Mezi živly

• USA Elemental (více)

Film Mezi živly od společností Disney a Pixar je originální celovečerní film odehrávající se ve Městě živlů, kde společně žijí živly ohně, vody, země a vzduchu. Snímek sleduje příběh Jiskry, temperamentní, vynalézavé a pro věc zapálené mladé ženy. Poté, co se Jiskra seznámí s veselým a zábavným mladíkem Vlhošem, který stále v něčem plave, začne zpochybňovat své zavedené představy o světě, ve kterém žijí. (Falcon)

strachon

Vizuálně možná líbivé, řemeslně propracované, ale ten příběh naprosto předvídatelný, plytký, svět invenční možná jen prvoplánově, ale nijak zvlášť do hloubky nedomyšlený a nepředstavený. Prostě nenadchlo. Třeba to Disney zamýšlel opravdu jenom pro děti, budiž, ale kdysi pixarovské animáky dokázaly nadchnout i dospělce. ()

Detak

Nádherně animovaná dojička, aneb pohádka plná emocí, kde druhý hlavní hrdina stále brečí a je obrovsky dojat. Cílení spíše na holčičky, dyť je tam také hlavní hrdinka a ústřední zápletkou je láska mezi živly, ale i tak pěkný počin. ()

13Maty13

"A já miluju, když takhle hoříš láskou."     /// Jeden z nejkrásnějších a nejnápaditějších filmů od Pixaru. Vizuál živlů je fantastickej. Občas se mi nelíbílo kudy příběh směřoval a jak předvídatelný byl. Stejně tak postava Jiskry, která mi občas přišla až moc nerozhodná. Zato Vlhoš (geniální překlad) je úžasnej a vtipnej. A jejich společná chemie byla pecková. Skvělá romantická komedie. Protiklady se asi fakt přitahují. Pixar stále boduje a dává nám další skvělý animák.   / Hodnocení: 8/10. ()

Proso

Až u tohoto filmu jsem pochopil, jak je důležité, s jakou společností jdete do kina. Jednoduchý, přímočarý, leč krásný animák, který mě pohltil jak svou vizuální tak emoční stránkou. ()

Isag1

Po vizuálnej stránke je to dosť dobré, ale keď dojde na samotný scenár, podotýkam, ktorý sa opakuje naprieč všetkými filmami v Disney, je tento film jednoducho slabota. Chcem znova staré zaujímavé a originálne Disneyovky, ako kedysi, nie tento výgrc čo dávajú na filmové plátna každý rok. ()

ESNYR

Pixar má pořád zajímavé nápady. Ano už to určitě někde bylo (na YT jsou short filmečky s podobnou tématikou) ale ta animace je prostě neuvěřitelná. Neříkám že to je takový překvápko jako V hlavě, nebo Ratatouile, popřípadě konkurenční Klaus, ale určitě si to krásně hraje z rozdílným prostředím kde cítíte že to všechno do sebe krásně zapadá. Zootropolis je v tomhle vykreslení různých biomů  sice o 3 parníky lepší ale i tak je Elemental vizuálně opět trefa do černého. Příběh jsem ani moc nevnímal, dal se předvídat hodně dopředu (i když pár překvapení tam je, takže nečekejte čistě jen klišé) I když Pixar sežral Disney jde vidět že vedení má ještě trochu rozumu a daly Pixaru volnou ruku. Dětem se to bude líbit určitě, je to v mnoha místech fakt takové roztomilé (podobně jako Zootropolis). Dal bych 3, protože míň by byla asi nespravedlnost (nápad,  animace, svět) a víc by bylo zase až moc velké naddržování (nemá to tu originalitu jako mnoho pixarovek) V mnoha scénách doslova cítíte že ten svět funguje. ()

Fin_429

Živly jsou podivné. Na jednu to působí jako normální romantika a na druhou to je svěží, originální pixar. Na konci mi skoro ukápla slza 8/10 ()

Juraxin

A mame tu ďalšiu pixarovku! ! !štúdio pixar a Disney nám znovu dokazuje že anime sa dá robiť na vysokej úrovni. Ponúkajú nám omnoho dospelejší a náročnejší príbeh, ktorý si obľúbia všetky vekove kategórie. Príbeh úžasnou animáciou, kreatívnymi nápadmi, skvelým dabingom a úžasnou romantickou atmosférou ,ktorá dotvára finálny dojem a po pozretí budú vaše emócie horieť spokojnosťou. Ale napriek  tomu film zaživa veľkú ignoranciu fanúšikov, z hladom k tomu že pixar vytvoril stovky filmov, a preto sa vám ťažko vyryje do pamäte. Ale napriek tomu by ste na príbeh elementov mali ísť do kina 9/10.   +Príbeh +Animacia +Atmosfera +Kreativita +Dabing -odozva ()

Derseus

Po Kocourovi v botách (2022), druhá nejlepší pohádka za poslední rok. Vizuálně super zpracované, chvílemi mi to dávalo vibe Amélie z Monatmartru, nebo ,,netragické" Romeo a Julie. Na 5/5 jako Duše (2020) to není, ale fajn odpočinková podívaná. ()

blondboss

Elementals je ďalším z tých lepších pixarovských animákov, ktorý doslova uchváti nádhernými animáciami, ale zároveň prinesie pútavý a originálny scenár a nápad. Stret dvoch navonok nezmieriteľných svetov podaný cez prizmu lásky a na pozadí vykreslenia ťažkostí imigrantov. Snímok má viacero zmysluplných odkazov a na pozadí nádherne spracovanej hudby od Thomasa Newmana s perfektnou titulnou skladbou "Steal The Show". Ja som bol spokojný a určite odporúčam, deti to budú hltať. 75 % ()

White-Man

Pixar již není to co býval, alespoň tak na mě působí jeho poslední animáky. Prostředí živlů nabízí velký potenciál, bohužel animák ho využívá jen a pouze jako kulisu. Kdyby se jednalo o jiné zasazení, vyšlo by to nastejno. Zaměření jen na oheň a vodu, místo elementů jako celek, je zahazování potenciálu. Hlavní lovestory je celkem dost nudná, nezajímavá a velmi předvídatelná. Nejsem si ani jistý, zda-li je animák určen pro děti, protože humoru v něm moc není. Škoda, moho se jednat o zajímavý animák, ale takhle jde jen o další animák, na který se rychle zapomene. ()

Leftysk

„Elementy“ je 27. film od štúdia Pixar. Vskutku nádherný film o dvoch elementoch, ktorý sa nemajú miešať dokopy (oheň a voda). Film som si nesmierne užil a zároveň mi pripomínal starý Pixar konkrétne film Vzhůru do oblak (2009). Neviem posúdiť či nejaké dieťa si tento film užilo, keď tento film je celkom taký lovestory. Postavy som si trochu obľúbil, príbeh nie je až taký zaujímavý ako ostatné pixarovky proste taká klasická Pixarovka. Celkovo mi tento film pripadá ako klasická Pixarovka a ničím odlišná od iných Pixaroviek. Moje hodnotenie: 4/5 ()

kacir

Po dlhšom čase môžem dať konečne za päť...všetci sú posratí z V hlave 2..toto je staršie ale videl len dnes..a ak to mám zhrnúť jedným slovom tak... Krásne. ()

Jaroslaw

Mezi živly je fajn pixarovka,která spíše sází na krásný vizuál a chemii mezi hrdiny,škoda jen,že je vše předvídatelné. ()

Lenny_cz

Úplnou náhodou jsme si zašli s partou  do kina na nový pixar snímek Elemental neboli Mezi živly a taky mě zajímalo jak je na tom pixar aktuálně se svojí tvorbou, jelikož na posledním snímku co jsem byl v kině byl film Ratatouille, který za mě ukončuje zlatou generaci pixar animáku, kde jsou Příšerky, s.r.o., Hledá se nemo, Úžasňákovi, Auta a ještě bych tam přidal i VALL-I a Toy Story 3, které za mě bylo skvělé ukončení trilogie a příběhu hraček, než přišla za mě zbytečná 4 a taky už je oznámena dokonce 5, ale vrátím se zpátky k animáku Mezi živly o čem by měla být tato recenze. Jako první věc, co musím pochválit, je zase úžasná animace, Pixar prostě dokazuje, že tohle řemeslo furt ovládá. To horší je podle mě děj a zpracování světa. Jako 111 minut o love story, která nic nepřináší jiného, a je to úplně to samé co jsme viděli tak 100x v jiných filmech, to by nebyl taký problém, ale ty scény jsou tak furt repetitivní a zbytečně natahují minutáž snímku, mohlo to být o 30 minut kratší, a tenhle čas mohl být využit na prozkoumání toho zajímavého světa, což je za mě druhý problém tohoto snímku, a to je právě promarněný potenciál tak zajímavého světa jednotlivých živlů, místo toho je tu právě zmiňovaná love story. Chtěl jsem dát 4 hvězdičky, nakonec dávám 3 od tohoto studia, očekávám, lepší provedení. ()

Aideon

Opravdu povedená pohádka, ačkoliv musím podotknout, že je to pohádka jen do určité míry. Přirovnal bych to k malému princovi. Dětem se to líbit bude, ale starší z toho budou mít mnohem více. Pohádka je opravdu povedená i po grafické stránce. Co se týče děje, tak ten je předvídatelný, ale tak už to je u většiny pohádek. 5/5 ()

serdehelan

V poradí tretí animák ( Red, Super Mario Bros), kde hlavná postava je inokultúrny imigrant do "Ameriky New Yorku" kde druhá, tam narodená generácia rieši svoje problémy. U Pixaru v oboch prípadoch teenage dievča, ktoré musí vyriešiť svoj postoj k tradíciam a rodičom vs svoje vlastné ambície. ()

DannyHey

Ono to síce má jednoduchý dej, ale vôbec mi to tu nevadilo. Bol som totiž zamestnaný užívaním si tej kreativity okolo - hranie sa s reakciami elementov, šikovný humor a krásne animované postavičky, ktoré bolo určite pain animovať. Jediná vec, ktorá mi na filme vadila, boli príliš explicitné, klišé, dialógy. Rozumom 8,5/10 a srdcom 9/10. ()

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (více)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

26.07.2023

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (více)