Nešikovný prostoduchý zlodějíček Quentin přepadne směnárnu. Tam však zrovna mají pouze jeny, eura vykoupili Japonci. Směnárník mu ale poradí banku o kus dál. To už je ovšem zalarmovaná policie a Quentin, který se na útěku schová do kinosálu, kde promítají film pro děti a velice se baví, je zatčen... Pak pro dozorce nastává pravá kalvárie: s Quentinem, který stále dobrosrdečně rozpráví, nikdo nechce na cele být. Nakonec ho dají k Rubymu, známému lupiči, který jistému Vogelovi ukradl dva miliony. Peníze se ale nikdy nenašly a Ruby zarytě mlčí. A nepřestane mlčet ani tehdy, když se s ním v cele začne bavit neúnavný Quentin... Ruby zuří: Vogel totiž zabil jeho milenku Sandru, která byla bohužel Vogelova žena. Ruby pojme pevné odhodlání z vězení utéct a Vogela při první příležitosti zabít. Nejdřív se ale musí dostat alespoň do vězeňské nemocnice. Podřeže si proto žíly, čehož si Quentin všimne právě včas. Aby se mohl za svým „přítelem“ – jak ho už začal nazývat – dostat, učiní totéž. Oba se tedy opět shledávají na vězeňské marodce a Ruby začíná mít pomalu dotěrného Quentina dost... Rubyho vzápětí převezou na psychiatrii. Quentin si rozbije hlavu o zeď a ocitne se tam též. Ruby plánuje útěk. Quentin, který by udělal všechno, aby mu pomohl, zavolá na pomoc přítele Martineaua a připraví svůj vlastní útěk. Jenže v téže době má utéct s pomocí podplaceného ošetřovatele i Ruby. Quentin to samozřejmě netuší a násilím ho osvobodí, aby mohli utéct spolu Věc se ale nepodaří tak, jak bylo naplánováno, a tak se oba uprchlíci ocitnou na ulici v nemocničním úboru a bez auta, kterým bojácný Martineau odjel... Ruby se nejdřív na Quentina hrozně zlobí a je přesvědčený, že je převlečený polda. Teprve když se dozví, že Quentin je také zloděj, začne ho brát aspoň trochu na vědomí. Oba muži vniknou do domu jistého žokeje, aby získali šaty a auto. Musejí vzít zavděk šaty jeho ženy, protože žokejovy jsou jim příliš malé, a odjíždějí v žokejově voze. Jsou velmi nápadní dámským oblečením, a tak Ruby navrhne, aby se rozdělili, snadněji uniknou. Když je ale Quentin zanedlouho přistižen při pokusu o krádež dalšího auta, Ruby mu přispěchá na pomoc... (TV Prima)

wendelin9

Milá komedie o zlém, drsném chlápkovi a hloupém, ale zato velice obětavém bláznovi Quentinovi... Myslím, že tohle stojí za to vidět :) ()

URBAN

Krása !!! : DDD Vážně dlouho jsem se při filmu tak nenasmál a u tohodle filmu jsem to moc nečekal a jaké to překvapení !!! Quentin a Ruby byli naprosto senzační a jejich kontrast byl na celém filmu snad nejzábavnější . Pro mě v rámci akční komedie naprostá jednička ! ( 6.9.13/MAC ) ( 31.1.14/MAC ) ()

filmmovier

Skvělá komedie z klasické francouzské školy. Všichni víme, co to znamená, a i tahle komedie, která se v originále jmenuje Mlč, jak nás s úsměvem informovala naše třídní učitelka, je zářným příkladem toho, že ve Francii se skvělé komedie točí i ve 21. století. A navíc, když se jeden z nejlepších komediálních režisérů Francis Veber dá dohromady s Renem a Gérardem (z Indre) je jasné, že to prostě bude pecka. A taky že jo. Reno je naprosto dokonalej (hlavně když rozdává rány) a Depardieu je, a nevykládejte si to nějak špatně, k sežrání (hlavně když krade auta a spřádá plány, což je vlastně téměř celý film). Těm dvěma to parádně ladí, vynikající a nezapomenutelná filmová dvojka. Mlč (Drž hubu se řekne úplně jinak) je nahláškovaná, plná vynikajících situací a gagů, prostě tak, jak má správná francouzská komedie vypadat. Je to dlouhé tak akorát a já se báječně bavil, ale na plný počet mi to prostě nějak nechce dát. Rozhodně ale doporučuju, fakt to stojí za to, alespoň já z toho budu mít zážitek minimálně na celé svátky (psáno 19.12.) Za mě to má 85%. ()

vesper001

… a ten Gérard hubou mele, a ten Jean je jako pepř, a to kuře krákoře běhá po dvoře, a divák, ten pláče, doma v komoře. Naštěstí většinou smíchy. ()

Deyw

porad to ma grady..reno,gerard sypou jak kravy...jedna z nejlepsich komedii..a jeste PS: jedine s dabingem! tady je neskutecne dobrej! ()

Lachtaan

Já tuhle přeceňovanou komediální rádoby legendu zkoušel před několika lety, tehdy jsem ji dokonce vypnul a neprávem ohodnotil. Myslel jsem si, že s nějakým tím věkem navíc už budu schopný ji náležitě docenit, ani dneska v ní ale nevidím nic jiného, než 80 minut infantilního humoru a stupidních hlášek, u kterých jsem se sotva pousmál. Od komedií zase radši pracky pryč. [viděno na Voyo 23.4.2022] ()

Decker

Reziserovi Veberovi se dostalo ohromne sance, kdyz mohl pracovat s dvemi nejvetsimi ikonami soucasneho francouzskeho filmu. Jean Reno i Gerard Depardieu jsou jednoduse bravurni. Oba predvadi vynikajici vykony a vymackavaji potencial filmu na maximum. Celkove se jedna o skvelou odreagovacku, ktera dokaze inteligente, mile a vkusne pobavit. Slava ze francouzskym komediim jeste neodzvonilo! ()

fantoci

Velice zdařilá francouzská komedie. Scénář byl Depardieuovi i Renovi psán přímo na tělo. Dobře jsem se bavil. ()

Estrellita

Příběh idiota Kentána (nevim jak se píše) a "pokrfejse" Rubyho musí pobavit snad každého! :) Reno dokonalý jako vždycky a Depardieu předvádí svůj obří nos s grácií sobě vlastní! Francie tentokrát nezklamala... "Je to malý mentál naprosto neschopný vymanit se z přítomnosti." "Mluvte jasně, doktore!" "Dobrá. Je to neuvěřitelný blbec." ()

Wall-E

Nikdy předtím jsem se u francouzké komedie tak nenasmál.Duo Jean Reno a Gérard Depardieu funguje bezchybně.Jean v roli ušité na míru(jak jinak) a Gérard by za vysmátého blbce měl dostat oskara.Dokonalost 100% ()

lucieK

Zbožňuju francouzské komedie zejména, když mají tak skvělého režiséra jako je Francis Veber. Kvalitu filmu také zaručuje velmi dobré herecké obsazeni, Jean Reno a Gérard Depardieu jsou pro mě páni herci a v tomto filmu se dokonale předvedli, zejména Depardieu byl úžasný. Sice je téma filmu poněkud cliché, ale je tak bravůrně podané, že se snad nenajde člověka který by se u filmu nenasmál a kterému by se film nelíbil. ()

rodo

Velmi povedená komedie, u které jsem se smál opravdu od srdce. Hlavně se mi líbí střihy, které vždy navazují na pronesenou hlášku (viz scény: Quentin s Půlprdeláčem, Quentin rozbíjející hlavou zeď, Quentin a policejní auto, atd.) . Je jich ve filmu několik a nemají chybu. O herectví obou pánů nepochybuji, oba jsou skvělí. Víc takovýchto komedií by neškodilo. ()

capák

Velmi osvěžující bláznivá komedie, která běží už od úvodní scény ve slušném tempu, a film tak zkouknete jedním dechem. Rozdílné charaktery hlavních postav podtržené hereckými výkony obou představitelů se skvěle doplňují a vytváří řadu vtipných situací, a i když se objeví i pár slabších míst, na celkové kvalitě snímku to nijak neubírá. Blbeček v podání Depardiea mě bavil po celých 80 minut. Předevím díky němu se budete smát od začátku až do konce. ()

ivan_drago

Od této komedie sem moc nečekal, ale mile mě překvapila. Hlavně tím, že je krátká a pak také svým přímočarým až buranským humorem. Depardiue hraje toho debila s gustem a Reno je standartně dobrej. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů