Skandál v katolické škole

• USA The Dangerous Lives of Altar Boys (více)

Dramatický příběh ze 70. let nás zavádí do katolické střední školy, kterou navštěvují dva kamarádi Francis (Emile Hirsch) a Tim (Kieran Culkin). Oni i jejich nezkušení spolužáci zatím vnímají svět podle jednoduchých pravidel. Existuje dobro a zlo, které od sebe lze vždycky odlišit. Sestra Assumpta (Jodie Foster) v jejich životech figuruje jako úhlavní nepřítel a proto chlapci nakreslí komiks, v němž sestra vystupuje jako zloduch na motorce. Ve skutečném životě oba přátele potkávají události komické i vážné a maturita se blíží. Francis prožívá první lásku ke spolužačce Margie (Jena Malone) a zjišťuje, že život není takový, jaký se zdá a že dospět znamená naučit se samostatnosti. Cesta od nevinnosti k poznání není vůbec lehká (oficiální text distributora)

KOZEL84

Hezký film o dospívajících kamarádech ve kterých se všechno začíná bouřit .Vedle Hirche září hlavně Kieran Culkin,který je narozdíl od brášky dobrý herec a ne jen roztomilý malý klučík (který v dospělosti vypadá jako pedofilní vrah). ()

Ben Nevis

Nevšední americký nezávislý film pro mládež o partě kluků, kteří sní o vydání vlastního komiksu, zatímco se v církevní škole potýkají se suchopárnou jeptiškou. Film obsahuje kromě hrané části ještě část animovanou, kde se hlavní hrdinou stávají svými komiksovými figurkami. Tím film získává na originalitě a konec také není zrovna Hollywoodský a ani zbytečně sentimentální. Poprvé jsem v tomto filmu viděla J. Foster v roli záporňačky. ()

Eluin

Komiks ve filmu? Ano, i v této podobě. dobré herecké výkon a ten konec,...ten chytí za srdce. Tedy minimálně za mé :-). ()

Olík

Francis (E.Hirsch) a Tim (K.Culkin), dva nerozluční kamarádi. Společně se svými dvěma souputníky (J.Richardson, T.Long) navštěvují katolickou školu v níž díky svému balancování mezi nevinností a hříchem neustále bojují s přísnou sestrou Assumptou (J.Foster). Zatím co jejich komiksová alter-ega svádí mače s šílenou jeptiškou na motorce, oni musí čelit těžšímu zápasu a to s dospíváním. Lekce z rebelství v podání začínajících hvězd Hirsche a Culkina (není Culkin jako Culkin), která se může směle zařadit k filmům jakými je například Reinerovo Stůj při mně. Škoda jen nešťastně zvoleného českého názvu. ()

GOREGASM

Typický produkt americké nezávislé filmařiny, kterou si dám vždy s chutí. Neokoukaný příběh, ve kterém má každá z hereckých tváří své pevné vyryté a nezapomenutelné místo. Z podobných snímku mám vždycky hodně příjemný pocit, i když vše vždy nedopadá zrovna podle hollywoodské happy endové šablony. U klášterních chlapců stojí za zmíňku nejen hollywoodské stálice jako Jodie Foster, či mladé naděje reprezentované trojicí Emile Hirsch, Kieran Culkin a Jena Melone, ale především citlivé audiovizuální provedení, kterým režisér Peter Care potvrzuje cit pro takto subtilní a křehký příběh. Komiksové vložky mě naopak spíše rušily, ale chápu, že tam být musely. Kdyby právě ony kreslené vsuvky měly více osobitý charakter, šáhl bych určitě po vyšším hodnocení. 75% ()

merigieren

parta děcek (tipuju tak 8 na základce) co kouří, pijí, kradou sochy a jako vrchol demence chtějí ukrást pumu z výběhu. Aby to nebylo moc monotonní tak k nim přibalí i holku, která si to v plínkách rozdávala s bratrem a tím vytvořila morální problém o velikosti celé Ameriky. Mezi tím vším létají komixové vsuvky o zlé moonzile a na konci tragická smrt, která měla asi někoho dojmout? ()

Barak

To jsem se tak jednou podíval do programu a řekl jsem si, že se podívám na ten Skandál, který hraje tak pozdě v noci - a byl jsem velmi mile překvapen. A o čem to vlastně bylo? Partička kluků se nudí a tak vymýšlejí nějaké ty lumpárny. Jo a ještě umí všichni krásně kreslit - komiksové postavičky, své vlastní. Kromě dějové línie v reálném světě, je tam taky jedna další - animovaný příběh z komiksové světa, odehrávající se v hlavě Emila Hirsche. Bohužel jsem však jaksi nepochytil jeho podstatu, takže bych ho tam mohl klidně postrádat - akorát zbytečně zabíral místo zajímavějšímu ději. Zápletka je jednoduchá - vyděsit učitelku Jodie Foster, a i když rozuzlení příjde až v samotném závěru, tak ten zbytek není jen nějaké tlachání, či natahovaná kaše, ale příjemně se rozvijející příběh mezi mladými kamarády a jednou zvláštní holkou. Mě to přišlo strašně hezké a tak trochu blízké - třeba to bude tím stejným věkem ;) možná.... Krátký příběh ze života dospívajících kluků - a navíc chytlavý.... ()

desolator6

Pekný film o videní sveta mladých chlapcov, ktorí skonči zle (do riti, spoiler!!!) Šokujúca spoveď mladej baby o jej sexuálnom živote (do riti, ďaľší!!!) Povinne všetci pozrieť! ()

siloalampa

Pre mňa malým sklamaním... V katolíckej škole som čakal väčší škandál, pestrejšie čertovské nápady a diabolské vyčíňania. ()

annickka

Na animovaných částech mě strašně bavilo, jak si v nich kluci vybíjeli vztek k autoritě v podobě upjatý jeptišky. Tu mimochodem Jodie zahrála naprosto skvěle, ale i ostatní postavy mi braly dech. Ústřední duo je naprosto kouzelný, myslím, že herecký talent jim nelze upřít. Přestože jsou většinou filmy s podobným tématem trochu předvídatelný (rebelství, nerozlučitelní kamarádi apod.. vždycky víme na čem jsme..), tak v Dangerous Lives of Altar Boys je pár docela šokézních chvilek, které jsou tomu všemu třešničkou na dortu. ()

Rodin

Nenápadný, ale velmi nápaditý film s báječnou atmosférou a velmi dobrými hereckými výkony, který má v české verzi velmi zvláštní až pitomý název, který neodpovídá ani ději, ani originálu (jak je v našich krajích zvykem). I v důsledku této skutečnosti je pak schopen celou řadu lidí od sledování odradit, což se stalo i mně. Jsem velmi rád, že jsem odpor vůči hloupému názvu překonal, a věřím, že se totéž povede i mnoha dalším, protože tohle stojí za to vidět. ()

Ronee

Od tohto filmu mám rada Emila Hirscha a Jenu Malone. Komiksové vsuvky boli oživením, ale pre mňa by tam vôbec ani nemuseli byť, film sám o sebe má zaujímavý príbeh. Túto výtvarnú zložku však hodnotím kladne. ()

josieaddms

Zajímavý film - líbil se mi v tomto snímku svět z pohledu 14ti-letých chlapců, pohled na školu, náboženství, dívky, lásku, sex a vůbec na dospívání se kterým se vyrovnávají. Zajímavý nápad je jak se prolíná realita s komiksem který si hlavní čtveřice chlapců vymýšlí. Film je příjemně inteligentní a myslím si že vystihuje život jaký asi chlapci skutečně žijí. Plus to se Kieran Culkin (který vyniká vždy svým hereckým talentem) a Jodie Foster perfektně ujali svých rolí, což přidalo filmu na "Opravdovosti" ()

TommyDiamond

Mládí je bezstarostné a lehkomyslné. Lehkomyslnost se ale někdy může přeměnit v hloupost. Jako zde i v mnoha případech mladí vymýšlí naprosté hovadiny a pak za ně platí cenou nejvyšší. A právě tím je tento film vyjímečný a svým způsobem i poučný. Ukazuje nám život dvou čtrnáctiletých kamarádu Francise (Emile Hirsch) a Tima (Kieran Culkin). Jejich starosti, lásky i šílené nápady. Film působí uvolněným dojmem a dokáže pobavit. Komiksové vsuvky jakožto fantazie našich hrdinů byli dobrým a originálním nápadem. Dávám zasloužené čtyři hvězdy.. ()

sWONDER

Film som si vybral hlavne kvôli zaujímavému obsadeniu a dostal som viac ako som čakal. Hirsch, Culkin sú vynikajúci. Samotný film ma spočiatku nudil, ale keď sa to rozbehlo bol som spokojný . Hrdinovia síce chodia do cirkevnej školy, ale sú to rebeli a nic im nie je sväté. Ide tu hlavne o priateľstvo , lásku, nespútanú a nerozvážnu mladosť. Kreslená časť Francisovej fantázie bola príjemným spestrením. Koniec ľahučko predvídateľný, ale aj tak dosť dobrý. Nie že by som to prudko odporúčal, ale pozerať sa to da.75% ()

mac000

Příběh filmu se zaměřuje na Francise, čtrnáctiletého snílka a buřiče. On a jeho kamarádi Tim, Wade a Joey se vyrovnávají s utlačováním panovačné sestry Assumpty (J. Foster) na puritánské křesťanské střední škole Sv. Agáty, kterou ke své smůle musí navštěvovat. Jedním ze způsobů útěku od reality je komiksová kniha "The Atomic Trinity". Každý z nich spoluvytváří svého kresleného hrdinu nadaného nadpřirozenými silami ( The Muscle, Captain Asskicker a Skeleton Boy). Fantazijní krátké animované scény tvoří úžasné epizodické prostřihy ve filmu, jenž je jinak svým vyzněním až překvapivě vážný.--- Film je věnovaný památce Chrise Fuhrmanna, amerického spisovatele, podle jehož literární předlohy vznikl scénář. Fuhrman zemřel roku 1991 ve svých jednatřiceti letech na rakovinu. "The Dangerous Lives of Altar Boys" jsou jeho jediným románem ()

JK77

Mám rád Hirshe, a myslim ze este co to dokaze vo filmovej banzi. A aj Culkin je fajn. Celkovo som sa na tomto filme dobre bavil. ()

jafuska

tak toto opravdu ne, mohu vidět hodně filmů, spoustu jiných žánrů, ale jsou určité meze, a filmy , které vidět nemusím, tohle je jeden z nich, je to špatný film, škoda času. ()