Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

Mimo (E04)

(epizoda)
  • USA The Outside

Podivínka Stacey chce za každou cenu v práci zapadnout. Začne proto používat oblíbenou mast, která jí ale vyvolá děsivou reakci a odstartuje neuvěřitelnou proměnu. (Netflix)

ledzepfan

Není to zdaleka tak blbý jak zdejší hodnocení a komentáře napovídají.. Je fakt, že kdyby se to v té své hravosti trošku utrhlo ze řetězu, mohlo se např. všechno to drbání a rozmlouvání s telkou prostříhat do nějaké svižnější montáže a pak by zbyl čas i na nějaké to blbnutí po proměně, ale čert to vem. Vlastně na tom oceňuju, že je to docela osobité a tak jiné, že Toro evidentně netušil jak to obohatit svou "invencí" ()

Raz

Okeeej,tohle zas asi úplně horor není.Je to dílo spíš plné narážek na dnešní vnímání krásy a toho co je člověk tak nějak ochoten pro něj obětovat. Konkrétně ženy a co se týče obětí tak konkrétně zde je to samozřejmě nadsázka. Nejvíc mě fascinovali ty koní oči hlavní protagonistky ty byly prostě top 🤣 ()

whysoserious odpad!

Jedním jsem si jistej- slabší díl, než je tenhle už mít "Kabinet" určitě nebude, protože tohle bylo dno. Námět, který by se dal v klidu odvyprávět v patnáctiminutovém kraťasu (a v tom případě by to bylo v pohodě), roztažený do hodinové stopáže a tudíž k uzoufání nudný. Hororu v tom není ani za mák. Sledovat hodinu herečku nalíčenou na zakomplexovanou zrůdičku jak rudne, až se z ní v závěru stane přesně taková pipina, jakou touží být, je sakra málo a naprostá ztráta času. Guillerma mám rád a většinou nezklame, ale je pro mě zarážející, že tohle v rámci své série fakt pustil ven. ()

kenkaku

Volba Lucy z “Teorie” byla tedy volba s velkým V :D. U ni stačí opravdu v maskérně málo a panoptikum je na světě. Každopádně. Proč hodinu na to co by zvládla 1/4 stopáž zcela s přehledem? A i tak by to bylo sotva na průměr. Po hodině utrpení je to na hranici odpadu. ()

Draconian

Pěkně natočená povídka o hodně za krásou. Je o ženách, natočené ženou a má to hloubku. Jistě, vlastně nic nového - krása není vše a důležité je být krásný uvnitř. Je to ale zajímavě natočeno (třeba hezky znázorněné jak reklami do žen všemožně cpou, jak musí být krásné a jejich výrobek je dokáže změnit). Archetypy fintilek a povrchních nán je možná až přehnaný, ale tím jen vynikne "jinakost" hlavní hrdinky. A především pak zapůsobí i samotný závěr příběhu. Povídka má prvky komedie, ale je vlastně hrozně smutná. Výborná kamera, ironický hduební podkres, emoce, herecké výkony...90% ()

• V epizodě zazní celkem 3x slovo „fuck“. (noelcoward73)