Tolik chtěl žít, milovat a mít své přátele, ale minulost byla stejně neúprosná jako gilotina... Bankovní lupič Gino Strabliggi strávil deset let ve vězení, kde měl spoustu času k úvahám. Když prošel branou věznice, doufal, že může udělat tečku za svou minulostí. Za jeho předčasné podmínečné propuštění se přimluvil kurátor Cazeneuve, který po mnoha letech práce s vězni poznal, že to Gino s nápravou myslí vážně. Dokonce se spolu spřátelí natolik, že Gino začne ke Cazeneuveovi chodit na návštěvu a tráví s jeho rodinou volný čas. Najde si práci v tiskárně, majitel si ho váží, a Gino se vážně zamiluje. Minulost ho však dohání na každém kroku. Je pronásledován nejen svými bývalými kumpány, ale i umanutým policejním inspektorem. Ten je přesvědčen, že se lidé nemohou od základu změnit, a špehuje Gina na každém kroku… (Česká televize)

Pulper

Poprvé jsem viděl strašně dávno a téměř nic jsem si nepamatoval. Tohle je skvost a Delon tady opravdu hraje. U jiných jeho filmů ten pocit moc nemám. Začínám mít tušení, že se snažil do určité doby a pak ho to přestalo bavit nebo co. ()

gidzitka

Ach, bože. To se Frantíci nezmůžou na něco rafinovanějšího? A José Giovanni hodlá násilně stimulovat naše slzné váčky. A víte co? Mě tím nedojal... A kdyby jeho milovaná byla co k čemu, tak ho praští pánvičkou, aby se nedostal do takového maléru. ()

Ernie_13

Nejde o ziadnu krimi. Ide o uzasne zivu dramu, ktora poukazuje a kritizuje do hlbky zkazeny system spravodlivosti vo Francuzsku (vo svete). Jean Gabin a Alain Delon exceluju a doplnaju zivost pribehu az Vam z toho zimomriavky. Este dodam, ze obsadenie role zaporneho komisara Michelom Bouquetom bol skvely tah. ()

MaxForValue

Sacco a Vanzetti na francúzsky spôsob. Nie úplne spravodlivo odsúdený človek na základe predsudkov, nezmyselnosť celého nedokonalého justičného systému a perfektná dvojica Gabin - Delon. Film, ktorý sa vám vryje do pamäti a zanechá stopy. Podobne ako to, čo zostane na konci filmu. Len stopy. ()

gicous

2 herecké esa v jednom filmu. 2 lidé lišící se věkem, povahou i zázemím. 2 muži v jednom příběhu, směřujícím přibližně od poloviny k nevyhnutelnému konci, který zanechává nepříjemnou pachuť bezmocnosti obyčejného člověka vůči mocenské státní mašinerii. 7/10 ()

subic

Vedle sebe 3 významní muži francouzské kinematografie, v podstatě 3 různé herecké generace, Jean Gabin (69 let), Alain Delon (38 let) a v malé roli Gérard Depardieu (25 let). Ve filmu na začátku a na konci padnou tyto 2 věty. Ve Francii existuje spousta věznic a 2 gilotiny, jedna která je stále na tomtéž místě a jedna která cestuje ... A tak jsem vlastně poprvé viděl onu věc - smrtící stroj. A o tom mezi tím vypráví vychovatel vězňů Cazaneuve (Jean Gabin). 70% ()

hackstolle

Druha polovina ci posledni ctvrtina filmu teprve doda grady, moral a smysl. Ale bez toho by to nemelo tu spravnou souvislost a skladanku. ()

helrohir

Tematicky ide o kvalitné filmové dielo, ktoré vypovedá o vážnej sociálnej téme a svojho času muselo na všetkých veľkou mierou zapôsobiť. Avšak z môjho pohľadu bola väčšina deja, najmä v prvej polovici, dosť sterilná a výraznejšie film dostáva na obrátkach až v záverečnej polhodinke. Naviac sa mi niektoré scény zdali dosť prepatetizované. Herecky ale film valcuje v oboch hlavných rolách. Plusom je aj fajn hudba. 60%. ()

SAINTS

Co všetko môže spôsobit jeden až priliš horlivy policajt.Je až neuveritelne čo Gabin a Delon dokazali v tomto filme zahrat očami.Gilotina je barbarsky nastroj. ()

cinema_cz

Sugestivně vylíčený psychologický souboj hlavních hrdinů podkreslený velmi tísnivou atmosférou a především excelentními výkony dvojice Gabin-Delon činí z filmu silný zážitek, který nelze než doporučit. (Kristýna Pleskotová, Ci 07/2008) ()

DJ Kritik

Dva muži ve městě - je tak smutný film o tom, ako nenávisť a zloba človeka dokáže zničiť ľudskú bytosť. a takisto, ako sa slušný človek musí len pozerať, keď je bezmocný. Tento film je koncert Gabina a Belmonda. ()

Tominni

Výborný film, z francouzských kriminálek jedna z nejlepších. Od začátku výborně vyprávěný příběh až do samotného konce, kdy se divákovi chce řvát, proč to tak musí skončit. Jak málo někdy stačí, aby vše bylo jinak - přes veškerou snahu......Emočně velmi zdařile vygradované, důstojně provázené Jean Gabinem. ()

PlysovyMacko

Zlodej Gino chce po návrate z basy sekať dobrotu, ale policajný inšpektor je posadnutý myšlienkou, že Gino sa chystá na ďalšiu lúpež. Situácia vyvrcholí zabitím. Film sa zo začiatku vleče, aby v poslednej tretine odhalil všetky karty a dospel do tragického záveru. Alain Delon ma charizmu a podáva presvedčivý výkon. ()

RafaKrakal

Od začátku do konce skvost. Přes herecké obsazení, scénář, mistrné dialogy a závěr, který celý tento 90 minutový herecký koncert skvěle podtrhl. A navíc Jean Gabin a Alain Deloin v roli ústředních postav, co víc si lze přát. ()

Zemřel Alain Delon

Zemřel Alain Delon

18.08.2024

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve svém domě ve městě Douchy zemřel v něděli 18. srpna legendární francouzský herec Alain Delon. Bylo mu obdivuhodných osmaosmdesát let. Zprávu potvrdili tiskové… (více)