Reklama

Reklama

Most osudu

  • Velká Británie The Bridge of San Luis Rey (více)
Trailer

Obsahy(1)

Třetí filmová adaptace románu Thortona Wildera se odehrává v 18.století v peruánské Limě. Tragická nehoda, při níž se do propasti zřítí lanový most svatého Ludvíka krále, si vyžádá 5 lidských životů. Kněz Juniper (Gabriel Byrne) se vydává na místo neštěstí – chce se dozvědět více o (zdánlivě spolu nesouvisejících) životech obětí a na základě zjištěných informací posoudit, jestli se jednalo o boží záměr nebo opravdu pouze o nešťastnou náhodu… (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

aLPaC odpad!

všechny recenze uživatele

Totální NUDA a π(PÍ)ČOVINA. Nejhorší film, co jsem letos viděl. Ostatně ten rozdíl mezi rozpočtem a tržbami hovoří za vše. Nechápu to hvězdné obsazení (De Niro, Keitel, Bates, Byrne - a to ještě o to víc, vzhledem k filmografii paní režisérky, která stojí za hodně starou bačkoru). Vlastně možná bych měl dát spíš plný počet než odpad, jelikož jsem se u toho stihl najíst, ostříhat nehty, přečíst článek do školy, zahrát pár her milionáře na mobilu a zkouknout kurzy na fotbal. Takže žádné promarněné dvě hodiny. Ne, to samozřejmě bylo myšleno ironicky, ale to asi všem, co si tento komentář čtou došlo. Mimochodem ze slova NUDA se dají složit slova jako duna, dna, dan a ze slova PÍČOVINA slova jako pí, op, opi, pin, čop, čip, čin, oči, nop, nov, nip, niv, ovan, nova, vina, vína, píča, niva. Všechna tato slova lze vyhledat ve slovníku českých slov. ()

Bart 

všechny recenze uživatele

Jak už to bývá, když se všem něco nelíbí, najde se vždy alespoň jeden vybočující z řady. V tomto případě jsem to já. Tenhle film mě absolutně dostal. Uznávám, že mohl být kratší, některé postavy (bratři) byli trochu navíc. Mě osobně se nejvíc dotkla postava markýzy de Montemayor v podání K. Bates - neuvěřitelně smutná postava. Výborný H. Keitel a G. Chaplin. ()

Reklama

alpeew 

všechny recenze uživatele

Výpravný snímek z období inkvizice v peruánské Limě 18. století je důkazem, že ani hvězdné obsazení nedokáže mizerně zrežírovaný a suchopárný scénář bez pořádného příběhu či myšlenky postavit na nohy a že hodně chtít neznamená také hodně získat. Že by košatý děj předlohy,(kniha oceněna Pulitzerovou cenou), nebylo možno vměstnat do dvou hodin filmu aniž by neutrpěla vykreslenost postav.? Těžko říci, ale koukat se na to nedá...Kněz Juniper se může snažit jak chce, na jeho otázky, kterým nikdo nerozumí a na které se nikdo nedozví odpověď, činí z filmu zmatený a banalitami prošpikovaným propletenec bez smyslu. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Pro našince hůře srozumitelný přepis románu The Bridge of San Luis Rey (1927), který byl oceněn Pulitzerem. V zahraničí je to námět populární, první filmová adaptace vznikla už v roce 1929, další hned 1944. Po válce byla natočena také televizní inscenace, premierována divadelní hra a dokonce opera. Herecky je McGuckianova verze až velkorysá, velké jméno najdeme v každé scéně (Robert De Niro, Harvey Keitel, Kathy Bates, Gabriel Byrne, Geraldine Chaplin, F. Murray Abraham). Z mnoha jednotlivých příběhů je pak zdaleka nejzajímavější osud herečky La Perichole (tu v němém filmu hrála Lili Damita). Kulturní prostředí Limy v 18. století je konečně atraktivní samo o sobě a proto bych neváhala s doporučením. ()

farfalino 

všechny recenze uživatele

Tolika hereckých hvězd a tak slabý film. Čekal jsem historickou dramu o nenáplňené lásce a dostal jsem něco co nelze nazvat ani historickým filmem ani dramou ani komedii. Prostě slabý odvar ze všeho a celkova chuť žádná. Přitom stačilo jenom málo změnit scénář, zkrátit délku filmu a změnit hudbu a bylo by to fajn.Nezžil jsem se se žádnou postavou a proto čekání na konec pro mě bylo utpením. Robert de Niro pusobil komicky. V tom hábitě mi připadal jako v noční košili. Myslím, že tahle role mu nesedla. Konečné rozhodnutí inkvizice mě zaskočilo. Proč si to ten kněz zasloužil to mi není jasné do teďka.Že by jim byla zima a potřebovali další polínko do ohně? ()

Galerie (96)

Zajímavosti (4)

  • Osud herečky a zpěvačky Micaely Villegas zvané La Perricholi (1748-1819), inspiroval hru Prospera Meriméa Kočár nejsvětější svátosti (Le carrosse du Sanit Sacrement, 1829) a operetu Jacquese Offenbacha La Périchole (1868). (NinadeL)

Reklama

Reklama