Morbidně zábavný film na motivy světoznámé deskové hry Clue. Po obdržení pozvánek dorazí šest hostů do luxusního sídla na kopci. Každý z nich dostane smrtící zbraň, což má za následek šest vražd. Nyní je na komorníku Wadsworthovi, aby vyřešil záhadu kolem toho, který z hostů má zločiny na svědomí. Je to plukovník Mustard, který se nachází v pracovně s pistolí v ruce? Nebo slečna Scarlet v kulečníkové místnosti s oprátkou? Či snad samotný Wadsworth? Poznejte všechny nechvalně známé podezřelé a prokoukněte jejich špinavou hru. Jejich podlé činy si zamilujete, až se na vás začne valit hromada mrtvých těl i legrace. (Cinemax)

Oralfabet

Docela slušná zábava, jen jsem si na konci uvědomil, že mi tak nějak vůbec nezáleží na tom vysvětlení, a přišlo mi, že filmu samotnému taky moc ne. Každopádně jde ale asi o nejlepší film natočený podle stolní hry, minimálně do té doby, než vyjde Monopoly: The Movie od oceňovaného režiséra obou Fantastických Čtyřek a Toma a Jerryho, Tima Storyho, s Kevinem Hartem v hlavní roli. To očividně zní jako masterpiece. A když už je řeč o Timech s příjmením končícím na ry - Tim Curry je tady absolutně fantastickej. 7/10 ()

Janega

Zaujímavé spracovanie mojej obľúbenej hry. Taká parodia na 10 malých černoškov s prvkami klasických detektívnych schémat trocha pripomínajúc film Vražda na večeri (ktorá je po humornej stránke o hviezdičku vyššie). Tri varianty rozuzlenia, pričom ten tretí je najzaujímavejší. Tim Curry v roli komorníka je nezabudnuteľný. ()

David.Darco

Trochu chaotický začiatok sa nakoniec rozvinie do celkom fajn komediálnej detektívky. Celé to je poňaté dnes už takmer nevídanou ľahkosťou a naivitou a práve tá ma oslovila. Je sranda sledovať kam sa pohlo vnímanie homosexuálov a afroameričanov. Dnes by tak malý nevinný vtip spôsobil zrejme katastrofu, pritom je orientovaný skôr ako výsmech predsudkom. Ak máte čas a chuť, je to fajn oddychovka ktorá má aj pomerne slušné rozuzlenie. ()

playboxguest

Opět se nám v jednom obřím sídle uprostřed ničeho sešla skupinka nesourodých, avšak pestrých postaviček, které na první pohled, ale opravdu jen na ten první, nemají nic společného. A opět je to jízda plná skvělých hlášek a groteskních situací alá Vražda na večeři. Obsazení tentokrát sice není zas tak skvostné, ale za sebe říkám, že Tim Curry (majordomus) a Lesley Ann Warren (Miss Scarlet) mě nejednou nahlas rozesmáli, kolikrát bez jediného slova. ()

Dexter1

Atmosférou príjemne pozerateľný film, nie však až taký úderný ako Vražda na večeri. Každopádne tri konce potešia a keď si vezmem, že v kine chodil vždy iba jeden určitý koniec tak klobúk dole. Chcem ešte dodať pár vecí a to, že Tima Curryho nemám nejako výrazne rád, ale tu podal fakt neuveriteľný výkon. A ďalšia, film je inšpirovaný stolovou hrou a tak som si po filme zohnal demo verziu PC verzie a je to dobre ako film(len trosku lepšie keď to vyšetrujete sám). ()

• Kellye Nakahara v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • Scénář k filmu byl inspirován deskovou stolní hrou „Cluedo“, v níž se hráči rozdělení na vrahy a vyšetřovatele snaží zamést stopy, případně vyřešit vraždu. (playboxguest)
  • Když byl film uveden do kin, každé kino dostalo jedno ze tří možných zakončení. (Trajektt)

Herní Clue se dočká remaku

Herní Clue se dočká remaku

30.09.2019

Deskovou hru Clue snad netřeba představovat. Tahle kultovní detektivka se už v minulosti jedné filmové adaptace dočkala, a to v roce 1985 od režiséra Jonathana Lynna (Můj soused zabiják). Teď se… (více)