těšil, ale raději jsem nic neočekával. Možná proto jsem byl v celku potěšen. Příběh alá alternativní historie k druhé světově mě pobavil, režie mě taky sedla, dialogy byly výborný, herecké výkony v některých přpadech až excelentní (viz Waltz), některé mě však nesedli (viz Pitt)... Na takovouhle délku filmu jsem měl pocit, že je tam docela dost hluchých míst. No nevím, podruhé si to asi nepustím. Takový lepší Tarantinovský průměr. ()

PDcz

5***** bodů Po dlouhé době koukatelné. Hezká hudba, která byla zajímavým doplňkem, bože, já už nechci nic psát.. píísmenka se mi motají... tak rychle, jo, jo.. tamto dobrý.. a to, taky dobrý [X] Jíťa se nedívala jen 2x :-) To je na tohohle režiséra dobrý :-D ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019