Rohy

• angličtina The Horns
Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní / Pohádka
Československo, 1986, 17 min

Loutkový příběh, namluvený Zdeňkem Svěrákem, o manželské dvojici čertů - Blance a Arturovi, jehož problémem je, že nemá rohy. Dlouho se tím trápí až jednou... příjde na to, že jeho "šancí" je Blanka - kdyby mu byla nevěrná, parohy by se mu určitě objevily... a tak jí přinutí. Chce je ale stále větší a větší až nakonec skončí s výstavním parožím, s kterým neprojde ani dveřmi. (wictoria)

wictoria

"mulisi, mulisi, manžel se Ti vrací " :-) opravdu moc povedená pohádka pro dospělé ve stylu "svěrákovského" humoru. Jen je škoda, že jsem jí měla možnost vidět pouze jako "předskokana" před hlavním programem v kině, v programu TV jsem na ní nikdy nenarazila ()

Peter-1307

Najlepšie je sprievodné slovo Zdenka Svěráka. A či rohy, alebo parohy, hlavné je pochutiť si na mäsku a pivečku. Alebo nie? ()

Tominni

Krásná krátká pohádka pro dospělé o Arturovi, který nemá rohy a tak raději obětuje milovanou ženu, aby měl alespoň parohy. Kdo chce víc, nemá nic. Milé, hravé, namluvené Zdeňkem Svěrákem, plné pořekadel o čertech - stojí za vidění. Bulisi, mulisy - manžel se Ti vrací.......... ()

Gig

Tato pohádka je neskutečně hravá, milá, vtipná a hlavně hravá a to jak hudebně, kdy Uhlíř si hraje s motivy tesknivými, veselými, s melodičností blížící se S čerty nejsou žerty s kombinací Krakonošských pohádek a přitom ryze Uhlířovská. Výborný je i scénář a texty ve stylu Cimrmanů či Wericha. A hlavně ty asociace, které se promění ve skutečnost: Čert co maluje na zeď čerta, manželka Blanka, po které chce, aby jí nasadil rohy, tedy parohy, čert, co ztratí hlavu.... Je to krásná pohádka o komplexu, kterého se chtěl čert zbavit.... Tato pohádka nepohádka má jedinou vadu. Když skončila, chtěl jsem aby pokračovala. Té pohádce čert pomáhal a čert chtěl, aby skončila. ()

e-pilot

Krásné hrátky s čerty a s mateřštinou. Milovníkův kouzlení s češtinou doporučuji rovněž Svěrákovu pohádku "O požáru mlýna" z CD "Kdo to psal, ten to čte". ()