Jen na skok

• Velká Británie I Came By

Maluje graffiti na domy, ve kterých bydlí společenská smetánka. V jednom sklepě přitom ale odhalí zvrácené tajemství a začnou se dít věci, které ohrozí jeho nejbližší. (Netflix)

pornogrind

Celkem solidní thriller. Za sebe můžu říct, že ikdyž má film bez 10 minut 2 hodiny ani na chvíli jsem se nenudil. Určitě ale zamrzí absence krve a jakéhokoliv násilí. Na druhou stranu aspoň bude mít film šanci oslovit širší divácký publikum. Nejvíc mi však pozitivní dojem z filmu zkazil konec. Čekal jsem gradující finále to však nepřišlo. Což je velká škoda. Takhle odfláklý finále v tak dobře rozjetým filmu je až trestuhodný. ()

papadoce

Hlavná postava bol teda riadny čurák. Divák má čo robiť, aby ju vnímal ako kladného hrdinu. Film má ale znepokojivú atmosféru od začiatku a drží diváka v napätí. Miestami je to celkom dusivé. To ako sa Tobi choval ku svojej mame bolo hodne cez čiaru. Mala ho vyhodiť z domu dávno. Prúser je, že bola psychologičkou a radila iným ako si usporiadať život, pritom ten svoj a jeho manželskú aj materskú stránku absolútne nezvládla. Život je plný paradoxov. Zaujímavou postavou bola práve tá negatívna v podaní Hugha Bonnevilleho. Číre zlo. Predstava, že tieto zverstvá sa skutočne dejú je desivá. Ak by raz zmizlo moje dieťa a nenašlo by sa, práve takáto predstava by ma totálne odrovnala a mučila celý život. Inak ten Tobiho kamarát bol tiež čistý retardér. Nechápem, že takáto generácia existuje a dožíva sa dospelosti. Sú to totálni lúzri a vypatlanci. Prvá hodina filmu bola skutočne parádne vystavaná. Do tej doby výborný temný thriller. Bohužiaľ od sedemdesiatej minúty sa začali niektoré postavy správať nelogicky a celé to vyvrcholilo fakt stupídnym záverom. Je to škoda, mohlo to siahať s prehľadom na štyri hviezdy. ()

Anderton

Pozerá sa na to dobre, avšak smerom k záveru chceli byť tvorcovia možno až príliš originálni a dramaturgicky to nezvládli. Napríklad taká partnerská kríza v záverečnej tretine je totálne vycucaná z prstu a pri podobných scenáristických kotrmelcoch sa ani nečudujem, že ma Percelle Ascott herecky nepresvedčil. Mimochodom ide o hlavnú postavu a tu v titulkoch je až na šiestom mieste. Film veľmi divným spôsobom graduje, osobne sa domnievam (mierny spoiler), že záverečný útok mal byť vedený vo dvojici a toto dramaturgické rozhodnutie som vážne nepochopil. Ústrednú tému to síce má jasne deklarovanú, avšak nie je presvedčivo podaná. ()

dyfur

.........to už tu bolo- zlodej pri krádeži v dome objaví uväzneného človeka...tu je to sprayer-dom sudcu atd.....klasický námet,spracovanie i koniec......akurát mňa napadá, že ak by niekto  krájal mŕtvoly ostala by aspoň nejaká stopa krvi-na noži, podlahe atď... tu sa tým nik nezaoberal.... a spáliť človeka- treba teploty ďaleko vyššie ako  v bežnej peci....(ale asi vrah nesledoval inšpektora Columba...).....pozrieť sa dá, ale podpriemer s výraznými elementárnymi chybami..... ()