Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Lovedeath

Takže co to tu dnes máme? Apačové v čele s Pittem zabíjejí nácky, nasraná francouzska vrací úder, a geniální Lovec židů s posláním v dávno okupované Francii. Tomu říkám nářez! ()

Magoor

Krásná ukázka alternativní reality z mozku Quentina Tarantina. Jisté dějiny byly již dávno napsány, jejich pravdivost je však sporná. A proto říkám, proč nepřijmout tento film jako alternativní možnost ukončení II. světové války, když je tak dobrá! ()

Izz

V podstatě strašně zábavný film,ve kterém úplně všichni zúčastnění herecky koncertují,jen mi trochu vadila ta přehnaná divadelnost celé věci.Dialogů je občas skutečně moc,třetí kapitola nudí a celkově nemám pocit,že jsem viděla geniální film.Quentin už mě prostě párkrát sejmul víc,ale i Pancharti mají kvalitu a ráda se na ně mrknu znova. ()

carott

U Tarantina je z 99,9% jistý, že se člověk nudit nebude. A Pancharti rozhodně nebyli vyjímkou, zase se ukazal Tarantinův smysl pro detail. Každopádně některé jeho typické vsuvky byly nevhodně, hudba se k filmu nehodila vůbec a příběh byl až moc idealizovaný. Kdyby to nebylo od Tarantina tak bych normálně dal asi 5 hvězd, ale Tarantino má i lepší filmy, takže oproti jeho dílům musím dát "pouze" čtyři ()

Rimer545

Mé dlouhé čekání na nové filmy od Tarantina se stalo mučením, ale nakonec vyšlo tohle. Brad Pitt a Eli Roth dokázali ze sebe vytáhnout co nejvíc a zplodil se film, kterému musím dát 5/5. ()

Judy24

Byl by to obyčejný, byť šílený film z válečného období. Kdyby tam nehrál Christoph Waltz. Byl to bezpochyby právě on, kdo povýšil Hanebné Parchanty na tuto magickou, bláznivou podívanou, ve které se smích střídá s nejvyšším možným odporem (já nevím jak vy, ale měla jsem pocit, jako by vyslíchal mě) mrknutím oka Hanse Landy. ()

seiffs

Quentine, teď jsi mě dostal. Nikdy jsem tě moc nemusel, ale tentokrát se klaním. Dlouho jsem podléhal obecným kecům o tom jak je to morbidní a nechutné (a přitom není) a projekci jsem proto odkládal. Chyba! Je to skutečně velmi těžce zařaditelné dílo. Obsahuje výsměch, ironii, pohodu, inteligentní humor, násilí bere s nadhledem. Je to velmi kvalitní. Líbí se mi scénář, plné barvy, kostýmy, masky. Herecké výkony jsou také fantastické! Laurentová, Fassbender, Waltz, Pitt, Krugerová jste fakt borci!!! Quentine jen tak dál, vykašli se na Kill Billa 3 a tvoř takle dál. ()

Arcipes

Quentin se dostal do polohy geniálního a precizního úchyla s „nevšedním smyslem pro humor,“ ale mimo to i s citem pro obraz a kompozici. Bude skvělé, jestli se mu v této poloze podaří setrvat až do smrti. 5/5 ()

renoarko

Poctivá Tarantinovka z obdobia druhej svetovej vojny, ktorá stavia na dokonalých dialógoch. Geniálny záporák Christopher Waltz aka Lovec Židov (aký polyglot, ty kokso) si ukradol film pre seba a doslova tu podáva brilantný výkon. Myslela som si, že samotní „Bastardi“ dostanú na plátne viacej priestoru, hlavne ich taktiky lovu a mučenia náckov, namiesto toho som sa dočkala toho, že polovicu z tejto nadupanej partie, v ktorej som videla veľký potenciál, rozstrieľali v polke filmu, ale budiž. Samotný Brad Pitt, ak sa mám priznať, ma tu až tak veľmi neuchvátil, teda až na scénu s jeho "brilantnou" taliančinou (jeho arivederči ma totálne zabilo, v dobrom slova zmysle).Okrem iného ma hereckými výkonmi zaujala hlavne ženská časť osadenstva - Kruger a Laurent. Tarantinovi sa to opať podarilo, jeho rukopis je cítiť z celého filmu, jednotlivé kapitoly sú bravúrne vystavané, hudba, ako býva u Tarantina zvykom bola perfektná. No a že si náš Quentin trošku prispôsobil históriu podľa seba? Jemu snáď prejde všetko :) ()

Knor

Tarantino je naprostý šílenec a já ho zbožňuju, miluju jeho filmy a Pancharti jsou naprosto perfektní. Chtěl jsme původně napsat, že Pancharti jsou společně s Pulp Fiction to nejlepší co natočil, ale ne...nejde říct, který jeho film je nejlepší, protože každý jeho film je svým způsobem stejný, ale zároveň jiný. Tarantino točí film svým osobitým způsobem a má nenapodobitelný rukopis. 2. světová podle Tarantina je nádhernou ukázkou jeho geniální talentu, láskou k filmu, originálního přístupu k filmařině, černého smyslu pro humor a šíleného pohledu na svět. Máš můj obdiv a respekt Quentine. ()

Nightswimmer

Nikdy som nemal Quentina rad, ale Bastardi su dokonalost v pohybe. Clovek nevie, co vyzdvihnut skor - ci najlepsieho Hitlera ever, dychberuceho Brada Pitta a jeho sawyerovsky (juzansky) prizvuk ci slovami neopisatelneho Waltza alebo dokonale dialogy a atmosferu. Dokonalost sama, ktorej kraluje scena vo francuzskom pube, kde o zivote a smrti rozhoduje ten spravny nemecky prizvuk a sposob objednavanie poharov. Nehovoriac o scene v divadle Navyse, Tarantinovi sa podarila velka vec - ako jediny dokazal naraz zabit vsetkych nacistickych pohlavarov. Kazdopadne, Bastardi su velky SKVOST a ked nastal jeho koniec, prvy a (zatial) poslednykrat som ocakaval, ze divaci sa postavia a zacnu aplaudovat. Well done.. ()

xpantherx

Tlieskam ! V každej scéne som nemohol obsedieť na stoličke od nervozity ako sa to vyvŕbi. Človek sa cíti priamo prítomný v obliehaní SSákmi a bojí sa každej drobnosti ktorá by ho mohla prezradiť. Vynikajúce dlhé rozhovory medzi Amíkmi a SSákmi, kedy človek od nervozity pozerá na hodinky a už chce aby sa to skončilo, či už happy end, alebo nie, proste len aby už tá dusná scéna skončila a človek si mohol v kľude vydýchnuť. Aj keď Tarantina až tak velmi nemusím (napr. Kill Bill išiel úplne mimo mňa a ani som ho nedopozeral) a hlavne v tomto filme si robil Tarantino s históriou čo sa mu zachcelo, tak tento film bol skvelý. Hans Landa bol taký slizún, že by som mu najradšej vpálil guľku do hlavy prvých pár minút filmu - a tak to má byť. Naproti tomu sa mi tam nehodil Brad Pitt - bolo to moc afektované, príliš veľa pretvárky, možno by som tu stavil skôr na neznámu tvár. ()

IronRocky

Po dokoukání Hanebných panchartu jsem měl rozporuplné pocity. Film mě vtáhl docela rychle do děje a film jsem si celkem užil. Nejvíc se mi líbilo herecké obsazení, které nemá chybu. Jedinej mi moc nesedl Brad Pitt, ale to proto, že ho spíš moc nemusim. Ve filmu mě se nejvíc líbily dlouhé dialogy a střídání jazyků. Samozřejmě je skvělá kamera i hudba. Dějově je to povedené a zajímavý konec, který mě fakt hodně překvapil. U filmu jsem se hodně bavil a doporučuju. ()

celticek

Quentin se zas vyšvihl, kdyby válka skončila tímto stylem, bylo by to okay. Christoph Waltz na mě udělal perfektní dojem, běhal mi z toho nácka zapráskaného mráz po zádech. Dialogy klasicky našlapané. Scéna s hádáním postav v hospodě je hodně dobrá.. ()

14neo11

Přilepený v sedačce od první minuty až do konce. Christoph Waltz je nejpřesvědčivější nácek, kterého jsem kdy ve filmu viděl. ()

smajliss

Tak tohle byla paráda. Výborní herci. A to nejlepší je na tomhle filmu je, že vůbec nečekáte, co se může stát a tak si užíváte každou scénu. A Brad Pitt ? To je Herec. ()

Jacccob

Tarantinovo kouzlo je ve scénáři a v nečekaných momentech. Vždy, když předvídáte naprosto očekávanou situaci ve filmu, Tarantino to prostě udělá jinak, a vás tím naprosto ochromí. Těch momentů je zde hned několik, a nejen kvuli nim jde o jeden z nejlepších filmu Quentina Tarantina a o jeden z nejzajmavějších a nejlépe podaných filmů vůbec. Ennio Morricone vše jenom podtrhuje tím nejlepším, co se dá ve filmech slyšet. ()

Chasida

I think this just might be my masterpiece. Pancharti mě na dvě hodiny naprosto pohltili. Quentin Tarantino se opět vytáhl. Naservíroval perfektní první "příběh" a několik úžasných scén (a samozřejmě skvělý film jako takový). Škoda některých nedostatků, ale pořád jde o skvělý film - s pohlcující hudbou, skvělými hereckými výkony, nádhernými scénami a tarantinovskou poetikou. A tu máme rádi... (85%) ()

karlee

Pittovi začínám přicházet na chuť (tady pobavila hlavně jeho italština), navíc výborný je i ten Rakušák, co hraje Landu (na nováčka ve velkém filmu, klobouk dolů). Když nebyl na plátně ani jeden z nich, tak se to místy trošku táhlo, ale celkově pozitivní zážitek. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019