Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

TaanStari

První kapitola je geniální, poslední je velice dobrá, prostředek jsem přetrpěl. A příběh okolo Mélanie Laurent je sice zajímavý, ale naprosto zbytečný. Nadruhou stranu snad první Tarantinův film, kde je hudba normálně zakomponovaná a opravdu doplňuje jednotlivé scény. ()

strangercz

po většinu filmu hrozná nuda. Spousta dialogů o ničem. Až ta poslední půl hodina-hodina to zvedá. Jinak hrozný zklamání ()

gumbo

Plusy: 1. Několik skvěle vyšperkovaných dialogových scén, plných hutné atmosféry, která by se dala krájet. 2. Kamera a výprava. 3. Nacisti mluví německy. Minusy: 1. Nulový děj, příběh atd. 2. Velké množství postav. 3. Nesympatičtí Basterds a jejich psycho hrátky. 60% ()

THE_Joko

Klasická Tarantinovka síce uz nie tak úplne klasická (kreslene scénky,čiernobiele scénky atď) ale rovnako nudná Tarantinovka ako všetky ostatne! Pred projekciou mi bolo jasne ze tu budu dialogy trvajúce približne 6 rokov a potom bum akcia...drvivá vatsina ludi je z toho ohromená a hned ako im spadnutá sánka nadobudne správne miesto, označia snímok za kultový! Ale ja si z toho nič nerobím som voči Tarantinovi imuny uz proste odjakživa takže sa dokážem cez to preniesť. Krásnou ceresnicou na torte mi bol výkon Brada Pitta ktorý chcel byt v tomto filme drsný ako šestka šmirgeľ no mne napadli ine označenia ktore zacinali na písmeno "D" a poviem vám ze "drsný" to teda rozhodne nebolo! ()

Driscoll

Hm, každá jednotlivost se u Panchartů zdá být v pohodě, ale jako celek ten film prostě nefunguje... Žánrová nevyváženost, tentokráte už neomluvitelná dějová nekompaktnost a až nezdravá posedlost "béčkem" strhávájí film dolů, což je škoda. Paradoxem je, že Tarantino v úvodu odkazuje na Leoneho, jehož filmy se těmito nešvary rozhodně nevyznačují. Závěr filmu hodnotit nehodlám, to je už na vkusu každého jednotlivce, ale drobnou poznámku si neodpustím: jestli Quentin skutečně čekal s filmem tak dlouho, protože nemohl vymyslet, jak příběh zakončit, tak to rozhodně není poznat (rozuměj, tak přímočarou tečku musel vymyslet za noc). Pancharti dokáží zblbnout svou stylovostí, ale stejně jsi to tentokrát prostě prokaučoval, Quentine. ()

JM87

Jasně, třetí kapitola mi přišla dost nudná, Hitler taky nebyl úplně nejlepší, ale jinak mě film držel od začátku do konce. Nemuselo se tam střílet, nemuselo se užívat vulgarit a nadávek, Christoph Waltz jako lovec židů mě u první kapitoly svojí klidností uzemnil tak, ze jsem seděl s otevřenou hubou a byl fascinován, byl fascinovám tak skvělým hercem jako je on. Výbornej byl dál Brat Pitt nebo Eli Roth, trochu mě tam sral Komisař Rex, ale jinak to byla paráda. Mimojiné mi vůbec nevadí jak Tarantino změnil historii druhé světové války, bylo to super, jen mi přijde trochu naivní, že by se do tak nezabezpečnýho kina nebáli dát, tak důležitý osobnosti druhé světové jako byl Hitler a podobně. 5 hvězdiček, Tarantino opět ukazal, že je mistr. ()

Rehooo

Úžasná kamera, tu opravdu musím pochválit. Ta se mi líbila úplně nejvíc z celého filmu. Herci byli taky skvělí, ale nšco mi tomu chybělo. Nebyl to špatný film to ne. Bohužel jsem o tom tolik slyšel a tak jsem se na to těšil jaká to bude bomba, až... až nic. Podíval jsem se na to líbilo se mi to, ale že bych z toho byl nějak extra uchvácen tak to bohužel ne. Možná kdybych byl hned na premiéře filmu, tak by vypadalo mé hodnocení jinak. ()

dawe787

Tarantino mě nezklamal. Sice film nedosahuje takových kvalit jako Pulp Fiction, ale dali si záležet. Výborný hlášky, kostýmy, ironické scénky otírající se o krev a maso a scénář takový, jenž by naprosto v realitě změnil chod celého světa. Nejlepší výkon snad podal oficír Landa. Doporučuji Všem kromě historiků. ()

ashtangi

Tarantina nemám rád, ale i tak to bylo milé překvapení. V jeho případě jsem čekal tak jednu hvězdičku, ale nakonec to byl překvapivě nudný film s pár dobrými momenty a přesvědčivými hereckými výkony. ()

Gastovski

Jsem docela na rozpacích. Po vynikající první kapitole přichází to, co obsahovalo Auto zabiják - zdlouhavé a neúnosně nudné dialogy a rozhovory. Přitom u Tarantinových filmů jsou právě dialogy klíčovým prvkem. Ale tady je to přehnané, nezajímavé a někdy dokonce trapné. V některých pasážích dokonce Tarantino používá repliky z jeho dřívějších filmů. Z hlediska soundtrackového jsem velmi nespokojen, některé vesternové prvky hudby od Morriconeho ještě ujdou, ale co to ostatní! První film od Tarantina (mistra na soundtracky), který mě po hudební stránce velice zklamal. Co se týče hereckého uskupení, tak za celou dobu jsem nenašel nikoho, komu bych fandil. Pár světlých (herekých) okamžiků tu je, ale celkově to vyzní do prázdna. A v půlce filmu už mi bylo jedno, co se se všemi stane a to myslim, že je u takového filmu docela chyba. Quentine: tento film hodnotím jako MOJE NEJVĚTŠÍ ZKLAMÁNÍ ROKU 2009! P.S. Eli Rothovi bych chtěl poděkovat za jeho krátký film "Nation's Pride", který mě jaksepatří pobavil a zpravil mi chuť po Quentinově hanebnosti. ()

modista

tři a půl, skvělé "krvavé" scény zvláště vyhlazovačka v hospodě, naopak to jaké z němců udělali bezmozky a špatně namaskované i vybrané typy pro Hitlera i Goebelse, se hned tak nevidí... ()

Luqi

Tarantino trošku spomalil a vyplatilo sa to ............ I keď je to oveľa viac o dialógoch ako býva u neho zvykom, napriek tomu to má úžasnú dynamiku a napätie. A kto má rád Tarantinovský morbídny humor, tak tiež si musel prísť na svoje. Po filmárskej stránke opäť precízna práca, jediné, čo by sa dalo vytknúť je obsadenie Pitta do hlavnej role. Niekedy mal taký priblblý výraz ako keby hral Joe Blacka. Chcelo by to niekoho menej okukaného ............... Celkovo po Pulp Fiction, Tarantiov druhý najlepší kúsok. Jasne za 5. ()

jorgus

prvni hodina kdyby nebyla, tak by to filmu neuskodilo..po "hospode" jsou tam opravdu zajimave konfrontace a necekane situace, ktere ale nakonec vyustili do takoveho nekulervouciho zaveru..film jsem oddaloval jak mohl, nezaujal me predtim, nezaujal me behem a zapomenu na nej..:) ()

Saur.us

Kde jsou včechny ty vytříbené dialogy o ničem, kterým Tarantino tak bravurně vládne? Kde jsou všechny ty cool věci, kterými Tarantino tak rád otevírá divákům hubu? Kde je jeho pečlivě vybíraný soundtrack? Ale abych jen nepomlouval, Christoph Waltz byl opravdu vynikající, záporňák par excellence, stejně jako chvilkama Brat Pitt a jeho italština po Tennessíjsku. Z kapitol určitě nejlepší první a poslední. A to je docela málo na 2,5 hodinový film. Hoooooodně slabá 4*//// Po třech letech jsem se do Panchartů pustil znovu a musím trochu přehodnotit svoje tehdejší stanovisko. Totiž, vytříbené dialogy, kterými Tarantino tak bravurně vládne, ty jsou v Panchartech od začátku do konce. A kdo za to může? No samozřejmě Christopher Waltz! Kdykoliv se objevil na plátně, kvalita snímku se zdvihla takřka na 100% podívanou. On je prostě hlavní deviza snímku a bez něj by takových kvalit nikdy nedosahoval. Žádný Hanebný Pancharti ale Hanebný Landa! Přehodnocuji na velmi velmi vysokou 4. ()

Razer

Vrcholy filmu pro mě byly rozhovory s Landou... ale všechny ty konverzační scény, ze kterejch kypělo napětí byly úžasný. Hodně mě bavil i Brad Pitt se svojí angličtinou. 90% ()

Heui

Výborný film, ale jsem lehce zklamaný, čekal jsem od toho asi víc. Nevim co, ale něco tomu prostě chybělo. Jinak Christoph Waltz naprosto skvělá role. ()

jane1106

Po delší době jsem byla z nějakého filmu skutečně nadšená. Prosmála jsem se od začátku až do konce, dialogy mě chytly a celé mi to zkrátka přišlo originální a osvěžující. Moc hezky jsou zde zúročené dějiny kinematografie. Tak nějak z toho dýchá láska k filmovému řemeslu. Oslnili mě i herci, samozřejmě Waltz v roli Landy je zjevení, ta postava je stejnou měrou zábavná jako mrazivá a jeho kreace vážně nemá chybu. Naopak Pitt, jakkoli ho mám ráda, zde předvádí přesně ten typ herectví, který nemusím: příliš příznakové a hraničící s přehráváním. Když se coby mýty opředený Medvědí Žid objevil na scéně Eli Roth, nemohla jsem se ubránit zklamání, ale musím říct, že mě ve zbytku filmu nadmíru potěšil - ani nemusel moc hrát a do role sedl perfektně. Možná by mohl nechat režie a jen se vždy takhle sem tam někde objevit... Mlčenlivý drsňák Schweiger zabíjí pohledem, Fassbender okouzlil německými hláškami a Diane Kruger překvapila (netušila jsem, že je tak dobrá herečka). Za přirozený a uvěřitelný výkon zaslouží pochvalu i Melanie Laurent. Nemám co dodat, na konci je to po historické stránce ten správný úlet, který je čas od času třeba a hnidopichové se můžou jít bodnout.:) ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019