Je poklidná noc v Los Angeles roku 1937. Starší seriózní pán odchází z hotelového pokoje, nechává uvnitř spící mladé dívce nějaké peníze a u barmana písemný vzkaz. Poté se vrací domů ke své ženě. Pak se mu náhle podivně blýskne v očích a probere se v zajímavě vybavené laboratoři v roce 1999. Zmiňovaná možnost skoků mezi dvěma světy nevyplývá z vynálezu stroje času, jedná se pouze o velmi dokonale zhotovenou virtuální realitu, na jejíž realizaci se Hannon Fuller rozhodující měrou podílel. Jenže Fullera v jeho virtuálním světě někdo bez jediné stopy zavraždí. Z Fullerovy smrti je obviněn jeho mladý partner Douglas Hall, který musí přijít na to, co se stalo, dřív, než ho nepříjemně vlezlý detektiv McBain usvědčí a nechá zavřít. (oficiální text distributora)

io.

Docela dobrá retro sci-fi. Výprava do roku 1937 - vše fantasticky dotažené do detailů - nádhera. Místy hudba jako z Indiana Jones - to se nepovedlo. Za to song při závěrečných titulcích 100%! (Erase and rewind - The Cardigans) Někteří herci skvělí, někteří nic moc. Ale celkově film určitě stojí za to vidět. Vtáhlo mně to do děje tak, že se taky chci naloudovat někam jinam ... a kdo říká, že to tak nějak není, že? :-D ()

burg

V podstatě jo, sice trochu zamotanější, trochu moc překombinované, ale kdo četl od Philipa K. Dicka povídku "Trampoty se světy" o tom ví své :) ()

stuj

První půlka dost slabá. Když se ovšem ukáže, o co opravdu jde, tak je to mnohem lepší. Problém ale je, že to trvá moc dlouho a ani vizuálně to dvakrát neuchvátí. Celé to působí jako televizní záležitost. Nápad tedy dobrý, ale zpracování nic moc. ()

Sejkorka

PODRUHÉ PŘIDÁVÁM 1*. PONECHÁVÁM (KURZÍVOU) PŮVODNÍ KOMENTÁŘ. POINTA MI TENTOKRÁT NEUNIKLA. U takového filmu by člověk neměl usínat (ne z nudy, ale únavou po úmorném vedru ve dne). Tudíž jsem prošvihl pointu, údajně je někde půl hodiny před koncem. Koukat na to znovu se mi nechce, tak budu raději nadále jen tušit. Prý něco jako Matrix, s nižším rozpočtem. Neznámí herci, kromě Gretchen Mol. A ta je skvělá a krásná ! ()

hovnocuc

Kdyz jsem si to dal poprve, po 20 minutach jsem to vypnul. Podruhy jsem chytil slinu a nelituju. Takovej Matrix v chudsim podani. Takovej Matrix, kterej si schovava pointu na pozdejs. Takovej...no...lepsi Matrix...za me. :-) ()

Cornelius

Jsem velmi rád, že jsem znovu viděl Armina Mueller-Stahla. Zamiloval jsem si ho jako německou verzi Majora Zemana - Neviditelné hledí. / Obdivuji Gretchen Mol v této roli za ukázku dvou různých úrovní člověka/ženy. Obě byly velmi uvěřitelné. / Obdivuji Vincenta D'Onofrio za další verzi záporáka. Správně odporného záporáka. / Pro mne přenositelná myšlenka: "Jsme jedinou realitou, která dokázala zprovoznit jinou realitu" / Možná to byl první film svého druhu. Možná ve své době byl vyjímečný. Dnes (pár dní před červnem 2024) už je to jen vzpomínka na to, co jsme obdivovali a překonali. Se shovívavým úsměvem lze shlédnout. ()

Dedincan

Veľmi dobrá daždivá atmosféra a novátorské uchopenie umelej inteligencie. Nechýba však prekombinovanosť, ktorá je snáď v tomto žánri štandardom, čo je na škodu a nepomôže tomu ani poľahčujúca okolnosť, že predloha je stará šesťdesiat rokov. ()